bhbus.ba
May 03, 2024, 23:20:17 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 30 31 [32] 33   Go Down
  Print  
Author Topic: GIPS Tuzla - Razno/Diskusije  (Read 158498 times)
Hare
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 467


I krv svoju za Bosnu moju


« Reply #465 on: August 06, 2015, 14:07:35 »

I naravno sada ce cijene vratiti kakve su i bile .
Logged

BHBUS
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #466 on: August 06, 2015, 14:26:36 »

Zalosno je to, sto Tuzla i Tuzlanski kraj subencioniraju, avioprevoz za 15 miliona maraka., Sa tim parama mogli bi subvencionirati kompletan autobuski saobracaj u TK, i PGS, MGS, i Medjunarodni..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #467 on: August 06, 2015, 17:18:51 »

Zar ti zaista vjeruješ u to što si napisao?
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #468 on: August 06, 2015, 17:22:54 »

100% .. Naravno odredjene kategorije, ne u smislu da imaju svi besplatan prevoz.. Ali eto zbog toga sto je jedan ministar dao obecanje da ce njegovo selo biti povezano avionskim linijama, ispastaju njegovi sugradjani, par stotina radnih mjesta je ugrozeno..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #469 on: August 06, 2015, 17:37:29 »

Besmisleno ti je sve sto si napisao, pocevsi od iznosa novca do tumacenja subvencija.

Prije svega, tih 15 miliona KM nema ni Vlada FBiH za subvencije željeznicama a kamoli da ih ima TK za subvencije avio prijevoznika.

Wizz ima jedino povlasticu da ne placa jedan dio taksi na aerodromu, i nakon sto su prošle godine uvedeni novi dodatni letovi sa TZL, ispalo je da Vlada TK čak mora i manje izdvajati, pa umjesto nekadašnjih 3 miliona KM za održavanje i rad Aerodroma Tuzla u ovoj godini će izdvojiti svega 1,2 miliona KM. To se lako može provjeriti i u budžetu i u revizorskim izvještajima za prethodne godine. U slijedećoj će aerodrom postati samoodrživ, jer Wizz bi trebao prevoziti cca 320.000 putnika godišnje.

Inače, subvencija u aviosaobraćaju nema nikakve veze sa besplatnim kartama, već se odnosi na pokrivanje razlike između prodanih karata i potrebne količine para da let bude profitabilan.

Što se tiče toga da autobuski prijevoznici gube putnike a da rastu avioprijevoznici: dobrodošao u 21. vijek
Logged
majer
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #470 on: August 06, 2015, 18:12:38 »

tema je pruzanje usluga gradskog prijevoza u tuzli ,,,,a ne avio saobracaj i njegove subvencije


prosto neuporedivo ,,,osim ako ga neko ne misli obavljati avionima na podrucju gdje trenutacno gips voza autobusia
Logged

Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #471 on: August 06, 2015, 19:10:27 »

Naknadno citajuci clanke vidim da sam se zajebo, rijec je o cifri 1,5 miliona, a ne o 15.. lapsus
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Almir
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #472 on: August 24, 2015, 16:23:34 »

Gbr 87 više nije u voznom parku , prodana Avisu.
Logged

coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #473 on: August 24, 2015, 19:06:53 »

Besmisleno ti je sve sto si napisao, pocevsi od iznosa novca do tumacenja subvencija.

Prije svega, tih 15 miliona KM nema ni Vlada FBiH za subvencije željeznicama a kamoli da ih ima TK za subvencije avio prijevoznika.

Wizz ima jedino povlasticu da ne placa jedan dio taksi na aerodromu, i nakon sto su prošle godine uvedeni novi dodatni letovi sa TZL, ispalo je da Vlada TK čak mora i manje izdvajati, pa umjesto nekadašnjih 3 miliona KM za održavanje i rad Aerodroma Tuzla u ovoj godini će izdvojiti svega 1,2 miliona KM. To se lako može provjeriti i u budžetu i u revizorskim izvještajima za prethodne godine. U slijedećoj će aerodrom postati samoodrživ, jer Wizz bi trebao prevoziti cca 320.000 putnika godišnje.

Inače, subvencija u aviosaobraćaju nema nikakve veze sa besplatnim kartama, već se odnosi na pokrivanje razlike između prodanih karata i potrebne količine para da let bude profitabilan.

Što se tiče toga da autobuski prijevoznici gube putnike a da rastu avioprijevoznici: dobrodošao u 21. vijek

Ova država nema para da subvencionise nikog i najmanji je problem da li ce se neko voziti avionom ili autobusom. Nek prvo poprave socijalni program i smanjenezaposlenost, pa nek onda subvencionisu Madjarskog avio-prevoznika
Logged
Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #474 on: September 07, 2015, 14:55:55 »

Super! Potpuna rijetkost je nabavka novih vozila za GPS, vec godinama osim Higera u Zenici i King Long i Cobri u BL, nije ni bilo takvih koliko se sjecam?

Na kakvoj vrsti linija voze, i sta je tu prije vozilo?
Logged
Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #475 on: September 12, 2015, 23:33:36 »

Drage Kolege obavještavamo Vas da smo proteklih dana stupili u kontakt sa upravom firme Junuzović Kopex
Ubrzo u narednom periodu ćemo imati čast da porazgovaramo sa čelnim ljudima firme Junuzović i ujedno smo dobili jako lijepu i informaciju da uskoro kreću sa radom nove vozne jedinice koje su već spremne,a mi ćemo Vam ponosno predstaviti ta vozila.
Dan nakon njihovog emaila dobili smo i slikovnu potvrdu gore navedenih vozila,riječ je od CNG vozilima tipa MAN i Volvo  oko 30 komada.
Ostaje da sačekamo i zvaničnu prezentaciju na kojoj će BHBus.net Portal da prisustvuje
Logged

Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #476 on: September 12, 2015, 23:48:24 »

Super..davno smo upratili ta vozila, bas sam se pitao zasto do sad nisu u saobracaju
Logged

Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #477 on: September 13, 2015, 10:37:38 »

Vozila su farbana i crveno bijele kombinacije al pored CNG MANova u imamo i Volve uvezene iz Mađarske
Logged

Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #478 on: September 13, 2015, 11:03:01 »

Jesul to ovi Volvo 7700


ili 7000 ?
« Last Edit: September 13, 2015, 11:09:35 by Manas » Logged

Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #479 on: September 13, 2015, 12:57:58 »

Ovi su isti ovakvi oznaka im je B10L a vjerovatno imaju i ta 4  7700 sto smo imali sa nadzornih kamera
Logged

Pages: 1 ... 30 31 [32] 33   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.043 seconds with 21 queries.