bhbus.ba
May 11, 2024, 09:01:00 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 79   Go Down
  Print  
Author Topic: Bosnaexpres, Doboj  (Read 292968 times)
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #585 on: December 22, 2011, 17:05:34 »

Adin se malo igrao obradom slike Cheesy

http://img822.imageshack.us/img822/4060/besetra.jpg
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #586 on: December 22, 2011, 20:34:43 »

mozda vakva i bde, mozda vakva i jeste, samo malo logo firme ljepse i eto :-D
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #587 on: December 23, 2011, 08:15:13 »

Predpostavljam da će šema na novoj setri kod BE i biti nekako u ovakvome dizajnu, šemi... Ukoliko ne ovako, vjerovatno u ovome smjeru, sa minimalnim odstupanjima. Po mom mišljenju solidna klasična šema za autobus, ništa posebno, bukvualno klasično natpis firme koja je vlasnik busa sa par šara i to je to...

Za mene ova šema ne predstavlja vrstu šeme kakvu zaslužuje jedan takav autobus, jer zaslužuje ubitačniju, ekskluzivniju i inovativniju šemu da nosi, kako bi ta šema još više doprinjela efektu prejakog autobusa na cesti, kao što jeste to Setra... A ovako siva boja i ove kombinacije na šemi, takve su prirode da više zrače i ostavljaju dojam nečeg potpuno klasičnog, tihog, ne upadljivog... Al et... Tak je kako je...
Logged


SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #588 on: December 23, 2011, 21:22:21 »

ma za sve to treba para..a sto se tice BE za njih je ovo veliki pomak, tako da je dobro i ovo...
nekad mozda bude jos i bolje, a sad kako je tako je Smiley
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #589 on: December 24, 2011, 01:49:49 »

ma za sve to treba para..a sto se tice BE za njih je ovo veliki pomak, tako da je dobro i ovo...
nekad mozda bude jos i bolje, a sad kako je tako je Smiley
Druže za jednu dobru šemu za njihovu prinovu Setra S 415 HDH iskreno gledajući, a dobro sam upućen u dizajn, štampu itd, i ne treba neka lova... A to što govoriš da je veliki pomak i da je dobro i ovo... Smješna meni lično izjava pravo. Čuj dobro je i ovo, kupili Setru 400 serije, i onda im puno love za šemu dati. Skontaj se druže šta ti pišeš Smiley A pored toga ponavljam i ne treba tu neka posebna lova, a i da treba neka određena količina para, vodstvo BE-a to može obezbjediti sigurno... Jer kako se već zna, BE je u privatnom vlasništvu, istom onom kome pripada i firma Trgo Trans. Kamioni Trgo Transa voze 00-24 h punih 7 dana u sedmici na relaciji Stanari - Tuzla, voze mrki ugalj za TE Tuzla. Te za taj im posao finansije obezbjeđuje Elektroprivreda BiH, mislim da nema potrebe dalje pričati, dakle rade punom parom i zarađuju punom parom, i dio te zarade vjerovatno planiraju a i vjerovatno već kao što se vidi kroz ove prinove ulažu i u BE, kako bi određenim tempom i ovu firmu digli na zavidan nivo... Tako da cijena šema na busevima je njima najmanji problem...
Logged


SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #590 on: December 24, 2011, 02:10:45 »

ma za sve to treba para..a sto se tice BE za njih je ovo veliki pomak, tako da je dobro i ovo...
nekad mozda bude jos i bolje, a sad kako je tako je Smiley
Druže za jednu dobru šemu za njihovu prinovu Setra S 415 HDH iskreno gledajući, a dobro sam upućen u dizajn, štampu itd, i ne treba neka lova... A to što govoriš da je veliki pomak i da je dobro i ovo... Smješna meni lično izjava pravo. Čuj dobro je i ovo, kupili Setru 400 serije, i onda im puno love za šemu dati. Skontaj se druže šta ti pišeš Smiley A pored toga ponavljam i ne treba tu neka posebna lova, a i da treba neka određena količina para, vodstvo BE-a to može obezbjediti sigurno... Jer kako se već zna, BE je u privatnom vlasništvu, istom onom kome pripada i firma Trgo Trans. Kamioni Trgo Transa voze 00-24 h punih 7 dana u sedmici na relaciji Stanari - Tuzla, voze mrki ugalj za TE Tuzla. Te za taj im posao finansije obezbjeđuje Elektroprivreda BiH, mislim da nema potrebe dalje pričati, dakle rade punom parom i zarađuju punom parom, i dio te zarade vjerovatno planiraju a i vjerovatno već kao što se vidi kroz ove prinove ulažu i u BE, kako bi određenim tempom i ovu firmu digli na zavidan nivo... Tako da cijena šema na busevima je njima najmanji problem...


druze smjesne su tvoje te nadrkane izjave, koje se zavrsavaju na vjerovatno, mnogo se pravis pametan, idi pa stampaj ako se razumjes u stampu .. a sto se tice BE u toj se firmi se stedi i ne rasipa se novac, poznajem prilicno neke stvari u toj firmi, a kad sam rekao da je dobro i ovo pomislio sam da je dobro u odnosu na sarenilo autobusa koje je bilo do par godina ...a i ako je jeftina ta sema sto ti zamisljas u svojoj glavi, ne znaci da trebaju nesto mijenjat, jer se ti ne pitas nista, kao ni ja, a ako zelis da se tebe nesto pita, odes pokucas na vrata firme ili stupis u kontakt i predlozis im svoju semu, pa nek bude po tvom..
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #591 on: December 24, 2011, 02:40:45 »

Ne vidim na koji sam ja način usmjerio, pokazao u mome postu da je izjava nadrkano usmjerena. Ja se izvinjavam ako si me pogrešno i u krivome kontekstu razumio, nisam uopšte išao nadrkano, negativno nastrojen, samo sam napisao činjenice, stavke o kojima ja na taj način razmišljam i gledam. Sad nismo svi isti, i umovi su nam raličiti i različitih gledišta, što je normalna stvar. Ne vidim zašto ti tumačiš da se ja druže pravim pametan na osnovu nekih stvari ? Da li se pravim pametan što sam napisao da štampa šeme i nije neka ogromna lova, gledajući na to da imaju lovu priuštiti sebi takva vozila. Ja nisam mislio na to da se sad bacaju pare na neku štampu koja bi zauzela 80-85% površine autobusa, ne, naprotivm, ja sam išao na to da su mogli pa vjerujem i za iste uložene pare za šemu, uraditi neku inovativniju šemu sa nekim drugim fazonima, temom itd... Ovo što sam napisao za Trgo Trans, to je moje viđenje i stav, što ne mora značiti da je tako u realnosti... To kako radi organizacija, finansije u BE, ja stvarno neznam niti sam upućen i iz toga razloga ja i nisam nešto konkretno pominjao u tome djelu, jer nisam upućen u to...

Ovo što kažeš da je dobro i ovo, da si pomislio da je dobro što se sada radi jedna te ista šema na sve vozne jedinice, i u tome se 100% stobom slažem, to je ne da je dobro, nego itekako veliki uspjeh i napredak, velika je stvar imati vizuelno identičan vozni park, to malo prevozničkih firmi u BiH ima... Ali sam ja komentarisao na ovo dobro je i ovo, u skroz drugome pogledu, skroz pogrešno sam ja to protumačio tvoje napisano, uopšte nisam mislio i razmišljao u tome smjeru, već sam skroz nešto treće shvatio kroz taj izraz. Izvinjavam se na pogrešno shvaćenome...

Ja nisam rekao nigdje da šema mora biti skupa, da su ove trenutne jeftine itd... Ja sam samo rekao da bi bilo dobro da je neka ubitačnija moćnija šema, što ne znači da takva šema možda može i jeftinije koštati za izradu... Naravno da se ne pitam ja sigurno, vjerovatno ni ti, mada te ne znam lično kao osobu i kakav posao obavljaš funkciju, ali nešto mi govori da nisi usko povezan sa BE pa da bi se i ti pitao, nego tvoje mišljenje i prijedlog koji bi možda iznjeo jednako je vrijedan kao i moj = ništa Wink

Što se mene tiče, ja nikome neću otići na vrata i dati svoj prijedlog šeme, dizajna, idejnog rješenja, pogotovo ne za džaba. Ja svoje radove naplaćujem kod klijenata, koji su u velikom procentu zadovoljni pružanjem mojih usluga... Niti sam ja kolega gdje napisao da imam svoj prijedlog, moja šema je bolja ili tako nešto, nego sam samo prokomentarisao da bi bolje i ubitačnije bilo da je neka "kompleksnija" šema, kao što sam to viđao na dosta Setri 400 serije, to je samo moj komentar bio. A u konačnici zna se ko odlučuje i ko daje naredbu za postavljanje, ljepljenje i to koje opcije šeme na autobus... Ali ja sam samo komentarisao, jer je to moje mišljenje, komentar u tome trenutku. Ja niti želim da se moja rječ nešto pika u toj ili nekoj drugoj firmi, niti da bude po mom. Ja sam samo kao regularni član ovog foruma, zajednice, prokomentarisao i dao svoje mišljenje po pitanju šeme na njihovu prinovu Setru 400 serije, za šta i jeste "proizveden" ovaj forum, da bi se komentarisalo, iznosila mišljenja itd... A naravno da u tim mišljenjima ima različitih stavova, strana od pojedinca do pojedinca...

Tako da se ja kolega lično tebi izvinjavam ako sam te uvrijedio i na to što si stekao takav dojam nastrojenosti mog komentara, što stvarno i iskreno nije bio cilj, poenta i usmjerenost tog komentara, već sam jednostavno malo opširnije prokomentarisao itd. Jer često susrećem kamione Trgo Transa, u jednog sam se i lično sa svojim autom u saobraćajnoj nesreći "zabio", tako da sam ih odavno zapazio i pratim kako nonstop i punom parom rade, što je meni itekako drago i nekako mi duša veća kad vidim sve te silne makine kako prolaze, a sve do jedne što se tiče ispravnosti 100% regulare...

Tako da još jednom stvarno sorry kolega, ali si krivo protumačio moj komentar...
Logged


SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #592 on: December 24, 2011, 03:02:35 »

Mozda sam ja pogresno razumio i moguce je da se desi, jer ne komuniciramo uzivo i svaka poruka se moze protumaciti na 1001 nacin.. a sto se tice seme njihove i meni je cudno, ''ali opet kazem dobro je, kako je bilo s tim semama u proslosti'' BE nabavlja autobuse a nema nekog strucnog ko bi to mogao uraditi na pravi nacin da ta sema fino legne na bus i da bude inovativnai orginalnija ili mozda imaju nekog nestrucnog, pa je to ispalo ovako kako je isapalo.. jedan primjer njihove stednje sam upoznao kada je moj prijatelj koji radi sajtove ugovarao posao s njima, on im rekao svoju cifru,i sta bi sve trebalo uraditi da to lici na nesto, oni iskulirali i nasli nekog jeftinijeg i njihov sajt imamo onakav, skoro pa nikakav..o tome se radi, jednostavno ne zele da ulazu u te stvari, smatraju to nebitnim.. sto ja licno mislim da je pogresno ..
A ako sam ja tebe uvrijedio necim stvarno se izvinjavam nisam imao namjeru da se svadjam ili prepirem Smiley
 
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #593 on: December 24, 2011, 03:12:38 »

Mozda sam ja pogresno razumio i moguce je da se desi, jer ne komuniciramo uzivo i svaka poruka se moze protumaciti na 1001 nacin.. a sto se tice seme njihove i meni je cudno, ''ali opet kazem dobro je, kako je bilo s tim semama u proslosti'' BE nabavlja autobuse a nema nekog strucnog ko bi to mogao uraditi na pravi nacin da ta sema fino legne na bus i da bude inovativnai orginalnija ili mozda imaju nekog nestrucnog, pa je to ispalo ovako kako je isapalo.. jedan primjer njihove stednje sam upoznao kada je moj prijatelj koji radi sajtove ugovarao posao s njima, on im rekao svoju cifru,i sta bi sve trebalo uraditi da to lici na nesto, oni iskulirali i nasli nekog jeftinijeg i njihov sajt imamo onakav, skoro pa nikakav..o tome se radi, jednostavno ne zele da ulazu u te stvari, smatraju to nebitnim.. sto ja licno mislim da je pogresno ..
A ako sam ja tebe uvrijedio necim stvarno se izvinjavam nisam imao namjeru da se svadjam ili prepirem Smiley
 

Ma nisi me druže uvrijedio, sad smo se na kraju kako vidim skontali. Pa to je ono što sam ja i komentarisao, dakle za njih predstavlja nebitnu stvar moć i efekat šeme na autobusu, što je po mome mišljenju pogrešno, pogotovo kada se priča o ovim moćnijim njihovim prinovama, dakle toliko finansijski zagrizu i nabave ta vozila, da bi na kraju štedjeli na šemama, što je po meni pogrešno u organizacionom vrhu vodstva firme, al tako je kako je. Isto tako i web stranica, predstavlja njima ne toliko bitnu stvar, vjerovatno se radi i o starijem kadru koji donosi takve odluke. Također sam web dizajner i dugi niz godina radi webove za lovu, firmama, organizacijama, pojedincia, i često se baš takva stvar dešavala da sam bio odbijen sa mojom ponudom, te je odabran jeftinija ponuda, a isto tako i dosta manjeg obima, sadržaja, funkcionalnosti web, što se vremenom i na kraju uvijek ispostavilo da su najveću grešku napravili što su išli na to da ušparaju pa jefitniji web uzeli, a na kraju se ispostavilo da su zbog toga poteza upravo daleko daleko veći finansijski gubitak imali. Al eto šta ćeš, takvih ljudi ima, takvih će uvijek vjerujem i biti,  i eto šta možemo, u suštini najviše oni sami sebe tu ukopaju takvim potezima i sami sebe prave majmunima i budalama... Al štaš, svakakvog svijeta Wink
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #594 on: December 24, 2011, 14:17:18 »

Amare druže nemoj se ljutiti ali baš me čudi kako te ni jedna politička partija do sada nije "vrbovala"...majke mi moje "dušu si dao" za parlamenta a mi ih imamo popriličan broj.
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #595 on: December 24, 2011, 15:53:53 »

Amare druže nemoj se ljutiti ali baš me čudi kako te ni jedna politička partija do sada nije "vrbovala"...majke mi moje "dušu si dao" za parlamenta a mi ih imamo popriličan broj.
Pa vjerovatno zbog toga što me politika ne interesuje ni sekundice, i što je nikako ne volim, niti volim diskutovati u temama političkog tipa. Vjerovatno zbog toga Wink No da ne idemo dalje o tome, nije tema o tome. Ukoliko imaš još nešto dodati kolega, onda to "oderi" na private message Wink I da, ma ne ljutim se, ne vidim razloga zašto bi se ljutio na tvoj komentar...
Logged


dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #596 on: December 25, 2011, 18:28:41 »

Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #597 on: December 25, 2011, 18:36:32 »

ovog marbus-a konstantno vidjam na liniji za sarajevo, bice da samo on i vozi na toj liniji ..
Logged

Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #598 on: December 25, 2011, 21:44:08 »

Nema potrebe za većim busem...a bude nekad i sivi sa zvjezdicama. Kod njih nema često promjena vozila na linijama, većinom svako vozilo i vozač bude redovan na jednoj liniji.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #599 on: January 05, 2012, 00:55:45 »

Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Pages: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 79   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.054 seconds with 20 queries.