bhbus.ba
May 09, 2024, 02:31:24 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: EX-YU prevoznici koji nisu više aktivni  (Read 71249 times)
Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #180 on: May 30, 2014, 01:13:03 »

Evo imas ovde dosta objašnjeno

https://www.youtube.com/watch?v=_CaKMu9Ge3Q

https://www.youtube.com/watch?v=3TWkQE4C6U0
Logged

damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #181 on: May 30, 2014, 10:40:03 »

Jedne prvo polako gušiš i kasnije ugasiš da bi se napravilo mjesto nekom drugom uglavnom politicki i stranacki podobnom.Primjer Grasa i Centrotransa asocira na to.Nije tako samo u autobuskoj branši.
Logged
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #182 on: June 16, 2014, 22:14:10 »

Zna li iko bilo šta o firmi koja je koja je poslovala pod imenom "KRALJ TRANS"? Huh?
Logged
doBUS
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.517



« Reply #183 on: June 16, 2014, 23:05:48 »

Znam da su imali liniju za Srbiju (mislim BG) i setru 215HD (prodana Tempoturistu), vjerovatno je u stecaju zavrisila
Logged
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #184 on: June 16, 2014, 23:17:09 »

Hvala! Cheesy
Logged
boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #185 on: July 18, 2014, 22:08:27 »

Nasao sam ovu sliku negdje na fb pa sam stavio ovdje radi se o autobusima bivseg agrokomerca imao je nekoliko ovakvih buseva vozili su negdje do 2002 i zbog slabog odrzavanja i propadanja firme i oni su propali i nestali...

Logged
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #186 on: July 18, 2014, 22:11:39 »

kako se sjecam neko je rekao da su ove Dubrave (ako se ne varam) specijalno narucene,nisu kao klasicne... i kako jos stoje u halama propalog Agrokomerca
Logged

boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #187 on: July 18, 2014, 22:18:02 »

Moze biti i da je tacno jer tad je bilo para na bacanje a kupovala ih je velika firma
Mozda negdje ima neka u halama onim ima svasta starog ali vecina je isjecena ili prodata dalje (malo koja se je spasila od sjece)
Logged
Ante
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.141



« Reply #188 on: July 18, 2014, 22:37:11 »

Jedna je bila VIP pa kažu da je to bila najbolja Dubrava ikad a može li itko od vas slikati te hale pokušati bar kroz prozor slikati išta to bi bilo vrijedno ufff.  Roll Eyes
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #189 on: July 18, 2014, 22:49:50 »

slike  bi bile jaaaako vrijedne, kao i informacije gdje je koja završila pa da vidimo kako su u konačnici završile
Logged


boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #190 on: July 18, 2014, 23:47:11 »

Potrudicu se oko toga ali nista ne obecavam za te hale to mozda ima jedan bus ostao dole negdje jer sve je zivo sta se je moglo odnijeti odneseno je u staro zeljezo
Logged
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #191 on: July 19, 2014, 00:15:20 »

Bilo je već puno puno rasprave o Agrokomercu i o ovim Dubravama, a neko je već i ovu gore sliku bio postavio.. Pisao sam i ja dosta o tome, kako je rođak vozio tu visoku Dubravu i s njom liniju za Sarajevo i za Tuzlu. Bila je to jedna od najboljih Dubrava ikad napravljenih, imala je oko 30 sjedišta, u zlatno vrijeme Agrokomerca vozila je direktore i posebne delegacije. Uglavnom poslije rata je to sve počelo tonuti, tako i ovi autobusi su se počeli raspadati, pa mi rođak priča kako su znali do Tuzle otići bez kvačila, ili bez svjetala, pa kroz tunel kad naiđu upali sva četiri žmigavca i tako brzinom pješaka i uz pomoć odsjaja žmigavaca prođu kroz tunel. Uglavnom napatili su se ljudi s ovim autobusima. Gdje su završili ne znam, neko kaže da su u nekim halama, evo ja sam na nisku Dubravu naišao na jednom videoklipu, mislim da je ovo snimano iza garaže Izan transa (možda bi kolega Boxer to bolje znao).. Šta je tu radila nemam pojma, uglavnom možete pogledati i ovaj videoklip, presmješan je.. a za kraj info koju sam nedavno saznao a to je da je Agrokomerc u svom voznom parku imao 80 autobusa, što velikih što malih..



Videoklip: http://www.youtube.com/watch?v=s-mloLa9Uyo
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #192 on: July 19, 2014, 00:22:23 »

Neznam za ovu dobravu ali ako je blizu izan transa gdje bice slika
E sad ja imam jedno pitanje
U mene je babo radio u Agrokomercu i on je meni uvjek govorio da je agrokomerc u zlatno doba imao taj jedan veliki autobus koji je bio cudo na cesti u to doba samo je neke delegacije , direktore i te tako vozao ali on meni uvjek kaze da je to bio Neoplan a ovdje ti kazes da je to bila dubrava pa sad..
Logged
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #193 on: July 19, 2014, 00:26:40 »

Vjeruj mi druže i ja samo kažem ono što sam čuo od drugih jer u zlatno vrijeme Agrokomerca ja nisam bio ni planiran hahah Cheesy Ali čisto sumnjam da je to bio Neoplan jer u toj socijalističkoj Jugoslaviji jako malo je bilo njemačkih auta na našim cestama. Mislim da ako je ijedna firma mogla prije rata imati Neoplane to bi mogao biti samo Centrotrans, a on ih je nabavio tek poslije rata, čak su prve 303-ce stigle u Bosnu uz rat, ne znam da ih je iko prije rata imao.. Tako da teško da je Agrokomerc imao Neoplane.. Wink
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #194 on: July 19, 2014, 00:34:50 »

Hahahah nismo ni jedan bili u planu tad
Pa kako sam ja cuo nije ni imao nego samo taj jedan za delegacije cak je bio i veci od onog Dzebicevog crnog velikog sto je imao prije ako si ga  vidio kad ali eto nemamo slika nemamo nista mozemo pricati samo hah ugl. raspitacu se sto se tice ovih dubrava ako ima gdje koja da je uslikam pa cemo vidjeti Grin
Logged
Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 21 queries.