bhbus.ba
May 21, 2024, 22:29:30 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Kvarovi/popravke/izmjene na vozilima  (Read 296894 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #660 on: July 11, 2012, 22:30:56 »

Veća je vjerovatnoća da će me neki kreten ubiti bjesnom i bezobzirnom vožnjom,nego da ću sa vozilom GRAS-a sklepati pored puta.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #661 on: July 11, 2012, 22:54:55 »

Da hoće CTS preuzet Buća Potok,da više ne vozamo gore......
da hoce pa da vise ne razmisljam da li ce mi dijete bezbijedno stici do skole

a Boga ti kako znaš da će sa Centrom biti bezbjedno? Osim toga ne tako davno djeca iz osnovne su išla pješke i po nekoliko kilometarai . I možeš misliti nije im bio problem preci tu kilometrazu, štaviše utrkivali se ko ce prije. Danas su se djeca pogospodila, ni jednu stanicu ne mogu pješke
Logged
ikar353
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 904



« Reply #662 on: July 11, 2012, 22:56:15 »

necu komentarisati,ja vidim stanje vozila i ostalog dobro otvorenih ociju,mozemo se mi svi tjesiti i zavaravati, ja bih licno volio da sutra u grasu osvane 50-ak novih autobusa,mozemo kriviti sve redom ali nemamo koristi pricati. znam sta je gras bio najmanje 30 godina,pamtim kad su se autobusi parkirali na takozvanoj livadi-to je onaj prostor od remize pa do mosta prema televiziji,puna livada,puna garaza i na kraju pun i parking ispred obje kapije,samo bi se ostavilo toliko prostora da moze tramvaj proci. pamtim i one godine od 1996 pa do 2000 ako bi doslo vozilo iza pola noci sa narudzbe,morao si pola sata traziti mjesto gdje parkirati pa ako nisi parkirao onda vozilo ostavi ispred portirnice. mozda nisi roditelj pa ti je sad svejedno,malo se zamisli pa ces drukcije razmisljati.
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #663 on: July 11, 2012, 23:19:30 »

Izgleda da sam ja jedina luda koja se ne boji vozati sa vozilima GRAS-a.


P.S
Meni kad se pruži prilika često volim prošetati,2-3 stanice,nikad mi nije mrsko.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #664 on: July 11, 2012, 23:35:56 »

Ma ja bi dao Centri da vozi gore. Dobro GRAS-u jer ne mora gore lomiti vozila, dobro Centrotransu jer vjerujem da bi kondukteri smanjili švercanje, a i ako ostanu gore 2 grasova busa uz CTS neće biti toliko pretrpani u gužvama kao kad rade samo 2 autobusa.

« Last Edit: July 11, 2012, 23:38:34 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #665 on: July 12, 2012, 07:05:55 »

Ikar na osnovu čega si donio zaključak da mi je svejedno? Ja lično bi najviše volio da na većini linija ili barem terminala postoji po jedan školski autobus da se djeca ne gužvaju sa ostalim putnicima.
Što se tiče Centre neće vam ba ljudi Centro Buća Potok  i završite priču s tim. Oni to ne žele i oni će se svim silama boriti da do toga ne dođe tj da im se ne "uvalI" linija tipa 15ke...
Logged
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #666 on: July 12, 2012, 10:37:43 »

Upravu je transformers koda ce se Centro baš boriti za Buća Potok , naravno da će se boriti za linije tipa  31e , 21 , 22 , ....
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #667 on: July 12, 2012, 11:49:29 »

Nebih se složio pošto prije tendera, koji će po najavama biti za godinu i po, Centrotrans može dobiti samo one r.v. koji se ne održavaju ili možda ako se šta sa GRAS-om dogovore.

Quote
Bit će otvorene i konekcije s drugim prijevoznicima koji ne mogu "napadati" na linije GRAS-a koje su po ravnom, nego moraju svoje autobuse i minibuse poslati i u brdo, tamo gdje GRAS troši i uništava svoja vozila zbog konfiguracije terena, uskih ulica, zbog broja putnika koji se prevoze - poručio je premijer Musić, uz apel da Sarajlije imaju strpljenja za kapitalna ulaganja u gradskom prijevozu.

Ovo je sve privremeno a kad bude tender biće druga priča a znamo na šta će tad Centrotrans "pucati"
Možda sad prihvate i Buća Potok da pokažu kako su navodno spremni voziti bilo koju liniju u gradu dok ne dobiju ono što žele, a zato će morati pričekati tender.

Edine, nemaju se oni šta tu boriti, mogu uzeti ili ostaviti. Oni će se boriti kad linije budu otišle na tender krajem 2013/početkom 2014.
Mislim da će se ovdje raditi po onom pravilu ako se 8 dana ne održava linija ili polazak da se privremeno angažuje drugi prevoznik do završetka tendera.
« Last Edit: July 12, 2012, 11:53:55 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
ikar353
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 904



« Reply #668 on: July 12, 2012, 14:57:12 »

ma da se mogu osposobiti ona vozila sto leze u krugu ne bi nam trebao niko drugi,valjda ce nekad biti bolje. kakav centro,oni bi se borili sa primitivcima,pa bilo je i na buca potoku nekad 6-7 autobusa pa bagra nije htjela placati. e sad nek se cvare,zao mi je ovih jadnih i napacenih vozaca sto se ljudi bore ko lavovi,valja izdrzati smjenu pun odozgo,pun odozdo.
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #669 on: July 13, 2012, 17:46:41 »

Pa gdje ce tolike autobuse slati O.O , prekosutra moto snalazi se kako znaš .

Nisam bio gradu, ali danas sam se vratio i "spafirao" sam se. u 15:00 terminal ž. stanica je bio bez i jednog vozila  Shocked. Ništa ni na 23 ni na 15. Upisani kod dispečera na 15 samo 818 piše a na 23 napisani 415 i 463/467. Nakon sat vremena je došao 467 iz garaže i bio je tako pun da na pofalićima nisu svi mogli uć. 15 još nije radila dok sam ja prošao.....

U srijedu su mi rekli da je isto bio totalni rusvaj.....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #670 on: July 13, 2012, 19:19:45 »

ma da se mogu osposobiti ona vozila sto leze u krugu ne bi nam trebao niko drugi,valjda ce nekad biti bolje. kakav centro,oni bi se borili sa primitivcima,pa bilo je i na buca potoku nekad 6-7 autobusa pa bagra nije htjela placati. e sad nek se cvare,zao mi je ovih jadnih i napacenih vozaca sto se ljudi bore ko lavovi,valja izdrzati smjenu pun odozgo,pun odozdo.

Eto,GRAS se ne bori sa primitivcima i primitivkušama.
Bagra isto ne plaća ni kod nas,...a "dizanje autobusa" je jako upitno,jer isti se mogu izvesti da se kotrljaju,ali je vrlo upitno koliko će izdržati pritisak na terenu.I uostalom da neko diže vozila radi nekih upitnih linija je beskorisno.
« Last Edit: July 13, 2012, 19:21:41 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #671 on: July 14, 2012, 18:57:01 »

Jeli napravljen 410, ako nije zna li se kad bi mogao biti i šta mu je?
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #672 on: July 14, 2012, 23:16:23 »

 grije se nenormalno kao i 415 i kao takav ne može u saobracaj do daljnjeg....
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #673 on: July 15, 2012, 12:31:09 »

Jeli napravljen 410, ako nije zna li se kad bi mogao biti i šta mu je?

Vrlo lako bi se moglo desiti da 415 pređe na 31e umjesto 410 jer evo i danas je radio i upaljen mu je displey, mislio sam čak da se pokvario jer nije radio 3 sedmice ali evo danas ispisuje Vijećnica...Dobrinja...Vijećnica..., naravno sa stane ima neka greška u ispisu a i nazad jedva se nazire broj.
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #674 on: July 15, 2012, 16:13:18 »

Ma kakav on i komercijala pa to vozilo se pregrijava na liniji 31 i 23 gdje nema velikog napora a kamo li da moze odraditi na 31e gdje je tempo non stop "stani kreni"....
Logged
Pages: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.049 seconds with 21 queries.