bhbus.ba
May 16, 2024, 05:38:30 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 271581 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #915 on: January 27, 2013, 01:04:51 »

U principu nije dozvoljeno,meni licno ne smeta sta drobi nisam nikad o tome razmisljala ni poseban znacaj pridavala.
Bilo je zalbi,pa se to razmatralo,kao koju bi stanicu trebalo slusati npr Federalnu ili BH radio,a ne turbo stanice...
Monotono je vjerujem sjediti za volanom,pogotovo ako ne progovoris pola dana.
Ja svakako imam svoju muziku.
Na Novocitijima su poskidane plocice prije pustanja u promet,a ne znam da li su vracene nazad.
Na trolama ima par,ali nisam nikad cula da je neko odvrnuo do daske.
Sto se tice smetnji,na trolama se uvali hitna i policija ponekad se cuju njihove dojave pretezno oko Hrasnog ulete.A zna se desiti da kad dodajes voznju,onaj zvuk elektromotora ko da se projektuje na radio vezu ali to se iako je na minimumu odvrnuta stanica,tako pocne derati da moras ugasiti...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #916 on: January 27, 2013, 01:12:50 »

Par puta sam se vozio Novocitijem 6. Bio je u njemu radio, često je bio uključen ali ne preglasno.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #917 on: January 27, 2013, 01:16:58 »

Znaci vracene su.
U Skoplju sam procitala negdje uveli opere da se slusaju.
Gore je slusati vokabular pojedinaca u vozilu nego npr.kalesijske zvuke. Haha
Ljudi traze dlaku u jajetu,danas je takav svijet pa im sve smeta.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #918 on: January 27, 2013, 18:32:04 »

Danas je Gras do nogu potukao Centrotransa. Kvalitet usluge, usluznost, tacnost, ljubaznost, ma sve generalno je bilo na strani Grasa. To je samo dokaz da nit je Gras bas tako nevaljala firma, neusluzna nikakva kakvom je vecina dozivljava, nit je Centrotrans bajka kakvom se predstavljaju.

O cemu se radi?

U pitanju je redovna autobuska linija za Bjelasnicu koju oba prevoznika odrzavaju.

Isao sam s nekim drustvom gore, i odlucili smo da idemo Centrotransom. Oba prevoznika imaju polaske u 9 sati, Gras od Muzeja, Centrotrans od Vijecnice.

Jucer smo nazvali Centrotrans i pitali koliko kosta povratna karta i da li stoji bus u Nedzaricima. Dobili smo odgovor da karta kosta 6 maraka a bus stoji u Nedzaricima. Ok, super.

Jutros nismo bili sigurni da li bus ide preko Krupca ili preko Hadzica tako da nismo bili sigurni gdje da cekamo, kod studentskih prema Dobrinji ili prema Ilidzi. Pozvali smo Centrotrans da pitamo i dobili odgovor da bus "stoji tu na prosirenju", na pitanje kojem prosirenju dobili smo odgovor prema Ilidzi.

U 9 sati smo bili na prosirenju, u 9.15 prolaze dva Grasova busa (jer idu preko Hadzica). U pola 10 nailazi Centrotransov bus i na nase zaprepastenje skrece prema Dobrinji.  Dakle nemaju pojma kuda bus ide.

Sljedece iznenadjenje je bilo kad smo usli u bus i vozac nam trazi po 7 maraka za povratne karte, a kad smo mu rekli da su nam na informacijama rekli da su po 6 KM, on je rekao "ma nemaju oni pojma".

Ispisao nam je karte rukom i krecemo prema Bjelasnici. Ne kontam koji mentol moras biti da na liniju za Bjelasnicu posaljes bus bez grijanja.

Penjemo se uz Igman, kad upo frke zablokira bus, gas do daske zaglavljen. I lola hladno uze sarafciger, prodje nazad dize neki poklopac u podu i cacka, i nastavimo dalje nekako.

Dolazimo pred Marsal, tamo su vec odavno oba Grasova busa parkirana. Dosli su prije nas iako su isli mnogo duzim putem.

U pola 4 povratak, u busu ko u frizideru, stakla sva zamaglila. Guzva, pored nas Grasov bus, unutra putnici u dzempere se skinuli, mi u jaknama i kapama se smrzli toliko da na prozore pisemo na kondenzu "HELP!", dok nam se putnici u Grasu valjaju od smijeha.

Nekako izlazimo iz guzve, preticu nas oba Grasova busa i odose, a mi stajemo na prosirenje da bi vozac ispisao karte. Nevjerovatno.

Dolazimo nekako u Sarajevo i zavrsavamo avanturu jednoglasno - nikad vise Centrotrans.

Jer za 7 maraka dobijemo ovaj bus:

 http://photostream.bhbus.net/up/39668575a5cc3077090cce4722e6931a.jpg

led ledeni, spor, nikakav.

Za 7,40 KM koliko su danas platili putnici GRAS-a povratnu kartu na liniji F. Rackog - Bjelasnica dobili su ove buseve:

http://photostream.bhbus.net/up/b7ec8b73fd213fbcf465083ee30d58ee.jpg

http://photostream.bhbus.net/up/ad2b63e3ceb0298ff87d595963fed52b.jpg

ljubaznije osoblje, tople buseve, brzi prijevoz. Pametnom dosta.
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #919 on: January 27, 2013, 18:44:17 »

Evo piše ovdje cijena, inače prije 2-3 godine vozio je ovaj bus sa slike


Inače idu Centrotransovi preko Dobrinje, vidim ih često. Zadnjih sedmica je išao Štajer 0500 i prije njega je išla Setra.
« Last Edit: January 27, 2013, 18:47:06 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #920 on: January 27, 2013, 18:47:02 »

Da ovi STEYRi (il je GRAF) imaju veoma lose grijanje ili ga nikako nemaju pa moze se reci da je hladnije u busu nego vani. Na moju liniju je citavu sedmicu mjenjao veoma toplog ISUZUa i to mi je bila najhladnija sedmica u zivotu Cheesy
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #921 on: January 27, 2013, 19:11:24 »

Zaboravih napisati - Jedne godine je i GRAS imao liniju preko Dobrinje za Bjelašnicu i to je radio minibus noviji Otoyol 9x. Mislim da je to bilo prije 5-6-7 godina.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #922 on: January 27, 2013, 19:24:58 »

ako su vam tako rekli, uzmete karte i žalite se Cheesy

a ne kontam otkud takav propust, jer obično je išla Setra, al et...
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #923 on: January 27, 2013, 19:41:12 »

Ma ima 2 sedmice da radi Graf & Stift 0500. Početkom januara je radila Setra, onda je GS  počeo raditi u vrijeme štrajka GRAS-a.

Nije to ništa, 2009/10 je Bosanko držao tu liniju.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #924 on: January 27, 2013, 19:53:46 »

Bosanko bar dobro grije Smiley
Logged

GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #925 on: January 27, 2013, 19:55:06 »

e ne znam jel propust il nije al Gras je danas pobrao sve epitete koje narod obicno pripisuje centrotransu, modrno, evropski, tacno, toplo, brzo, ljubazno. Prisao sam vozacu Mana Lions Stara i razgovarao s njim, sasvim kulturno, normalno, strpljivo covjek odgovara. Vozaca neoplana znam od ljetos iz drvenika, covjek se sjetio, pozdravio. Ma super. Svaka cast!
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #926 on: January 27, 2013, 19:59:18 »

Pričao si sa Mujom Mrakovicem koji je mangup u punom smislu riječi. Faca je manekenski tip, kulturan uljudan, lijepo se oblači, znaa prilčati, nema poštapalica tipa "tuj", "dolamo" itd itd. Čovjek je bio među 10 vozača na svjetskog takmičenju vozačkih sposobnosti koje je organizovao UICR (internacionalno udruzenje profesionalih vozaca), vozač roza Neoplana Alic Omer , isto tako kulturan uljudan, malo potezak ponekada ali jako pedantan i profesionalan
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #927 on: January 27, 2013, 20:00:21 »

Fali šminke...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #928 on: January 27, 2013, 20:14:07 »

Alica znam odranije, sto kazes, fkt zna biti naporan nekad (ko npr kad smo isli u Drvenik, pa se prepao granice i popisa putnika, pa nas rasporedjivao kako ce ko sjesti da budemo po spisku poredani Cheesy), ali je ljubazan, kulturan, sve ok.

Mrakovica nisam znao a danas je bio za pohvalu stvarno.
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #929 on: January 27, 2013, 20:21:31 »

Moliću da mi se fotografije bez odobrenja ne raznose okolo,namjenjene su i samo stvorene za ovaj forum.HHvala unaprijed.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.046 seconds with 22 queries.