bhbus.ba
May 02, 2024, 22:42:20 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 77   Go Down
  Print  
Author Topic: Centrotrans - Razno/Diskusije (3)  (Read 231233 times)
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #750 on: December 28, 2014, 22:39:48 »

ne trazim ba dlaku u jajetu ali nemoj se ljutiti naviko sam na odredjene pristrasnosti na forumu pa sam očekivao da si i ti dio njih,,,,,,sada mi je drago što nisi (ako nisi)
Logged
Palalija Kiseljak
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 189



« Reply #751 on: December 28, 2014, 22:57:15 »

Sto se tice tih odjela svaki vozac je dobio , barem ovi u MGS  su dobili odjelo i po dvije kosulje , dobit ce i dzempre nezz tacno kada , ali sto se tice placanja , normalno da placaju vozaci odredjeni dio , '' nema djabe ni kod stare babe '' tako neko ide Cheesy
Logged
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #752 on: December 30, 2014, 19:56:35 »

vrlo dobra reklama Centrotransa   sad  na  Pinku BH  to je  bilo u povodu dodijele Novogodisnji paketica  Djeci  bez  roditelja i na  tom im Svaka  Cast
Logged

Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #753 on: January 01, 2015, 16:26:54 »

Centrotrans uvodi autobusku liniju Vijećnica - Bjelašnica

http://www.klix.ba/vijesti/bih/centrotrans-uvodi-autobusku-liniju-vijecnica-bjelasnica/150101051
Logged

Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #754 on: January 02, 2015, 02:08:42 »



Centrotrans Eurolines/facebook
Logged

Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #755 on: January 02, 2015, 16:45:07 »

Jučer sam se da izvinete haman usro u gaće dok sam se vraćo iz Vareša u Brezu sa onim Eurolinerom. Znači vremenski uslovi su užasni cesta jest razgrnuta ali ima snijega i leda po cesti kolko hoćeš, a još cesta uska a odma uz cestu je rijeka. Znači voze prebrzo, u krivinu ide 50 na sat znači ja sam samo gledo kad ćemo proklizat i u rijeku sletit, znači stvarno su neozbiljni što se tiče vožnje, led je po cesti krivine su zafrkane auto može izletit tu u sekundi udes napravit, oni jurel jure, i još plus je pretico na dva mjesta auta, znači da Bog sačuva et ...
Logged

Neoplan VIP Class
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #756 on: January 02, 2015, 18:33:44 »

Adine može biti da je stvarno tako kao što si ispričao, a može biti i da uopšte nije opasno i strašno već si ti to tako doživio Wink Inače za snijeg nema boljeg vozila od autobusa (naravno, ako su gume dobre). Zbog svoje dužine, velikog međuosovinskog razmaka, dobro raspoređene težine i položaja motora koji svom težinom pritišće pogonsku osovinu autobus je odlično vozilo za snijeg. Problemi jedino nastaju kod troosovinaca jer onda prateća (ili u nekih pomoćna) osovina oslobađa pritisak sa pogonske osovine, i onda nastaju belaji. Ja bih prije rekao da taj vozač s kim si se vozio odlično poznaje put, a i vozilo koje vozi, znači zna tačno granicu dokle ga može tjerati. A opet kažem, može se desiti i da je stvarno pretjerao..

Usput, sinoć sam putovao Centrotransom linijom Sarajevo - Bihać, i nisam znao da neki njihovi MAN-ovi imaju mjenjač 4 + 4.
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #757 on: January 02, 2015, 20:46:58 »

Jučer sam se da izvinete haman usro u gaće dok sam se vraćo iz Vareša u Brezu sa onim Eurolinerom. Znači vremenski uslovi su užasni cesta jest razgrnuta ali ima snijega i leda po cesti kolko hoćeš, a još cesta uska a odma uz cestu je rijeka. Znači voze prebrzo, u krivinu ide 50 na sat znači ja sam samo gledo kad ćemo proklizat i u rijeku sletit, znači stvarno su neozbiljni što se tiče vožnje, led je po cesti krivine su zafrkane auto može izletit tu u sekundi udes napravit, oni jurel jure, i još plus je pretico na dva mjesta auta, znači da Bog sačuva et ...

ZNAČI haveru nemoj se ljudima petljati u posao. Vozači koji voze linije za Vareš i Fojnicu su ubjedljivo najbolji vozači u CTSu jer na tim linijama ne mogu raditi nesposobni vozači definitivno



Usput, sinoć sam putovao Centrotransom linijom Sarajevo - Bihać, i nisam znao da neki njihovi MAN-ovi imaju mjenjač 4 + 4.

svi njihovi MANovo troosovinci osim ovih EEV imaju  8 brzinske mjenjače koji su po meni ali i po većini puno bolje rješenje od ovih 6 brzinskih koji su "kompatibilni" sa tzv "brzim" diferencijalom......
Logged
Ante
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.141



« Reply #758 on: January 02, 2015, 20:49:22 »

Neki stvarni misle da su vozači čobani koji su jednostavno sjeli za volan pustite vozače da rade svoj posao  ipak položili su vozački za to i prošli su ispite pa znaju šta rade kad se vozite znate da se sigurno vozite ipak nose naziv Profesionalni vozač .  Wink
Logged
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #759 on: January 02, 2015, 21:11:48 »

4 godine sam proveo na AS Sarajevo i ono cemu sam se divio vozacima za Vares je njihovo ulijetanje u Peron 1 Cheesy Pogotovo Euroliner uleti tako brzo da pomislim da se nece moci zaustaviti,a retrovizor bude samo nekoliko centimetara od izloga Cheesy
« Last Edit: January 02, 2015, 21:13:49 by Manas » Logged

The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #760 on: January 02, 2015, 21:19:06 »

ja mogu potvrdit Adinovu priču, jer sam danas išao autom za Vareš i autobus pretiče mene i još jedno vozilo, tjerajući nas na rub ceste, koji nije ni razgrnut da on može proći. Mjesto radnje je dionica ceste gdje bi ja 2x razmislio da li bi preticao u sred ljeta, kamo li ovako kad je kombinacija bljutavice, snijega i leda....

Svaka njima čast na profesiji i zvanju, al jarane neke stvari ne možeš predvidjet i bolje se držat ograničenja, jer nisu bezze stavljena na cestu.
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #761 on: January 02, 2015, 22:00:54 »

raja "nije svačije kroz selo pjevati"........zato smirite dozivljaje
Logged
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #762 on: January 02, 2015, 22:16:32 »

All opet, kad Centrin autobus ima neku nezgodu, u malo slucajeva, to govori o profesionalnosti vozaca, a dok naprimjer u Globturu svake sedmice bude neka nezgoda
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #763 on: January 03, 2015, 00:41:53 »

raja "nije svačije kroz selo pjevati"........zato smirite dozivljaje

Haj sve to i što voze, al šta ima preticat auto koje ide nekom normalnom brzinom kojom bi i on sam trebao ići ?
Logged

Neoplan VIP Class
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #764 on: January 03, 2015, 01:50:58 »

Da ima pauzu vecu izmedju linija  npr, al mislim da nije bit o tome da raspravljamo
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Pages: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 77   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.045 seconds with 21 queries.