bhbus.ba
May 15, 2024, 22:15:28 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 271485 times)
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #765 on: January 14, 2013, 20:30:01 »

GRAS slažem se s tobom. Sve ovo što se dešava ovih dana neko je dobro osmislio upravo sa ciljem da se izazove ovakvo stanje, da bjes građana bude veći, da Centrotrans ubere još koji bod. U svemu tome veoma prljavu ulogu imaju i mediji koji vode propagandni rat protiv GRAS-a, često iznoseći laži.

Sjećaš li se dnevnika FTV-a kad je pao veliki snijeg prije godinu dana? "Danas kada građani i komunalno rad i blablabla čine sve da se izbore sa nevremenom GRAS je opet ostavio građane Sarajeva na cjedilu" pa su onda kritikovali što nisu radile grtalice, a tramvaj s grtalicom nije mogao dalje jer su se tramvaji ispred zaglavili. U Zagrebu koji ima najbolji gradski saobraćaj u bivšoj jugi u decembru je tramvajski saobraćaj stao na 45cm snijega a u Sarajevu je 4. februara bilo preko 100cm.

Mala ispravka za Istočno Sarajevo. Tamošnji GRAS je uništio privatnik koji ga je kupio da bi se domogao Grasovog hotela na  Jahorini. E onda je tamo na scenu stopio Centrotrans i Kompas. Neki kažu da je sad tamo gora situacija nego kad je GRAS I.S. bio u smislu ne pridržavanja reda vožnje i vozača koji polaze kad im je ćejf.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #766 on: January 14, 2013, 20:30:59 »

GRAS je još uvijek vlasnik Jahorinskog hotela.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #767 on: January 14, 2013, 20:50:00 »

Teško će mi biti da te citiram za neke stvari i pitam,pa ću probati ovako:

Šta je to Adis Šehić uradio pozitivno za GRAS?

Što se tiče Sandžaklija u firmi.Naime od odlaska Bime prošlo je kroz firmu 1000 ljudi.
Ja znam Sandžaklija dosta koji isto imaju problema na poslu kao i domicilno stanovništvo,tako da vezati da su Sandže profitirale i profitiraju samo u preduzeću je totalna laž.
Da su Sandžaklije većina u firmi-ne,nisu.To se može i provjeriti.
Zašto ne bi bilo loše da pomenemo geografski odakle nam najviše dolazi uposlenika?
Vjerovatno se namjerno izbjegava ta priča.

Ovo za Harisa Kadića je totalna dezinformacija i laž.
Imao je on jednu grešku samo koja ga je koštala direktorskog mjesta.
Hoćeš da ti kažem koju?
Pročitaj drugu rečenicu.

Dalje,Adis nije smjenjen,već mu je istekao mandat VD-a dvomjesečni,pa tako pri isticanju ne može biti ni smjenjen već je NO imenovao drugog VD do imenovanja dir.


Što se tiče Centre,ozbiljno je već počeo napadati i upadati još za vrijeme Bime,da se i OHR uključivao u rješenje problema.


Suad je poklekao pod Petrovićem,iako bi se tek tada radikala potez napravio koji bi mnogo zadao glavobolja cijelom GRAS-u.
Petrović je inače vezan za veliki kriminal u SA,pa morao bi objasniti i on čije su ambicije da zauzima Remizu i unakaziva grad zgradurinama koje veze sa zdravom pameti nemaju.

Što se tiče SDP kriminalaca i njihovih Sindikalnih satelita,recimo kad je Predsjednik Skupštine prijetio stečajem,tada se Sindikat nije bunio,već mu odgovaralo da se pravi nered da bi prije Kadić se sklonio sa mjesta direktora.

Ah,vidjela sam i golu guzicu uposlenika,vjerovatno u borbi za radnička prava se sjetio i tog metoda.
« Last Edit: January 14, 2013, 20:52:26 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #768 on: January 14, 2013, 20:52:33 »

u Istocnom Sarajevu je Gras privatizovan radi nekretnina, medju kojima je i taj hotel na Jahorini. Medjutim, kad se pocelo pricati o Centrotransu, bila je ista prica kao i ovdje kod nas, te konkurencija, te bolja vozila, te karta 1 KM... I Centro je uletio, Gras je pokopan.

Danas je stanje takvo da se linije ispustaju kako se vozacu cefne, karta je 1,80 KM, busevi su veci krsevi nego prije. A najveca razlika je sto su ukinuli nerentabilne linije i polaske i ostavili narod na cjedilu. Cim malo snijega padne ne voze, kad nema putnika ne voze.... I mjestani bukvalno placu za Grasom, koji dok je vozio bar se znalo da ce bus doci... Truo, raspadnut, smrdljiv, al je dolazio.

To je po meni ona poslovica - dok te mami, medom te hrani, a kad te namami.... I to hoce i kod nas, samo sto je Sarajevo veci zalogaj pa to ide sporije...
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #769 on: January 14, 2013, 21:04:20 »


Jasno je da Centrotrans ne može određivati cijenu karte već kako to organizira Ministarstvo saobraćaja.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #770 on: January 14, 2013, 21:07:25 »

Da se razumijemo, slazem se da je Kadic bio najbolje rjesenje za Gras, i da je on mogao povuci firmu vrlo brzo naprijed. Ali da je njegova ostavka izrezirana je cisto moje misljenje, jer mnogi su prije njega pravili mnogo kardinalnije greske od njega i vise su ojadili firmu, pa nisu tek tako odlazili sa mjesta direktora, a on eto ispade visoko moralan pa na prvu gresku za koju je prozvanpodnosi ostavku....jasta...

On je htio kooperaciju sa Centrotransom, a to znaci zajednicki rad na istim linijama, po Grasovim pravilima i dijeljenje zajednickog profita, a to Centri nije odgovaralo jer ne bi mogli raditi damping cijena i pokopavanje Grasa, ali to nisu htjeli da izadje u javnost i onda su koristeci sitne ribe u Grasu to zaustavili i prebacili odgovornost i ljagu na Gras i Kadica. To je neko moje misljenje...

Sto se tice Sehica, nije ni on cvjecka, al ne zaboravitte da je kupovina minibusa koja je toliko razvlacena kompletirana upravo njegovom zaslugom, da je po prvi put plata pocela biti redovna, 15tog u mjesecu, da su osposobljeni neki busevi (npr 464) koji su toliko bili na cekanju, da se konacno ugovorila ovjera knjizica na duzi period, a ne na par dana kao prije, pa rijesio je i status onih 40 ljudi koji su tolike godine radili pod ugovorima, itd....

Da se razumijemo, sve su to sitnice, ali su bar pozitivne sitnice, e sad to sto mu se prebacuje da je zaposlio sestru, da je platio radno mjesto...pa moramo biti svjesni da je u ovakvom Grasu to neizbjezno, i toga je i bilo i bice ko god da je direktor.....
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #771 on: January 14, 2013, 21:16:33 »

Ja mislim da je za minibuse više zaslužan Kadić. Kad je funkciju preuzeo Adis, mislim da su vozila već bila proizvedena.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #772 on: January 14, 2013, 21:26:32 »

Quote
Da se razumijemo, slazem se da je Kadic bio najbolje rjesenje za Gras, i da je on mogao povuci firmu vrlo brzo naprijed. Ali da je njegova ostavka izrezirana je cisto moje misljenje, jer mnogi su prije njega pravili mnogo kardinalnije greske od njega i vise su ojadili firmu, pa nisu tek tako odlazili sa mjesta direktora, a on eto ispade visoko moralan pa na prvu gresku za koju je prozvanpodnosi ostavku....jasta...
Žao mi je,mišljenja mi se ne podudaraju,činjenica je da ne poznaješ Kadića pa to govoriš.


Quote
Sto se tice Sehica, nije ni on cvjecka, al ne zaboravitte da je kupovina minibusa koja je toliko razvlacena kompletirana upravo njegovom zaslugom, da je po prvi put plata pocela biti redovna, 15tog u mjesecu, da su osposobljeni neki busevi (npr 464) koji su toliko bili na cekanju, da se konacno ugovorila ovjera knjizica na duzi period, a ne na par dana kao prije, pa rijesio je i status onih 40 ljudi koji su tolike godine radili pod ugovorima, itd....

@Troleru u pravu si.
Sad napišem:

Totalna laž,da je Šehić riješio problem nabavke minibusa i uopšte.Taj mentol je zreo za krivične prijave.

Ja sam jako dobro upućena od momenta pobjede Sejarija do svakog detalja nabave minibusa jer su između ostalog papiri prešli i preko mojih ruku.

Inače njegova brutalna laž kojom se ukaziva u javnosti.

Ja sam davno još u februaru mjesecu napisala da je Sejari pobijedio na tenderu,i da se kreće u nabavu minibusa i kad su Turci dolazili i nudili razne varijante.

Novac se nije skupio od same prodaje željeza(vozila i dr. materijala) niti šina od ljetne rekonstrukcije pruge.Nije on smanjio radnicima topli obrok sa 12 na 8KM u ime skupljanja para za vozila.

Šehić kradljivac iz Ilijaša,nije rješavao problem sa NO kada su sabotirali nabavu vozila.

Čak štaviše pljuvao je po Kadiću kako je on "morao da rješava probleme koje je ovaj napravio u Stambolu."

Što se tiče knjižica,dao je 10.000KM i s tim se fali kako je to samo moralo se uraditi da se dobiju ovjerene.Jel vi stvarno mislite da je Gavrankapetanović toliki krembil?

Kojih 40 ljudi na ugovoru?
Kadić je zatekao pomenute montere i dr. na tim ugovorima,jer je postojala zabrana i ona je i dan danas na snazi o primanju novih uposlenika.
Pa poslije otpuštanja od strane Adisa (njih 38),doveo je 3 pravnika,svoju sestru i montere i dao im neodređene ugovore,bez konkursa i dozvole.Monteri su bili prijeko potrebni i zaslužili su ugovore,a to se moglo provesti na drugi zakonit način.>Adis uradio.

Što se tiče plate,opet je uplaćena NETO,a ne bruto,poslije najavljenog štrajka i uznemiravanja građana KS.

U ime popravke vozila,ljudi koji voze,najbolje znaju koliko se izluđuju pokvarenim smetljem i sabotažama.

Jah,još se fali revizijom invalida u firmi,koju je popljuvao svaki put na sastancima Uprave i govoreći "kako to nije ništa",a nije je sproveo već Kadić Haris....

« Last Edit: January 14, 2013, 21:33:17 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #773 on: January 14, 2013, 21:35:39 »

Osoba koja sebi dozvoljava da joj glavni savjetnici budu višestruko osuđivani siledžija i kriminalac Ahmed Dzuvo i medicinski dokazan psiho slučaj  Muamer Hodzic ne može biti ni upravnik javnog WCa a kamo li direktor jednog javnog preduzeca.....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #774 on: January 14, 2013, 21:36:50 »

Haris ili Adis?
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #775 on: January 14, 2013, 21:37:19 »

dobro necu daraspravljamo, misljenja su razlicita i to je to. Ali ja gledam iz perspektive obicnog radnika, i sa te strane je Sehic uradio dobre stvari. A sticem utisak da ga ti mrzis iz nekog privatnog razloga pa ga bas nipodastavas, ali ne ulazim u to.

Uglavnom, slazemo se u jednoj stvari, a to je da je Kadic najbolji od njih, i kad bih se ja pitao njega bih vratio.

Ali od ovih ponudjenih o kojima se prica, Vatric, Medjedovic, Basic, i dr. mislim da je Adis najbolji izbor.
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #776 on: January 14, 2013, 21:38:37 »

Haris ili Adis?

Što pitaš kad se dobro zna s kim se Adis liže...
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #777 on: January 14, 2013, 21:44:08 »

Vidiš,ne možeš pljuvati Sindikat i glancati Adisa,to dvoje ne ide zajedno.

Naivni Haris,ne znajući ko je zapravo Adis upustio se u šeme i njegove savjete. Roll Eyes

Drugo,ja nemam nikakvih privatnih relacija sa seoskom varalicom,nego ukazujem da je definitivno kraj GRAS-a nastupio jer je nekima dobro iscentrifugiran mozak od strane istog.

Što se tiče navedenih kandidata nijedan nije dobar za GRAS.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #778 on: January 14, 2013, 21:46:07 »


Što se tiče navedenih kandidata nijedan nije dobar za GRAS.

slažem se
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #779 on: January 14, 2013, 21:47:57 »

Koji je onda najmanje zlo?
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Pages: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.046 seconds with 23 queries.