bhbus.ba
May 14, 2024, 00:31:33 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 271107 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #405 on: November 12, 2012, 21:03:47 »

Dali je po postojećem pravilniku obavezno imati tablu sa oznakama linije i na desnoj i zadnjoj strani vozila?  (naravno, ukoliko nema ispravnog displeja).

Do prije 3-4 godine je kod trolejbusa uvijek bila oznaka i sa desne strane, ali to više nema.

U Hessovima sa desne strane postoji u prednjem dijelu vozila i zadnjem displej,koji nisu u funkciji,a sa lijeve strane na dva mjesta štipaljke da se može staviti tabla.Inače se ne stavlja,ko zna gdje bi te table završile,tako da samo postoji jedna u desnom donjem ćošku "šajbe".Na nekim ima i po jedna naprijed sa desne bočne strane.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #406 on: November 12, 2012, 22:03:52 »

4148 ima papirne oznake u plastificiranoj foliji koji stoje na toj štipaljki.  Takve oznake bi se mogle odštampati i za druge Hessove.
MAN-ovi su imali ona postolja za tablu sa strane, a 4-5 SG200 imaju i traku sa oznakama svih linija osim 108.

ono, nije to sad nešto puno bitno, ali bilo bi zgodno da ima.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #407 on: November 12, 2012, 22:15:28 »

Vala i to što kažeš.
Lakše je tablu samo jednu mjenjati nego skidati papire,ako vozilo šara po linijama.
Stvarno mi nije poznato zašto displeji ne rade.Znam da je u nekom ostao onaj uređaj za ukucavanje linija,ali u mnogim ga nema,vjerovatno je skinut i prije nego su vozila transportovana.A ovaj što ima nije ni priključen,pola mu žica fali.Samo onako stoji bezveze u boksu.Niko ga i ne dira,samo kupi prašinu.
Tako da mislim da su displeji jedina najbolja opcija.
I autogusi SG i SL su imali na sebi bočno i nazad oznake za linije.
Ali to više ne radi samo na nekim.
« Last Edit: November 12, 2012, 22:17:34 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #408 on: November 12, 2012, 22:55:22 »

Ma te displeje na Hessovima, računaj da ih nema, prije će se desiti da ih nekad zamjene drugi displeji, nego što će ovi proraditi.

Jeste lakše promjeniti jednu tablu, ali i prije su vozila "šarala" pa su ljudi mijenjali tablu, a i tramvajdžije često motaju prvo prednju traku, pa onda broj kod prednjih vrata, pa kod zadnjih. Ranije dok su radili autobusi Heuliez i MAN SL200 710-713 (osim 711), koji su imali brojeve linija koji su se podudarali sa našim, vozači su često motali te trake, uključujući i zadnju (ne uvijek, ali relativno često)

Kod dosta SL222 autobusa rade i zadnji displeji ali su skoro svi toliko zaprljani da se nikako ne vidi broj i djeluju da ne rade, a tek kad se pažljivo pogleda vidi se da ustvari rade ali da su prljavi.

Kod SG312 mislim da nijedan zadnji nije ispravan, jer su, valjda imali neki prekid u zglobu. Neki su ostali zakucani na prigradske linije koje su davno radili, samo se to ne vidi od prljavštine i čađi. Kod 460 je bio zakucan na 33.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #409 on: November 12, 2012, 23:13:21 »

Nekima je teško perforaciju okrenut,a kamoli nosat papire skidati i stavljati. Grin
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #410 on: November 13, 2012, 12:23:21 »

Pa ja sam o tome pisala ima dva mjeseca.
Opet Sindikat komunalne privrede prijeti potpunom obustavom saobraćaja,sada u petak,16.novembra.
Pregovori sa Upravom u toku.
Inače Upravi je 11.11. istekao 2-mjesečni mandat i produžen je naredna dva mjeseca.
Mislim ukoliko se ostvari ova potpuno bezobrazna prijetnja i namjera Sindikata komunalne privrede podružnice GRAS-a i podrške Granskog Sindikata sa lopovom Lukšićem i Bajramovićem,da će GRAS otići ili u stečaj,ili pod prinudnu Upravu.
Svakako poreska redovno obilazi firmu u zadnje vrijeme.
Naravno moram napomenuti da ima dobar broj ljudi od par stotina koji su se potpisali i poslali VD Direktoru taj spisak u kojem ne žele bilo kakav štrajk.
Ne konta sindikalac da će biti grobarska lopata firmi sa ovim ponašanjem.
Mislim da se istražni organi trebaju pozabaviti ovim reketiranjem  ljudi koji žele da rade.
Nadalje,ne znam da li je Uprava,sa "sposobnom" pravnom službom podigla tužbu,a ima osnova,sa sprečavanje i organizovanje štrajka,kako je to urađeno u januaru mjesecu,jer postoji niz nezakonitih radni i propusta pri organiziranju štrajka.Vjerovatno u skladu sa istim željama,da se firma jeftino syebe.
Tako da vam ostaje da čekate hoće li prevoz osvanuti u petak ili neće.Toliko.
Moram samo da dopunim da Samostalni Sindikat vozaca,nije za strajk i izdace saopcenje za javnost povodom terora koji SKP pravi sa ovim strajkom sto po firmi sto izvan nje.Ovo nije strajk za radnicka prava vec za unistavanje malo sto je ostalo,izvlaceci i malo para sa racuna za lopovluk.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #411 on: November 14, 2012, 17:03:41 »

Hocel biti strajk u petak ili nece Huh?
Logged

transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #412 on: November 14, 2012, 19:01:23 »

Azra ja zaista ne razumijem tvoje ovakvo pisanje jer prema tvojim dosadašnjim postovima došao sam do zaključka da se radi o jako inteligentnoj osobi međutim ovim postom samu sebe devalviraš. Apsolutno je nebitno ko organizuje štrajk. Zna se da je jedan sindikat protiv drugoga i da su zloupotrebljavali radnike u cilju vlastite promocije i zajebancije. Ne podnosim sindikalce "u globalu" jer smatram da je vrlo malo čestitih ljudi među "kolovođama" i u jednom i drugom sindikatu. Himzanija godinama ne radi ništa kao ni Muminović a Rasim Bećirović još uvijek predstavlja vozače iako ne vozi ima 3 godine. O Daciću, Dizdareviću, Durakoviću, Tajiću, Falanu da i ne govorimo. Najgori sloj neradnika. Međutim hajde ti meni ovako ljudski objasni kako će raditi čovjek koji ide u februaru u penziju a doprinosti za PIO i socijalno nisu mu uplaćeni od 2007. godine, čovjek izvadio listing i na listingu ima šta da vidi. Ljudima koji rate kredita placaju preko platne liste godinama se odbija od plate za rate kredita a te rate se sa veeelikim zakasnjenjem uplaćuju banci. To je kriminal za koji se ide u zatvor i odgovorni ljudi iz računovodstva automatski ostaju bez posla. Alija Jašarević koji je pretučen na Pofalićima prije godinu i po dana i koji je ostao trajni invalid u ruku nije mogao ostvariti pravo po kolektivnom osiguranju od nezgode jer firma nije uplatila jebenih 5 KM po osobi za godinu dana. Molim te kako možeš očekivati da ljudi kojima se dešavaju ovakve stvari mogu i trebaju da rade?Huh?
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #413 on: November 14, 2012, 20:24:02 »

Izgleda da me ne razumiješ.Probaću ti objasniti.
Prvo nisam đon od čovjeka,i nisam luda da ne vidim šta se radi.
Pa Adnan je ubjedio sve ljude u svoje neke teorije,ne mogu da shvatim to,pa kad ga je 20 ljudi htjelo mlaviti izvukao se ko funa iz gomile.
Ja nikada,nisam,podržala nijedan Sindikat,ni Nazifov ni Adnanov.Niti mi to pada na pamet da učinim.
Znaš i sam koliko Adnan i co. vedri i oblači firmom,da je uspio da zabrane kretanja uvode pojedinim ljudima,on se godinama pitao ko će se zaposliti itd.da se ne ponavljam,ostajem pri svom za sve ono što sam rekla za nejga.
Tvrdim da nije štrajk osnovan,jer isplata bruto plata trenutno za GRAS znači vrlo brzu smrt.Bez obzira što je neisplaćivanje bruto plate krivično djelo,a samim tim i doprinosa.Direktori su odgovorna lica,znaš i sam ko je sve odgovoran za neisplaćivanje.
Adnan ne može raspolagati imovinom firme i sa njom bilo koga ucijenjivati.Velike su igre u pitanju.Počev od sistematizacije,koju hoće da završi,nadam se neuspješno sadašnji VD.Jer ne možeš sada isplatiti po jednom koeficijentu platu,slijedeći mjesec po drugom,kad nisi razvrgnuo sadašnje ugovore sa svakim uposlenikom.To sve radi pravna služba.To u prevodu znači nove sporove na sudu.
Opšte je poznato da postoji pravni lijek za sve,pa i ovaj štrajk,dok je Haris bio u Upravi,tj.Direktor,kad se prijetilo u januaru,donesena je presuda u korist firme za manje od 4 dana.Sadašnja uprava,koja neće izdržati ni do 27.novembra to nije učinila.Nema se sa kim pregovarati.
Nadzorni odbor,Skupština,Haris Lulić,Fikret Musić su svaki štrajk potpaljivali i to i sad rade.
Pa nije se džabe angažovao VD Dir.da ubaci Fikretovu rodicu na finansije,umjesto ti znaš koga.
Jer su njihovi interesi u svemu tome.
Nek objasni Adnan,gdje je novac od članarina.Na računu KP-e nećeš ih nikada naći.
Ko će da smogne snage da višak uposlenika po biletarnicama,kancelarijama itd.izbaci?
Pa mi nemamo vozača,kako ćemo donijeti novac u firmu?Pa njih mora biti 75%-80% u firmi.Vozači su ti koji pružaju usluge i zarađuju za firmu,a ne kancelarijske prašine.
Dalje,priča o nekih 30% vozila u saobraćaju za štrajk koja kola okolo je neosnovana.
Ko će zaštiti vozila koja će otkazati pod pritiskom,i radnike u tom momentu,da im neko u gnjevu razbije glavu?
U firmi ima "Alija Jašarevića" koliko hoćeš...ali ni tada se Sindikat neće javiti već pokunjiti i pobjeći u svoje džamijske rupe.
GRAS-u su svi računi blokirani,ima nešto para,koje se trebaju izvući sada sa ovim i sve počistiti,da ko dođe nema ni 5pf na računu.
Neka se desi stečaj,prvo se namiruje država(porezi),pa kome si dužan,dok dođe do radnika neće im ništa ostati.
Ja samo znam da je veliki teror i haos u firmi,i da neće na dobro izaći,ako ništa za one koji ovo prave.
I dalje tvrdim da GRAS-u štrajk nije potreban,samo pođi od toga da nijedan direktor nije bio više od godinu jer Sindikat ima neke "ovlasti".
Sindikat je kriminalna grupa,angažovana da firmu utopi,koja se vješto sakriva iza radničkih prava.
Kad im toliko smeta nered u firmi i Vlada koja je to napravila,što sjede po moru i orgijaju(da izvinu čitatelji) sa njima lokajući,dok se neko zajebava na volanu,ili gleda kako će djetetu donijeti hljeb.
Znam tolike slučajeve gdje jedna plata izdržava petero ljudi.
« Last Edit: November 14, 2012, 20:29:55 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #414 on: November 14, 2012, 20:35:31 »

sve si ti ovo fino objasnila i sa svim se slažem ali mene lično ne interesuju sindikati mene interesuju ljudi čiji je status svakog dana sve lošiji i lošiji. U ovakvoj situaciji neke stvari se mogu riješiti samo silom a to znači štrajkom. Adnan je užasan ali nije Adnan sam i njega očigledno podržava neko "s vrha". Riba smrdi od glave....OK mene si npr ubijedila u svoju teoriju da je štrajk bespotreban jer malo više čitam i informišem se ali hajde ubijedi mog kolegu čija je žena radila u feroelektru i ima status radnika na čekanju a doprinosi nisu placeni kao ni kod njega a dijete mu je bolesno. Ma ne interesuje njega ni procedura ni direktor ni ministar niti bilo ko njega interesuje samo zdravlje njegovog djeteta. Da se nešto slično desi mom djetetu i da nešto bude mom djetetu ma nebi ih spasio bataljon policije...
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #415 on: November 14, 2012, 22:08:29 »

Slažem se sa tobom.
Znaš i sam koliko je ljudi otišlo pod zemlju jer nemaju zdravstvenu zaštitu,a naše osoblje,prvenstveno vozači moraju ga imati.
Problem je dubok,ko da ja ne znam ambicije da se firma izmješta,ali to je sada tehnički nemoguće,bitno je izazvati i napraviti nered da bi neko to riješio likvidacijom firme.Nisam za to.Jednostano treba razgraničiti i bitnim ljudima koji rade dati platu,a oni koji nabijaju g*zicu po kancelarijama,da se ja pitam ne bi je dobili,ili neka kupe prnje jer su nepotrebni.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #416 on: November 14, 2012, 22:46:55 »

Danas sam se prvi put vozio u Novocitiju (nažalost samo jednu stanicu) g.b. 6 lin 67. Predobar je.

Iako je već 2 mjeseca u saobraćaju, i još u zadnje vrijeme radi na linijama 66/67 nisam vidio ni jednog potpisa u njemu, a bio sam sakroz nazad gdje obično i ima najviše škrabotina i baš sam dobro obratio pažnju.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #417 on: November 15, 2012, 17:17:52 »

Postignut dogovor, radnici Grasa sutra neće štrajkovati

Predsjednik Sindikata komunalne privrede u "Grasu" Adnan Himzanija izjavio je Agenciji Fena da sutra neće biti štrajka radnika tog preduzeća, kako je to ranije najavljeno, i da je danas Sindikat komunalne privrede "Grasa" postigao dogovor s upravom preduzeća i Ministarstvom saobraćaja KS-a.

"Napravljeni su minimalni pomaci u pregovorima , ali radnici 'Grasa' su načinili ogroman ustupak s obzirom na dešavanja u Vladi KS-a. Dogovoreno je da narednih mjesec dana usko sarađujemo s upravom preduzeća i da se inznađe mogućnost za isplatu dugovanja radnicima, a mi se, iskreno, nadamo da će novi direktor i nova uprava imati sluha za to. Znači tu bi trebalo postići određene korake do 16. decembra, a štrajk je stavljen u stanje mirovanja do tada", kazao je Himzanija.

Sindikat, prvenstveno, traži da se radnicima uplate i isplate vrše u skladu sa kolektivnim ugovorom i važećim zakonskim propisima.

« Last Edit: November 15, 2012, 18:14:41 by MAN Lions coach » Logged

man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #418 on: November 18, 2012, 15:57:48 »

Zna li se hoće li biti ove godine parada tramvaja povodom 127. godišnjice GRAS-a. Pitam zato što situacija baš i nije "krasna". Pretpostavljma da, ako će biti to će se podudariti sa 25.11.2012. tj. sa Danom državnosti BiH.
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #419 on: November 18, 2012, 17:27:18 »

Nadam se da će opet malo poraditi na marketingu, da ove odvratne trole i autobuse prelijepe.
Logged
Pages: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.062 seconds with 22 queries.