bhbus.ba
May 15, 2024, 22:31:10 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 271491 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #930 on: January 27, 2013, 20:41:58 »

gdje se Azra raznose?
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #931 on: January 27, 2013, 20:44:28 »

Alica znam odranije, sto kazes, fkt zna biti naporan nekad (ko npr kad smo isli u Drvenik, pa se prepao granice i popisa putnika, pa nas rasporedjivao kako ce ko sjesti da budemo po spisku poredani Cheesy), ali je ljubazan, kulturan, sve ok.

Mrakovica nisam znao a danas je bio za pohvalu stvarno.

Ma Mrakovic je gospodin u punom smislu riječi. Jedan od rijetkih koji zaslužuje da vozi "turizam" u GRASu i koji može raditi u bilo kojoj prevozničkoj firmi bez problema.
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #932 on: January 27, 2013, 20:45:43 »

Nije bitno.Ja ih samo posvećivam i radim za ovaj forum,i za FB stranicu GRAS-a.Za jeftine i primitivne portale sa primitivnim učesnicima i učesnicama,ne želim da mi slike se raznose.Nisam to prije rekla,ali evo sad kažem.
Pa tako,ovim putem pozdravljam sve one koji mi raznose slike.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #933 on: January 28, 2013, 10:56:06 »

ako su vam tako rekli, uzmete karte i žalite se Cheesy

a ne kontam otkud takav propust, jer obično je išla Setra, al et...

Skontali su da su se izblamirali, (valjda prate i ovaj forum) pa su vratili Setru.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #934 on: January 28, 2013, 13:06:02 »

znam da prate pomno svoj podfroum,ali uzimajući u obzir cijelu situaciju, vjerovatno i GRAS Cheesy

ako je tako, jako mi je drago, jer to je jedna od svrha ovog foruma - da građani i putnici izjasne svoje stavove koje će vidjeti širi auditorijum, jer ipak i kad se žališ direktno firmi, nema toliko baš fajde, ali ovo je drugo, jer ide u široko. Građani zaslužuju da znaju i da imaju pravo glasa, te da za cijenu karte dobiju odgovarajuću i uslugu Cheesy
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #935 on: January 28, 2013, 13:23:47 »

U garaži sam vidio reportažna kola FTV-a, valjda su nešto snimali.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #936 on: January 28, 2013, 14:50:13 »

Ogorčeni mještani Pofalića i Velešića već duže vrijeme apeluju da im se pomogne u prevazilaženju problema sa prevozom. Više od sedam stotina građana potpisalo je peticiju u kojoj su se Općini Novo Sarajevo, Vladi Kantona, Grasu pa i svim relevantnim institucijama obratili stanovnici Velešića i Pofalića sa zahtjevom za normalizaciju gradskog saobraćaja, pozivajući se na ljudska prava zagarantirana Ustavom i zakonima BiH, ali i međunarodnim konvencijama.

Bez minibusa dvije sedmice

Stanovnici Pofalića i Velešića traže potpunu normalizaciju minibuskih linija koje polaze od Drvenije do Gornjih i Donjih Velešića, od Ekonomske škole do Huma, Obada i Bakarevca, kao i normalizaciju autobuskog prevoza na relaciji Drvenija - Pofalići i Drvenija - Velešići Gornji. Ove minibuske linije jedno vrijeme su u potpunosti bile obustavljene, dok su autobuske poremećene, što za građane predstavlja veliki problem imajući u vidu nemogućnost sigurnog načina dolaska djece kući.

Kako stoji u pismu koje je stiglo na adresu našeg lista od momenta dostave peticije i ostalih dopisa, situacija se donekle poboljšala, ali je to još daleko od potpune normalizacije saobraćaja.

- Autobusi za Velešiće i Pofaliće nisu redovno funkcionisali zbog nedostatka vozila. U narednom periodu planiramo osposobiti i dodatna vozila. Biće to dvanaestmetarska vozila sa stotinu putnih mjesta, a najgore je što s tim vozilima za sada oskudijevamo. Imamo osamnaestmetarskih zglobnih vozila sa 160 putnih mjesta, ali oni zbog terena ne mogu saobraćati na tom dijelu, objasnio je v.d. direktor Grasa Safet Bradarac.

Dok se Gras ne pridržava važećeg reda vožnje za autobuse, minibuska linija Ekonomska škola - Obad koja je ukinuta u septembru 2011. godine, još nije uspostavljena.

- Prošlo je skoro pola godine od pisanja peticije, a stanje u javnom gradskom prevozu još je daleko od normalnog. Ne pridržava se važećeg reda vožnje i nikada se ne zna kada će doći slijedeći autobus. Što se tiče minibuskih linija situacija se donekle popravila. Zna se desiti da ne radi ni jedan minibus, a u toku radne sedmice vrlo često se izostavi po nekoliko vožnji i to uglavnom na relaciji minibuske linije Drvenija - Gornji Velešići, istakli su u svom pismu građani Velešića i Pofalića.

Obećanja nisu ispunjena

Na sastanku s predstavnicima Grasa koji je održan u oktobru prošle godine, kako su naglasili nezadovoljni mještani ovih naselja, dosta toga je obećano, ali obećanja nisu ispunjena, te dodaju da Gras pokušava da ih izbaci iz sistema javnog gradskog prevoza.

- Ne može se više stati ukraj vozačima, direktorima koji mijenjaju pravila igre kako oni hoće. Paraliziraju grad kada je to njima volja, a opet niko ne može da uradi ništa po tom pitanju, kazao je Nusret Aganović.

Kada će doći do potpune normalizacije saobraćaja u Kantonu Sarajevo, još nije poznato.

- Minibuski saobraćaj je normalizovan, dok sa autobuskim postoje manji problemi kada je u pitanju linija za Donje Velešiće. Znalo je doći do ispadanja pojedinih vozila, ali nikad se nije desilo da neka linija nije funkcionisala. Linija Ekonomska škola - Obad ne radi jer nema dovoljno vozila, pa je napravljena alternativa. No, isto tako valja napomenuti da linija koja saobraća od Ekonomske škole do Obada nije predviđena u zimskom periodu. Svaki dan pokušavamo osposobiti što više vozila kako bi mogli vratiti i ovu liniju, istakao je za Oslobođenje izvršni direktor autobuskog i minibuskog sektora Grasa Senad Međedović.

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/pokusavaju-nas-izbaciti-iz-gradskog-prevoza

Daj ba Senade ne laži, skoro čitavo ljeto nije radila linija 41a tek počela raditi u Septembru kad su se stanovnici polčeli više buniti. Znamo da nema vozila ali nemojte laganja.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #937 on: January 28, 2013, 15:39:30 »

Senči je izvalio nedavno da nema minibusa ispravnih za Ahatoviće...
A Nusrete ko tebe maže?bezbel Koldžo...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #938 on: January 28, 2013, 16:05:04 »

e ne znam jel propust il nije al Gras je danas pobrao sve epitete koje narod obicno pripisuje centrotransu, modrno, evropski, tacno, toplo, brzo, ljubazno. Prisao sam vozacu Mana Lions Stara i razgovarao s njim, sasvim kulturno, normalno, strpljivo covjek odgovara. Vozaca neoplana znam od ljetos iz drvenika, covjek se sjetio, pozdravio. Ma super. Svaka cast!

Pa što si Centrotransu pare ostavio?Niko te nije tjerao.
A to što potcjenjuješ,to ti je drugi par cipela.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #939 on: January 28, 2013, 18:29:47 »

nikog ja nisam podcijenio, bas naprotiv, precijenio sam Centrotrans. Mislio sam koliko se pusu, da im se ne moze desiti ovakva fula.

A zasto sam pare Centrotransu ostavio? Mozda zato sto sam bas htio da vidim kakva je to usluga o kojoj svi pricaju, i bas sam se opekao... Bolje receno smrzao Cheesy

A sa Grasovom agencijom imam ekstra iskustva tako da to ne moram ni testirati Cheesy
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #940 on: January 28, 2013, 19:27:27 »

Što se tiče vozila Turističke agencije moje jedino negativno iskustvo je sa FAP-ovima jer sam x puta udario glavom od onaj televizor pri kupovini karte. Vozio sam se u svatri na linijama 36, 39, 31e, i na prevozu radnika. Najviše u 322

Pored FAP-ova vozio sam se 3 puta u ljubičastom Jetlineru na linijama 31 i nedavno na 36
Nekoliko puta sam se vozio u bijelom Jetlineru 323 na prevozu radnika (za vrijeme februarskog snijega) i bio svjedok jednog nemilog događaja kad je radnik civilne zaštite koji je vadio lopate iz bunkera slučajno lopatom rasjekao vozaču arkadu.

Najupečatljivija vožnja sa GRAS-ovim turističkim autobusima mi je bilo kad je zeleni Sanos radio zamjenu trolejbusa Mojmilo-Dobrinja i kad se 100 ljudi natrpalo u turistički autobus. Nazif Dacić je tad vozio.

P.S. Možda i nije moglo stati 100 ljudi kako napisah, ali tako je djelovalo.
« Last Edit: January 28, 2013, 19:31:21 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #941 on: January 28, 2013, 20:35:31 »

- Minibuski saobraćaj je normalizovan, dok sa autobuskim postoje manji problemi kada je u pitanju linija za Donje Velešiće. Znalo je doći do ispadanja pojedinih vozila, ali nikad se nije desilo da neka linija nije funkcionisala. Linija Ekonomska škola - Obad ne radi jer nema dovoljno vozila, pa je napravljena alternativa. No, isto tako valja napomenuti da linija koja saobraća od Ekonomske škole do Obada nije predviđena u zimskom periodu. Svaki dan pokušavamo osposobiti što više vozila kako bi mogli vratiti i ovu liniju, istakao je za Oslobođenje izvršni direktor autobuskog i minibuskog sektora Grasa Senad Međedović.
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/pokusavaju-nas-izbaciti-iz-gradskog-prevoza
Daj ba Senade ne laži, skoro čitavo ljeto nije radila linija 41a tek počela raditi u Septembru kad su se stanovnici polčeli više buniti. Znamo da nema vozila ali nemojte laganja.

Gornji Velešići i dalje po samoinicijativnom redu vožnje koji nije registrovan u ministarstvu. Intreval umjesto 40 min i dalje 50 min. Što je najgore, hajd što nije u ministarstvu takav registrovan nego su i dalje po stanicama redovi sa intervalom od 40 min. Poludiš kad ti bus ode pred nosom....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #942 on: January 28, 2013, 20:49:43 »

Quote
Služba za opću upravu, društvene djelatnosti i zajedničke poslove Općine Hadžići sutra (utorak, 29.1.2013. godine) organizuje sastanak sa predstavnicima GRASA i nadležnog ministarstva Kantona Sarajevo u cilju rješavanja problema prijevoza školske djece na području općine Hadžići.

Radna grupa sastavljena od predsjednika klubova parlamentarnih stanaka i vijeća roditelja napravit će projekat prijevoza učenika.

Sastanak će se održati u zgradi Općine Hadžići sa početkom u 09:00h.

Press Općina Hadžići



Quote
Predstavnici Općine Hadžići će na sutrašnjem sastanku s predstavnicima KJKP GRAS i Ministarstva obrazovanja Kantona Sarajevo razgovarati o rješavanju problema prijevoza školske djece na području općine Hadžići.

- Sutrašnji sastanak ima za cilj da se eliminiraju kašnjenja, da se uvede bar nekoliko linija, a direktori škola će zajedno s predstavnicima Općine Hadžići i Vijećem roditelja pokušati napraviti plan i program prijevoza učenika – kazao je Agenciji Fena Adnan Čolo iz Pres-službe Općine Hadžići.

On je naglasio da “ukoliko sutra ne dođe do konkretnog dogovora, Općina Hadžići će krenuti u fazu formiranja sopstvenog prijevoza za učenika sa ovog područja”.

- Krenut će se u tendersku proceduru, jer drugog rješenja nema – kazao je Čolo.

Na sjednici Općinskog vijeća Hadžići 27. decembra prošle godine, osim informacije o uspjehu i vladanju učenika, razgovarano je o gorućem problemu - prijevozu učenika na području Hadžića.

- Konkretni problemi su kašnjenje autobusa, po 10-15 minuta, a neke linije uopšte nemaju redovan prijevoz.

Minibusi i kombibusi iz raznih razloga ne dolaze u prigradske dijelove, tako da djeca imaju veliki broj kašnjenja i neopravdanih izostanaka – kazao je Čolo i dodao kako ima i konkretnih prijedloga da Općina Hadžići angažuje vlastiti prijevoz za školsku djecu.

U Hadžićima Srednjoškolski centar pohađa oko 950 učenika, a rade i tri osnovne škole od kojih škola “6. mart” sa 1.400 učenika je osnovna škola s najvećim brojem učenika u Kantonu Sarajevo.

U hadžićke osnovne škole Pazarić i Tarčin ide po 400-500 učenika, a 80 posto učenika koristi gradski prijevoz da bi došlo do škole.
Fena
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #943 on: January 29, 2013, 13:04:57 »



Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #944 on: January 29, 2013, 14:41:26 »

Što se tiče vozila Turističke agencije moje jedino negativno iskustvo je sa FAP-ovima jer sam x puta udario glavom od onaj televizor pri kupovini karte. Vozio sam se u svatri na linijama 36, 39, 31e, i na prevozu radnika. Najviše u 322

Pored FAP-ova vozio sam se 3 puta u ljubičastom Jetlineru na linijama 31 i nedavno na 36
Nekoliko puta sam se vozio u bijelom Jetlineru 323 na prevozu radnika (za vrijeme februarskog snijega) i bio svjedok jednog nemilog događaja kad je radnik civilne zaštite koji je vadio lopate iz bunkera slučajno lopatom rasjekao vozaču arkadu.

Najupečatljivija vožnja sa GRAS-ovim turističkim autobusima mi je bilo kad je zeleni Sanos radio zamjenu trolejbusa Mojmilo-Dobrinja i kad se 100 ljudi natrpalo u turistički autobus. Nazif Dacić je tad vozio.

P.S. Možda i nije moglo stati 100 ljudi kako napisah, ali tako je djelovalo.

Vozila sam se u FAP-ovima par puta,i u 325.Sad mi se ne sviđa sa plavim krovom,onaj natpis je onako malo osvježenje na njemu novo.Inače je udoban lijep unutra,a ja sam se vozila naopako,klima mu je pristojna,mada mislim da na "plafonu" je po običaju gore sjediti kad je vrućina.I osjeti se razlika.Nisam se raspitivala kakav je tehnički.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.068 seconds with 22 queries.