bhbus.ba
May 10, 2024, 00:20:40 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 40   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS-Crna hronika  (Read 129432 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #255 on: October 31, 2012, 12:17:59 »

ovo nisam znao u koju temu da stavim, jel crna hronika ili crni humor, uglavnom putnici oteli GRASov bus
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #256 on: October 31, 2012, 12:26:27 »

Kako sam skontao, ovdje je bus sa 22a preusmjeren na 21, a putnici fino sačekali slijedeću 21-cu i nju okrenuli na 22a, samo ne znam kako im je to uspjelo....
Vjerovatno je bilo iliili na Stup .. heh
« Last Edit: October 31, 2012, 12:30:06 by man 464 » Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #257 on: October 31, 2012, 12:27:16 »

prema izvještajima i policijsko vozilo je išlo za njima hahaha
Logged


Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #258 on: October 31, 2012, 20:05:48 »

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #259 on: November 02, 2012, 18:06:15 »

Sinoć su na Jezeru vandali razbili staklo na novom minibusu koji je vozio za Nahorevo.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #260 on: November 02, 2012, 18:13:03 »

Poslije podne su pretučena dvojica vozača na Stupu.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #261 on: November 02, 2012, 21:14:47 »

Sinoć su na Jezeru vandali razbili staklo na novom minibusu koji je vozio za Nahorevo.

počelo je Sad

a što si ovu pretučeni?
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #262 on: November 02, 2012, 22:59:04 »

Ma nemam pojma,valjda izazivali urbanu raju.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #263 on: November 03, 2012, 20:31:55 »

Poslije podne su pretučena dvojica vozača na Stupu.


e jedan je pretucen i horde iz Briješća su po običaju "hrabro" pobjegle nakon što su čovjeku razbili naočale a drugi je bio pretvrd orah tako da je napadač otišao kući u šljivama a vozač Sadat Totić nastavio raditi...
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #264 on: November 03, 2012, 20:36:00 »

Ma javili su da su trojica napala dvojicu vozača,nisam za detalje pitala.
Svejedno,to je napad na radnom mjestu.
Znam pojedince,neće da se tuku,eto radi putnika,nema smisla,sve onom linijom manjeg otpora.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #265 on: November 03, 2012, 23:51:20 »

Quote
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/napadali-gradjane-nozem-i-otimali-mobitele-u-tramvaju/121103133

D.E. iz Vogošće je u petak oko 20.30 sati Prvoj PU prijavio da su istog dana oko 19 sati, u tramvaju na relaciji Vijećnica-Katedrala, dvije osobe uz upotrebu noža nad njim izvršile razbojništvo, otuđivši mu mobilni telefon. D. E. je lakše povrijeđen u predjelu desne nadkoljenice. O ovom događaju je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva Sarajevo.
Službenici policije preduzimaju potrebne mjere i radnje na rasvjetljavanju krivičnog djela i identifikaciji pronalasku izvršilaca.

V.S. iz Sarajeva je u petak u 22.15 sati Drugoj PU prijavio da su mu oko 20.15 sati na tramvajskoj stanici Dolac-Malta u ulici Zmaja od Bosne, općina Novo Sarajevo, prišle tri osobe, od kojih ga je jedna fizički napala i nanijela mu povrede nožem u predjelu leđa i grudnog koša. Kod V.S. su na KUM-u Kliničkog centra Univerzitata Sarajevo konstatovane lakše povrede.

O ovom događaju je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva Sarajevo. Službenici policije preduzimaju potrebne mjere i radnje na ravjetljavanju krivičnog djela, kao i identifikaciji i pronalasku izvršilaca, saopćeno je iz MUP-a.

Quote
UPOZORENJE :!: :!: :!:

Isti tipovi već nekoliko dana ordiniraju po tramvajima. Neki dan je, u krcatoj dvici oko pola 8 ujutru, dakle za vrijeme najveće gužve, kod Socijalnog, jedan od ovih dripaca izvadio nož i prijetio mojoj mami. Ona je, nakon što je vidjela da dva momka pljačkaju neke srednjoškolce uz prijetnju noževima ustala i pokušala zaštititi tu djecu. Ispostavilo se da su već uspeli od još nekoliko ljudi ukrasti novac i mobitele u istom tramvaju.

Moram li napominjati da su ljudi (među kojima je bilo i od brda odvaljenih frajera) hladno gledali kako oni kradu od djece i kako im prijete noževima, svima, pa i mojoj mami.
Pa mora li žena od 50+ godina da razmišlja da će ujutru stići na posao ili ne? Pa zar ništa nismo naučili iz slučaja jadnog Denisa Mrnjavca?

Molim vas da ovo upozorenje shvatite jako ozbiljno, ovo su tipovi koji sjednu do vas izvade nož i zatraže stvari, dakle ne klasični "mantil preko ruke" lopovi.

U MUPu nam je rečeno da su ovi događaji prijavljeni i da je uhapšen jedan od ta dva momka, ali očigledno je vrlo brzo pušten. Pretpostavljam da žive negdje na Dolac Malti ili im je bar neko žarište tu. U GRASu nam je rečeno da su primili prijavu i da su poslali patrolu jer već nekoliko dana se dešavaju iste stvari.

Iskreno nikad nisam vidjela svoju mamu onako uplašenu. Molim vas da prenesete ovo upozorenje što većem broju ljudi. I šta da se radi? Zaista nisam pametna. Osuđena sam na korištenje javnog prevoza a vjerujte da me je jako strah kad pomislim šta mi se sve u njemu može dogoditi.
« Last Edit: November 04, 2012, 00:06:58 by MAN Lions coach » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #266 on: November 04, 2012, 00:08:18 »

Nešto bi ti sad napisala ovdje ali neću da ispadnem Hitler.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #267 on: November 04, 2012, 00:33:34 »

Meni je neki "horsaš" pokušao oteti mobitel u troli 4403 na liniji 108 prije 2 godine.

Dok sam pisao SMS, lik sjede pored mene i poče mi snažno otimati mobitel "da vidi koliko je sati", vučem ja sebi on sebi, još sam počeo vikati, ali raja ništa samo gledaju.
Kad sam mu oteo svoj K800 preskočio sam sjedište ispred (pošto je on sjeo do mene a ja do prozora), i otišao u prednji dio trole, a on nastavio vikati "šta ti misliš da sam ja lopov, htio sam vidjeti koliko je sati" da bi izašao na slijedećoj stanici (švrakino ili aneks).

Možda sam trebao obavjestiti policiju o pokušaju krađe, ali eto nisam.
« Last Edit: November 04, 2012, 00:45:33 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #268 on: November 04, 2012, 14:55:53 »

Vjeruj mi ne bi bilo nikakvog efekta ni da si prijavio...  Sad

Onda tebe još čitav dan vucaraju po policijskoj stanici i ispituju kako je izgledao, koja je jakna bila, pa ti onda pokušavaš raspoznati, a tebe u tom momentu da je neko pitao kako se zoveš ne bi znao. Imao sam još gore iskustvo i od tog obavještavanja policiji nema ništa. Znaš šta je jedino dobro, većina tih takvih kad te jednom napadnu neće više. Ja te koji su me napali viđam svaki dan u Dalmatinskoj kako otimaju drugima telefone i nažalost po tom pitanju ne mogu ništa učiniti, prijavljivao sam par puta ali nema efekta.

Inače kad smo već kod džeparoša, lopova, kradljivaca i sl. moram reći da svaki dan isti "trio fantastiko" (muško-žena-muško)  džepari po tramvajima na relaciji Malta-Baščaršija i obratno. Konkretno, mati mi je doživila trganje ogrlice od koje se baš i nije puno obogatio jer je bila već skoro pa slomljena na jednom mjestu, ali eto sreća pa je bila skoro slomljena pa nije imala nikakvu značajnu ozlijedu. Što je još tužnije policija svakodnevno gleda te iste ljude i ne poduzima ništa, ama baš ništa.

Zato ima zlatno pravilo:
Tašnu pred sebe, Ruku preko džepa, bez prevelikog kićenja (ogrlica, narukvica i sl.) i ne gurati se u najveću gužvu.
Logged
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #269 on: November 04, 2012, 16:01:23 »

Ma i meni su tražili koliko hoces puta mobitel , pare u tramvaju prijeteći da će me zbosti ,itd itd. Al naravno dok ne izvadi nož(ako ga uopšte ima) ti imaš priliku da mu pokažeš kako Musa dere jaraca.I svaki dan kada idem u školu viđam te iste likove , al niko mi ništa.
Logged

Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 40   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.066 seconds with 22 queries.