bhbus.ba
May 14, 2024, 16:21:43 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14   Go Down
  Print  
Author Topic: BHBus Forum & Portal - Opcije, Mogućnosti, Komentari, Prijedlozi  (Read 52816 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #135 on: June 15, 2012, 22:37:36 »

Da, te zastavice predstavljaju izbornik za izbor jezika na kojem želite čitati forum... Prevodilac je zasnovan na Google Translate, slobodno možete isprobati i vidjeti na koji način funkcioniše... Po meni jako pozitivna, funkcionalna stvar, naročito za strane posjetioce koji imaju želju nečim se informisati a neznaju naše balkanske jezike... Eto sada i za to imamo mi rješenje Wink
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #136 on: June 16, 2012, 03:17:26 »

PREVODILAC, PREVOĐENJE SADRŽAJA FORUMA NA VIŠE JEZIKA UZ POMOĆ GOOGLE TRANSLATE

Dakle kako je već nekolicina članova zapazila da sam ubacio, ugradio, funkciju prevođenja tema ovog foruma i to na više jezika, prevođenje na jezike čijih zemalja su zastave prikazane, klikom na zastavu pokreće se google translate proces prevođenja, slobodno svako može isporbati i vidjeti na koji to način funkcioniše... Ovo je isključivo ugrađeno zbog stranih posjetilaca koje interesuje naš sadržaj, diskusije,  a sami neznaju pričati nekim od balkanskih jezika, tako da se od sada mogu poslužiti ovom opcijom za prevođenje na neki od poznatih zastupljenih svjetskih jezika... Evo kako to izgleda :

Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #137 on: June 16, 2012, 09:17:51 »

NOTIFIKACIJE ZA NOVU PRIVATNU PORUKU i NOVI ODGOVOR NA VAŠ POST U TEMI

Napravio sam ovu opciju u vidu malih skočnih prozorčića koji će se pojavljivati u desnom djelu foruma kada Vi dobijete novu privatnu poruku, ili kada neko odgovori na Vaš zadnji komentar u određenoj temi. Dakle sada će Vam javljati ove obavijesti ubrzo nakon što dobijete poruku ili odgovor, a ne kao do sada tek kada odete na neki drugi dio foruma klikom, onda Vam javi gore da imate privatnu poruku... Ova funkcija ima svoj autorefresh i on iznosi 10 sekundi, dakle svakih 10 sekundi ova funkcija provjeri da li imate Vi novu poruku ili odgovor na temi... Evo kako to izgleda, uslikao sam samo probnu notifikaciju kako mi javlja da imam novu privatnu poruku, a na isti kalup, način, to javlja i za novi odgovor na Vaš post u temi...

Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #138 on: June 21, 2012, 14:05:21 »




Svaka čast na do sada učinjenom, forum napreduje iz dana u dan, samo naprijed...
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #139 on: June 28, 2012, 04:28:13 »

MENI/IZBORNIK FORUMA BHBus.net



Iz izbornika foruma izbačena 2 linka i to "POMOĆ" i "KALENDAR", uvidom u statistiku pokazalo se da se te stranice foruma jako jako malo posjećuju, te su zbog toga one izabrane da se izbrišu iz izbornika foruma. A svemu tome jeste razlog što se na računarima, laptopima koji koriste rezolucije 800x600 i eventualno lošije, slabije rezolucije displeya, monitora, kod članova koji su prijavljeni nije mogla vidjeti tipka "ODJAVA" zato što je "previše" linkova u izborniku i onda ta tipka nestane na kraju pri tim rezolucijama i mnogi neznaju onda na koji način se odjaviti na tome računaru sa svog accounta na BHBus.net forumu, te sam primao primjedbe od takvih članova i odlučio sam rješiti po tome pitanju muku, te tako sam i uradio... Što se tiče KALENDARA foruma, njemu možete pristupiti klikom na donjem dijelu glavne stranice foruma gdje je rubrika nadolazeći događaji, kalendar, pa klikom na malu ikonicu kalendara...
« Last Edit: June 28, 2012, 04:32:29 by Amar » Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #140 on: June 28, 2012, 04:32:46 »

Da, primjerice pristupom preko mobilnog aparata nije bilo vidljiva opcija "Odjava"...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #141 on: June 28, 2012, 06:19:55 »

Da, primjerice pristupom preko mobilnog aparata nije bilo vidljiva opcija "Odjava"...
Sada bi trebala biti vidljiva ?
Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #142 on: June 28, 2012, 07:19:33 »

Preko moje "cigle" je vidljiva opcija "Odjava" ...  Cheesy
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #143 on: June 28, 2012, 08:28:16 »

I u mene na E72 je vidljiva sada... Molim kolege ako se desi u nekoga da nije vidljiva link veza u forum izborniku "ODJAVA" dal na mobilnom/smartphone-u ili na računaru, da mi javi putem pm ili ovdje u ovoj temi, kako bi mogo rješit to sve dok u svih članova ne bude vidljiva...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #144 on: July 04, 2012, 18:43:22 »

U meni, izbornik bhbus.net portala dodana nova kategorija članaka novosti, nova stavka izbornika

U izbornik među već do sada postojeće "stavke" novosti, reportaža, stranica, ubačena stavka za izbornik : EKSKLUZIVNO! pod kojom će naši posjetioci, čitaoci moći naći članke koji su objavljeni ekskluzivno od strane bhbus tima a vezano za prinove, reportaže, sajmove, prezentacije o kojima izvještajemo na internetu kao prvi portal, prva objava od dobivanja određenih informacija Wink

Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #145 on: July 14, 2012, 16:07:14 »

1. Nova sličica "NOVO" postova


2. Novo funkcionalnije i sadržajnije sučelje headera sa statistikama i informacijama profila
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #146 on: July 17, 2012, 21:27:46 »

meni je ovo NOVO naranđasto na Google Chrome, ali mi na Mozilli ostalo plavo?
Logged


flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #147 on: July 17, 2012, 21:53:06 »

Meni nije ni na jednom ni drugom xD
Logged

The Doctor
damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #148 on: July 17, 2012, 21:53:51 »

A u mene obratno  chrome plavo ostalo a mozilla crveno.Al meni svejedno.
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #149 on: August 13, 2012, 00:05:59 »

Dodane nove kolekcije avatar "sličica"

Pored dosad postavljenih kolekcija avatara od poznatih proizvođača autobusa, danas sam dodao još tri nove kolekcije, i to za autobuse Bova, Temsa i Isuzu-a... Te sada možete izabrati neke od avatar sličica i iz ovih novopostavljenih kolekcija...

Logged


Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 20 queries.