bhbus.ba
May 09, 2024, 23:58:05 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 40   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS-Crna hronika  (Read 129431 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #180 on: May 05, 2012, 18:22:10 »

Nijedna osoba u drzavnoj firmi se ne smije zadrzati na radnom mjestu ukoliko je "prljava".Istina ljudi ce pomisliti svasta,i pricati svasta poslije ovoga,jer medijski prostor je u odredenom tonu "posvecen" GRAS-u,a Mensur ponavljam nije bio u krivicnoj evidenciji od ranije.Sa sadasnjom garniturom Uprave on ce dobiti otkaz prema propisu i tu je sva prica zavrsena.Da ne bi bilo kadija te tuzi,kadija ti sudi.Dalje cu ljubazno zamoliti da ne razvlacimo pricu.
Koliko god neke novine zele ljagu da bace na GRAS svojim izvjestavanjem da bi gomila besposlicara po portalima imala vremena kopati nos i prigovarati na temu firme,vjeruj uposlenicima nije stalo ni 1%.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #181 on: May 05, 2012, 18:27:05 »

Nijedna osoba u drzavnoj firmi se ne smije zadrzati na radnom mjestu ukoliko je "prljava".Istina ljudi ce pomisliti svasta,i pricati svasta poslije ovoga,jer medijski prostor je u odredenom tonu "posvecen" GRAS-u,a Mensur ponavljam nije bio u krivicnoj evidenciji od ranije.Sa sadasnjom garniturom Uprave on ce dobiti otkaz prema propisu i tu je sva prica zavrsena.Da ne bi bilo kadija te tuzi,kadija ti sudi.Dalje cu ljubazno zamoliti da ne razvlacimo pricu.
Koliko god neke novine zele ljagu da bace na GRAS svojim izvjestavanjem da bi gomila besposlicara po portalima imala vremena kopati nos i prigovarati na temu firme,vjeruj uposlenicima nije stalo ni 1%.

Azra ja nisam pravnik ali znam ovoliko a to je "niko nije kriv dok se ne dokaze suprotno" i time se mora voditi svaka uprava pa i ova klošarska (osim generalnog koji je tu kratko) koja je u GRASu. Moguće da mu je neko podvalio, moguće je sve.....da se razumijemo ne pravdam ja njega ni malo. Što se mene tiče treba ga na vješla odmah. Stara drtina upleo se u narko kriminal. Pa M.M. ima krivičnu prijavu za zloupotrenu položaja a radi regularno, isto kao i B.P. a o Dž. A. koji ima "kamion prijava" za nasilničko ponašanje oštećenje tuđe stvari, uništavanje imovine firme i sl ali čovjek radi i dalje prima platu za nerad i sl.....znači budimo realni.
« Last Edit: May 06, 2012, 21:09:35 by The_Dubster » Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #182 on: May 05, 2012, 18:42:47 »

Nisam ni ja pravnik,sto se mene tice licno ja sam na distanci po ovom pitanju i svakom drugom,ima Sud i neka odluci svoje za svakog.Ali sluzbe koje trebaju brinuti o ovakvim slucajevima i slicnim slucajevima gdje su ljudi dokazani kriminalci sa presudama u rukama su felericne.Poznate graniture Biminih ljudi sjede i dan danas i glade nesmetano po visokim pozicijama koje bez obzira na krivicne prijave nisu zasluzili.
Samo da ne ispadne posto je forum javan i ima mnogo gostiju koji citaju teme pogotovo GRAS-ove da neko nesto izbjegava postaviti ko po obicaju.
Sto se tice Mensura,njemu njegovo.Ukoliko postoji osnov pravni,kazem ti,da je ispunio da izleti,izletice sigurno.
« Last Edit: May 05, 2012, 18:46:06 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #183 on: May 05, 2012, 18:45:43 »

Nisam ni ja pravnik,sto se mene tice licno ja sam na distanci po ovom pitanju i svakom drugom,ima Sud i neka odluci svoje za svakog.Ali sluzbe koje trebaju brinuti o ovakvim slucajevima gdje su ljudi dokazani kriminalci sa presudama u rukama su felericne.Poznate graniture Biminih ljudi sjede i dan danas i glade nesmetano po visokim pozicijama koje bez obzira na krivicne prijave nisu zasluzili.
Samo da ne ispadne posto je forum javan i ima mnogo gostiju koji citaju teme pogotovo GRAS-ove da neko nesto izbjegava postaviti ko po obicaju.
Sto se tice Mensura,njemu njegovo.


baš tako. Slažem se sa svim navedenim ali isto tako ne smijemo imati različite "aršine". Alić je bijedni kockar i treba da dobije otkaz iako nije nanio neku direktnu štetu firmi a M. je akademski profesor doktor saobraćajnih nauka i iako je nanio GRASu višestruku štetu ne smije se izbacivati s posla.....o tome ti govorim. Neka sud odradi svoje ..
« Last Edit: May 06, 2012, 21:08:44 by The_Dubster » Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #184 on: May 16, 2012, 18:30:22 »



Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #185 on: May 16, 2012, 20:30:01 »





Mislim da to nije bus koji je radio na tramvaskoj supstituciji Baščaršija -Muzeji nego vozilo g.b. 416 kojeg sam danas vidio. Na zadnjim vratima je skroz "prslo" staklo. S obzirom da nije skroz puknuto možda se radi u ovom slučaju i o drugom vozilu.
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #186 on: June 07, 2012, 08:54:16 »

Dobio sam informaciju da je prije par minuta vozač GRAS-ovog autobusa fizički napadnut na Ilidži. Saobraćaj je privremeno obustavljen.
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #187 on: June 07, 2012, 10:07:16 »

Dobio sam informaciju da je prije par minuta vozač GRAS-ovog autobusa fizički napadnut na Ilidži. Saobraćaj je privremeno obustavljen.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/99600-vlasnik-radnje-na-terminalu-na-ilidzi-napao-vozaca-grasa.html
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #188 on: June 07, 2012, 17:20:15 »

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/napadnut-vozac-gras-a-na-ilidzi-kolege-nisu-htjele-voziti/120607018#9

Prema riječima vozača Nermina Begovića, njega je napao vlasnik kafića ispred kojeg je parkirao autobus. Begović tvrdi da mu je vlasnik psovao i prijetio da više nikada neće smjeti tu parkirati. Nakon kraće verbalne prepirke, vlasnik kafića ušao je u autobus i šakom udario vozača koji je sjedio na svom mjestu.

Vozači GRAS-ovih autobusa su, nakon ovog incidenta, iz protesta odlučili zaustaviti svoja vozila čekajući "da se nešto riješi". Nakon sat vremena "protesta", autobusi su ponovo krenuli.

---
Evo i članak iz oslobođenja
http://www.oslobodjenje.ba/crna-hronika/izduvni-gasovi-iz-autobusa-mu-isli-u-bastu-kafica-pa-se-obracunao-sa-vozacem

Što je otvorio kafić na lokaciji na kojoj je preko 50 godina autobuski terminal ako mu smetaju izduvni gasovi.
« Last Edit: June 07, 2012, 17:34:33 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #189 on: June 07, 2012, 17:49:23 »

Da su  vozila imalo ispravnija  i da ne ispustaju  emisiju stetnih   gasova  , nebi nista  ni  bilo , a ne kad  ga  upali iza  njega  i do 3 metra  crni  dim
Logged

transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #190 on: June 07, 2012, 18:37:21 »

Da su  vozila imalo ispravnija  i da ne ispustaju  emisiju stetnih   gasova  , nebi nista  ni  bilo , a ne kad  ga  upali iza  njega  i do 3 metra  crni  dim

ma Boga ti ..na terminalu Ilidza rade u glavnom novija vozila tako da ta priča nema veze s vezom kao ni vecina tvojih komentara. Ako smatra da je ugrožen onda neka zove inspekciju saobraćajnu, inspekciju rada i ostale nadležne a on faca, kabadahija ušao da se šaketa. Ma trebali su mu na rikverc autobus "uvesti u kafic". Ja bi na njihovom mjestu uze0 463 ili 469 koji svakako vecinom ne rade i malo mu se "provozao" prikolicom po kaficu. Nebi mu više na um palo da bilo šta rješava šakama. Što je još gore vozač Nermin Begović spada među najmirnije i najuljudnije vozače...
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #191 on: June 07, 2012, 20:05:37 »

Da su  vozila imalo ispravnija  i da ne ispustaju  emisiju stetnih   gasova  , nebi nista  ni  bilo , a ne kad  ga  upali iza  njega  i do 3 metra  crni  dim

ma Boga ti ..na terminalu Ilidza rade u glavnom novija vozila tako da ta priča nema veze s vezom kao ni vecina tvojih komentara. Ako smatra da je ugrožen onda neka zove inspekciju saobraćajnu, inspekciju rada i ostale nadležne a on faca, kabadahija ušao da se šaketa. Ma trebali su mu na rikverc autobus "uvesti u kafic". Ja bi na njihovom mjestu uze0 463 ili 469 koji svakako vecinom ne rade i malo mu se "provozao" prikolicom po kaficu. Nebi mu više na um palo da bilo šta rješava šakama. Što je još gore vozač Nermin Begović spada među najmirnije i najuljudnije vozače...

Uostalom nije mu mogao zagađivati bus ništa jer je to bio ik 206. Ja ne znam niti jednog ik 206 da puši dimi. A taman da je i dimna zavjesa nema pravo da svoj imbecilizam i divljaštvo i kretenizam ispoljava na uposlenicima Gras-a. Terminal je grasov i autobusi mogu i suzavac pušiti, a vlasnik,neka zatvori baštu ili neka zastakli pa mu neće smetati taj toliko bitni izduvni gas na kojeg smo već svi navikli pa tako i ljudi koji na terminalu Ilidža čekaju bus.

Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #192 on: June 08, 2012, 00:00:58 »

Da su  vozila imalo ispravnija  i da ne ispustaju  emisiju stetnih   gasova  , nebi nista  ni  bilo , a ne kad  ga  upali iza  njega  i do 3 metra  crni  dim

ma Boga ti ..na terminalu Ilidza rade u glavnom novija vozila tako da ta priča nema veze s vezom kao ni vecina tvojih komentara. Ako smatra da je ugrožen onda neka zove inspekciju saobraćajnu, inspekciju rada i ostale nadležne a on faca, kabadahija ušao da se šaketa. Ma trebali su mu na rikverc autobus "uvesti u kafic". Ja bi na njihovom mjestu uze0 463 ili 469 koji svakako vecinom ne rade i malo mu se "provozao" prikolicom po kaficu. Nebi mu više na um palo da bilo šta rješava šakama. Što je još gore vozač Nermin Begović spada među najmirnije i najuljudnije vozače...

Ti kako koji slučaj poput ovog se desi počneš mudrolijati na kilometre.
Vjerovatno ti pričinjava zadovoljstvo pisanje i valjanje gluposti,ali razumijem,to je voljeni GRAS u pitanju.

Prvo,da li se u NjemačkA šakama rješavaju problemi?Nešto sumnjam,uostalom nijedno tehnički neispravno vozilo ne daje za pravo nekim sitnim kokošarima koji su zajahali trotoar stolicama, stolovima i suncobranima od svojih papanskih lokala da nekoga tuku na radnom mjestu.

Drugo,autobus mu nije drndao i čadio u lokal niti je smetao jer ga nije vozač parkirao u lokalu već na terminalu predviđenom za autobuse.

Fino ti je transformers objasnio.

Ovo je terminal za vozila JGP-a hiljadu godina,i više se ovdje vozila okrenulo i boravilo i prije rata pa se niko nije šaketao.Mogu da razumijem...poslije rata se sve i svašta naselilo i prisiljeni smo živjeti po mentalitetu glava oblika paralelopipeda,i što je najgore od svega moramo još početi da se ponašamo i razmišljamo po njihovom amanetu kako im se digne.Ali bez obzira na to,postoje ljudi koji ne vide smisao života u takvom ponašanju.

Uglavnom istukao je dijete koje je došlo na posao da zaradi nimet,a jel siledžija plaća porez državi to je već upitno.I bez obzira što ovdje nema pravne države on je ostao pošaran krivičnom prijavom za cijeli život.
Jad i bijeda svjetskih razmjera.

I svi oni koji su tako srčano dočekali momenat umlaćivanja vozača,nek samo pomisle šta će im od djece biti kad im zaglave u ovakvim lokalima umjesto u školskim klupama.
« Last Edit: June 08, 2012, 00:03:43 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #193 on: June 16, 2012, 13:40:49 »

http://depo.ba/hronika/muskarac-povrijeden-od-eksplozije-zadnjeg-pneumatika-na-trolejbusu
Logged

The Doctor
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #194 on: June 16, 2012, 14:01:34 »

To je trolejbus g.br. 4428 jer je K69-T-528 njegova registracija
« Last Edit: June 16, 2012, 14:03:28 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 40   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.059 seconds with 23 queries.