bhbus.ba
May 12, 2024, 04:39:23 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GPS Sarajevo - Razno/Diskusije  (Read 290882 times)
fakebus
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 263


Gras


« Reply #1050 on: October 02, 2014, 18:41:45 »

Narode javna je tajna da je ovo kompenzacija zbog zeljeznica mi vagone oni autobuse sve je ovo politika "ku..va" al autobusi su sredjeni uradeni kako treba i trebali bi da posluze duzi period....
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1051 on: October 02, 2014, 19:10:44 »

motori su polovni, remontovani i imaju 240 KS ......
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1052 on: October 02, 2014, 19:17:23 »

Mislio sam da imaju 250KS
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1053 on: October 02, 2014, 19:49:19 »

Bolje nego 220.   Cheesy
« Last Edit: October 02, 2014, 19:51:08 by man 464 » Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1054 on: October 02, 2014, 19:55:26 »

Ma negdje sam pročitao da Mercedes O345 ima osnovni motor 250KS i jači motor od 290KS
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1055 on: October 02, 2014, 19:56:25 »

šestak motor sa 240 KS medjutim Mercedes sa 240 KS i MAN sa 260 nemaju veliku razliku jer Mercedes ima puno bolji prenos tako da bi mogli valjati iako bi ja iskreno volio da su im motori barem 260 KS.....
Logged
Ante
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.141



« Reply #1056 on: October 02, 2014, 20:08:31 »

Maksuz za dušmane  Grin Grin Grin
JOš 10 zglobova, i na konju smo.  Cheesy
Prelijepo izgledaju i generalno su remontovani, faktički možeš reći 80% nova vozila.

U imaju dušmani pucat zbog ex Turskih grobova koji su ljepo obojani sad se vi svi zapalili ali eto ako će pomoći sretno. Ali ovo se ne može uspoređivati sa CTS-ovim gradskim autobusima Wink
Logged
fakebus
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 263


Gras


« Reply #1057 on: October 02, 2014, 20:11:14 »

Maksuz za dušmane  Grin Grin Grin
JOš 10 zglobova, i na konju smo.  Cheesy
Prelijepo izgledaju i generalno su remontovani, faktički možeš reći 80% nova vozila.

U imaju dušmani pucat zbog ex Turskih grobova koji su ljepo obojani sad se vi svi zapalili ali eto ako će pomoći sretno. Ali ovo se ne može uspoređivati sa CTS-ovim gradskim autobusima Wink

Pa nek vlada i kanton stavi gras i centrotrans u istu poziciju pa cemo vidjeti.... pola sarajeva se vozi u gras bez karte a sts-u ne mozes prici bez karte a narocito sjesti u njeg pa bi onda vidjeli...
u ostalom gdje to ima da  privatnik rusi drzavnu firmu kako je to moguce....
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1058 on: October 02, 2014, 20:20:06 »

Prvo nit su grobovi, nit su se zapaljivali, zaobiđite mahalske priče i priču napamet. Uđite u vozila pa se uvjerite.  Wink
Bolji je Grasov autobus na mojoj liniji negi i jedan CTS-ov... jer ga nema, hahahahaha, nema love....
« Last Edit: October 02, 2014, 20:34:22 by man 464 » Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1059 on: October 02, 2014, 20:25:58 »

Valjanje neprovjerenih informacija je izraz dubokog sopstvenog nezadovoljstva.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #1060 on: October 02, 2014, 20:58:20 »

Maksuz za dušmane  Grin Grin Grin
JOš 10 zglobova, i na konju smo.  Cheesy
Prelijepo izgledaju i generalno su remontovani, faktički možeš reći 80% nova vozila.

U imaju dušmani pucat zbog ex Turskih grobova koji su ljepo obojani sad se vi svi zapalili ali eto ako će pomoći sretno. Ali ovo se ne može uspoređivati sa CTS-ovim gradskim autobusima Wink

Pa nek vlada i kanton stavi gras i centrotrans u istu poziciju pa cemo vidjeti.... pola sarajeva se vozi u gras bez karte a sts-u ne mozes prici bez karte a narocito sjesti u njeg pa bi onda vidjeli...
u ostalom gdje to ima da  privatnik rusi drzavnu firmu kako je to moguce....
Voznje bez karte je krivica radnika i nikog vise!
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1061 on: October 02, 2014, 21:23:02 »

Maksuz za dušmane  Grin Grin Grin
JOš 10 zglobova, i na konju smo.  Cheesy
Prelijepo izgledaju i generalno su remontovani, faktički možeš reći 80% nova vozila.

U imaju dušmani pucat zbog ex Turskih grobova koji su ljepo obojani sad se vi svi zapalili ali eto ako će pomoći sretno. Ali ovo se ne može uspoređivati sa CTS-ovim gradskim autobusima Wink

Da poznaješ prilike u Sarajevu drugačije bi pričao.

Ti će im grobovi značajno smanjiti prihode pogotovo na linijama za Hrasnicu, Sokoloviće, Donje Velešiće na kojima su potpuno nelegalno.
Džabe što Centrotrans ima 5 godina mlađe autobuse kad svako ko svakodnevno vozari, radije će platiti GRAS-ov kupon s kojim se može voziti po čitavom gradu, nego Centrotransov kupon s n kojim se može voziti samo na jednoj liniji, ili pojedinačne karte.
Jedino će biti dobri na komercijali, i na linijama prema Vogošći i Ilijašu.

Kad GRAS nabavi 10 zglobnih autobusa, vjerujem da neće biti ništa lošiji od Centrotransovih autobusa.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #1062 on: October 02, 2014, 21:52:47 »

Moje misljenje koji koristim usluge GRAS-a je da su sami krivi sto narod ne kupuje karte,dajte uvijek onakve kontrole kao sto je bilo prije 4-5 mjeseci uvijek pa cemo vidjeti naplatu,a ne zaliti se narod ne kupuje ovo ono. Bas jednom prilikom sa nama dode iz Tarcina neki tramvajdzija i govori kako je mjesecno prodavao po 2 bloka karata,dok je kad su bile zestoke kontrole na svakoj stanici znao dnevno prodati po 6 blokova,pa mi recite do koga je tu?
Logged

fakebus
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 263


Gras


« Reply #1063 on: October 02, 2014, 21:57:28 »

to je do sistem
Moje misljenje koji koristim usluge GRAS-a je da su sami krivi sto narod ne kupuje karte,dajte uvijek onakve kontrole kao sto je bilo prije 4-5 mjeseci uvijek pa cemo vidjeti naplatu,a ne zaliti se narod ne kupuje ovo ono. Bas jednom prilikom sa nama dode iz Tarcina neki tramvajdzija i govori kako je mjesecno prodavao po 2 bloka karata,dok je kad su bile zestoke kontrole na svakoj stanici znao dnevno prodati po 6 blokova,pa mi recite do koga je tu?

to je do sistema naplata!! znas li koliko treba kontrolora od energoinvesta do vijecnice na svakoj stanici po 4 5 kontrolora.... u istanbulu na svakoj stanici jez i ne moze se proci. a i kad je raspisano za nove kontrolore to je nekima za smetalo....
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1064 on: October 02, 2014, 22:04:40 »

@ecehajic
Slažem se. Ne znam zašto se s tim prestalo, čak sam vidio kratkotrajno malo poboljšanje po pitanju voznog parka nakon tih kontrola.

Ne znam sad zašto se stalo, ali po meni treba ponovo krenuti na te vanredne kontrole. Ne znam samo hoće li to ovaj novi zakon kočiti.

@Fakebus to je što neke osobe ne znaju šta znači interni konkurs, pa se pitaju ko će plaćati nove radnike
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Pages: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.057 seconds with 21 queries.