bhbus.ba
May 05, 2024, 08:57:56 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 96 97 [98] 99 100 101   Go Down
  Print  
Author Topic: Centrotrans - Razno/Diskusije  (Read 375991 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1455 on: June 27, 2012, 19:45:21 »

Ubuduce najbolje kad slikate buseve a vozac bude unutra da se predstavite i pitate vozaca dali dozvoljava slikanje a nebi bilo slicnih situacija.

apsolutno jedini i pravi stav što se tiče slikanja! Nema dalje diskusije. Samo sa ovim pristupom može se nešto postići. Što jest jest - slikanje svima može biti sumnjivo posebno kad vozač ne zna za naš forum, ali kad priđeš, pa se predstaviš, pa pitaš može li slika, pa spomeneš gdje i kako, pa kažeš da i on navrati, e onda ok...
Logged


SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #1456 on: June 27, 2012, 20:14:29 »

Ma daj ba vozac morao ovako da reaguje?
Nije mogao fino pitati i pustiti momka da objasni zasto slika?
Jedini problem je ovdje nas mentalitet :S
Logged

transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1457 on: June 27, 2012, 20:35:12 »

Haj ne se*ite ali svi. VI pokušavate da opravdate tog idiota? Dani je nečije dijete , maloljetnik i otkud bilo kome pravo da ga hvata za vrat i vuče po cesti, iživljava se nad njim. Čak ni one kabadahije pred američkom ambasadom to ne rade. Prvo te barem upozore da je slikanje zabranjeno pa tek onda hvataju za vrat. Zašto malo ne pomisli na svoje dijete. Neki od vas ovdje nemaju djecu , kad ih ako Bog da budete imali onda će vam neke stvari biti jasnije. Osim toga svi koji poznaju D. znaju za njegovo bahato i kabadahijsko ponašanje i da je rijetko ko mogao raditi s njim. Samo oni koji su ga spremni po potrebi i u dupe zažvaljiti, da mu peru autobus, da mu ga dovezu iz garaže na stanicu, da voze u najgorem periodu tj od pola noci pa do 6 ujutro , da ga prije granice probude ali tačno pola sata prije granice, da ga zamjenjuju po potrebi, da mu daju svoj bakšiš i sl...kada mu se neko ne sviđa a ide s njim na put po povratku D. nastup je otprilike ovakav "skidaj mi onog kretena s autobusa, nije on za mene". Naravno s obzirom da D. "pije vode" to se odmah izvršava. Takav mu je bio i otac a ni jedan ni drugi se ne mogu pohvaliti vozačim umjećem....
« Last Edit: June 27, 2012, 20:40:00 by The_Dubster » Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #1458 on: June 27, 2012, 20:45:25 »

Samo da kažem nešto i time bih stavio tačku na ovo jer nema potrebe da dalje diskutujemo. Od jednog vozača sam čuo da mu je neki od nas fotografa izletio u akciju te je ovaj morao zakočiti tako da su svi putnici ''poletjeli'' naprijed. Rekao je da će mu drugi put zveknuti šamarčinu. Zbog tog slučaja čovjek se naježi kad vidi objektiv na putu. Ne znam da li si to ti Dani bio ali stvarno apelujem na sve članove koji fotografišu da to rade što diskretnije i da ne idu tako blizu busa kako bi se napravila kvalitetnija fotka. Većina vozača su ljudine i ne prave probleme ali moramo i mi paziti da ne ugrožavamo ni sebe ni njih.
« Last Edit: June 27, 2012, 20:49:03 by Mustafa YJM » Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #1459 on: June 27, 2012, 21:50:59 »

Sve je to uredu, treba razumit i vozača i sve, ali opet da ti nekog hvataš za ruku i tako daješ neke prijetnje to je već seljakluk i debilizam, sve se to može fino riješit, ako im smeta slikavanje, može se ljepo reći, momak nemoj slikavat nama smeta nemoj se ljutit šta i tačka..a ne izigravat tu neke frajere i iživaljavt se nad djecom..Ja sam tako htio krišom slikat Roada u Gračanici međutim šofer me skonta i kaže fino odi ovamo, pruži čovjek ruku pozdravi se , pita ko sam šta sam odakle sam, zasto slikam i ja sve fino rekao i objasnio i nije bilo nikakvih problema..i dan danas kad ih slikam često pozdrave.
Logged

MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1460 on: June 27, 2012, 22:23:25 »

Baš me "čudi" kako je to Č. "mlađi" idiot sujetni mogao sebi da dozvoli. Pa on je dobitnik priznanja "osmjeh CTSa". Kako ga nije stid? Kada je poslije rata počeo da vozi Bosanku tada nije bilo ni foruma ni interneta ali mu je uživancija bila da ga klinci vole i da je oko njega "tuce" djece. Sad kada je postao "elita" sada mu smetaju momci koji prate autobuse, autobusnu tematiku. Obavezno ga Dani trebaš prijaviti ali ne u CTS jer tamo je zaštićen "ko međed" , Š. mu je kum i kućni prijatelj , prijavi ga u Sejari direktno pa ako im je draži jedan mahalski klošar kao D. nego mišljenje putnika neka se on i dalje sili na djeci....

Baš mi je žao djeteta.
Izgleda da je on sileĐŽija Centrotransa,a ne osmjeh...kakav je to fukaraluk,a vamo radi sa ljudima...iz koje je to pećine izašlo....

Ako nekome smeta slikanje,neka stavi znak zabrane fotografisanja na stanicu ili autobus i gotovo.

"""Kada je u pitanju fotografisanje na javnoj površini u suštini je dozvoljeno slikati sve i svašta sve dok na za javnost pristupačnoj povrsini nije vidljiva oznaka koja kaže suprotno (blizine strateških objekata npr.). Također, slikati djecu u javnosti nije kažnjivo zakonom osim ako se snimljeni materijal ne koristi u zlonamjerne svrhe navedene u članu zakona. Slikati javne ustanove, višenamjenske javne objekte, stadione ili infrastrukturu, kao i ljude koji ih posjećuju, je dozvoljeno osim, naravno, ako nije zabrana već postavljena na vidljivo mjesto."""


I ako vozačima smeta ima i ova varijanta :
http://public-transport.net/bus/Sarajevo/SJJ_pic/bus_Sara/IMG_7134.jpg


Ja samo znam kad slikam,a pišete o ulijetanju,nikada ne koristim blic,i ne približavam se vozilu u pokretu.
Dosta mojih slika su vozila u mirovanju,ali se ne bacam,svakako nemojte rizikovati da negdje odletite.
« Last Edit: June 27, 2012, 22:27:54 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1461 on: June 29, 2012, 21:22:42 »

Vako,  drago mi je dam cuo vasa misljenja o ovome, jer to itekako nije fino iskustvo, prvo meni koji sam to dozivio, vjerujete ili ne, ja sam se poslije nisam mogao doci sebi, neki poznanici su tuda naisli, nisu mogli poznat da sam to ja, dosao sam kuci, samo ostavio torbicu aparat,i legao. Toliko me je to dirnulo, da jedan manijak koji ustvari mene naziva manijakom tako prema meni, nepoznatoj osobi nastupa, i na sred ceste, u sred grada gdje me svi znaju mene fizicki i mentalno zlostavlja. Javno cu reci njihova imena gdje god, imena njihova su D.C I Z. P. , dva "odrasla covjeka" koji se igraju djece. Tako lako ovo nece proci. Ako neko ima neki kontakt mail od Sejarija neka mi napise u PP. Hvala.....
Za njihov cin imam i svjedoke, koji su rekli ako bude potrebno da ce svjedociti o tome. Ja stvarno ovo ne da necu nego nemogu pustiti da samo tako prodje.  

P.S. Danas sam umjesto "batina" dobijo  hinjski osmjeh, a nakon osmijeha srednji prst Smiley
« Last Edit: June 29, 2012, 21:29:05 by The_Dubster » Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1462 on: June 29, 2012, 21:30:49 »

Zadnji post je cenzurisan, jer pravilo kaže: "- Iznošenje ličnih imena i prezimena u načelu je strogo zabranjeno. Tolerirat će se jedino ako se nekoga želi posebno istaknuti u pozitivnom smislu. Vlastita imena i prezimena u negativnom kontekstu mogu se iznostiti samo ako autor posta iznese vlastito ime i prezime u postu."
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1463 on: June 30, 2012, 00:35:00 »

Vako,  drago mi je dam cuo vasa misljenja o ovome, jer to itekako nije fino iskustvo, prvo meni koji sam to dozivio, vjerujete ili ne, ja sam se poslije nisam mogao doci sebi, neki poznanici su tuda naisli, nisu mogli poznat da sam to ja, dosao sam kuci, samo ostavio torbicu aparat,i legao. Toliko me je to dirnulo, da jedan manijak koji ustvari mene naziva manijakom tako prema meni, nepoznatoj osobi nastupa, i na sred ceste, u sred grada gdje me svi znaju mene fizicki i mentalno zlostavlja. Javno cu reci njihova imena gdje god, imena njihova su D.C I Z. P. , dva "odrasla covjeka" koji se igraju djece. Tako lako ovo nece proci. Ako neko ima neki kontakt mail od Sejarija neka mi napise u PP. Hvala.....
Za njihov cin imam i svjedoke, koji su rekli ako bude potrebno da ce svjedociti o tome. Ja stvarno ovo ne da necu nego nemogu pustiti da samo tako prodje. 

P.S. Danas sam umjesto "batina" dobijo  hinjski osmjeh, a nakon osmijeha srednji prst Smiley






To ti je mentalitet da sebi ujutro kad se vidi u ogledalu pljune na lice i dobro se maršne i izađe iz kuće.
Sociopate.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
mirza
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.972



« Reply #1464 on: June 30, 2012, 19:38:05 »

Šteta što nisi zabilježio taj hinjski osmjeh i demonstraciju prstiju Sad
Logged

TOVARNA  AVTOMOBILOV  IN MOTORJEV
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1465 on: July 01, 2012, 13:55:26 »

Hinjara je zabiljezena, a prste nisam stigao :-D nisamznao :-D
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #1466 on: July 01, 2012, 15:11:35 »

Ovaj Cityliner imao je težu saobraćajku u Tuzli. Raznio je čitav stub semafora ...

http://i1129.photobucket.com/albums/m503/AdinBHBus/DSCN0076.jpg
Logged

Neoplan VIP Class
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1467 on: July 01, 2012, 15:16:01 »

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-hronika/103611-strasna-nesreca-u-tuzli-centrotransov-autobus-udario-u-stub-rasvjete-i-srusio-semafore.html

Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #1468 on: July 01, 2012, 15:54:09 »

Direktno sa mjesta nesreće gbr.306.Uzrok nesreće je infrakt koji dozivio sofer





















Logged

Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #1469 on: July 01, 2012, 16:10:16 »

U najmanju ruku, "neobična" nesreća... Hvala Bogu pa nema ozbiljnijih posljedica, i što niko od pješaka ili drugih učesnika u saobraćaju nije stradao...
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
Pages: 1 ... 96 97 [98] 99 100 101   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 20 queries.