bhbus.ba
May 11, 2024, 15:22:26 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 79   Go Down
  Print  
Author Topic: Bosnaexpres, Doboj  (Read 292975 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #405 on: October 02, 2011, 00:27:06 »

mustafa jel sad ima i vozac i kondukter u ovom busu ili je to ona klasika BE jedan vozac, koji je ujedno i vozac i kondukter  Huh?
Pa i ako je taj slučaj, da je jedna osoba i vozač i kondukter, to neće biti nikakvo čudo kolega. To nije klasika i rutina samo kod BE Doboj, to je veoma česta pojavna i u mnogih drugih prevoznika... Tako je kako je, vodstvo tih firmi uvijek gleda kako izvući bolji kraj, zaradu, kako uopšte opstati na današnjici itd, pa tako da se dešava da ovakve situacije i mnoge druge su jako zastupljena pojava...
Logged


SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #406 on: October 02, 2011, 00:48:33 »

mustafa jel sad ima i vozac i kondukter u ovom busu ili je to ona klasika BE jedan vozac, koji je ujedno i vozac i kondukter  Huh?
Pa i ako je taj slučaj, da je jedna osoba i vozač i kondukter, to neće biti nikakvo čudo kolega. To nije klasika i rutina samo kod BE Doboj, to je veoma česta pojavna i u mnogih drugih prevoznika... Tako je kako je, vodstvo tih firmi uvijek gleda kako izvući bolji kraj, zaradu, kako uopšte opstati na današnjici itd, pa tako da se dešava da ovakve situacije i mnoge druge su jako zastupljena pojava...


ma nista ja nemam protiv toga, sto se mene tice mogu autobus povjeriti i nekom od putnika da ga vozi, to je stvar njihove politike..

ali znam da je dosta dosta otezavalo vozacu da obavlja dvije radnje i bilo je tu jos mnogo problema koje sam licno vidio da ih sad ne navodim.. od doboja do novog sada se putuje 7 sati sta dalje reci kao da se putuje u ljubljanu itd, itd, ali dane zalazimo van teme...
Logged

doBUS
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.517



« Reply #407 on: October 02, 2011, 02:29:42 »

Koju liniju je vozio Neoplan?
Znaci Zile i Stjepan voze Neoplane Smiley
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #408 on: October 02, 2011, 11:39:00 »

Neki dan sam se sa Žiletom i ovim Neoplanom vratio sa Rače....pošto ga sad on duži biće najčešće na Novom Sadu a Stjepan sa svojim na Beogradu. Tako će biti dok ne dođe pravi posao za njih.

A Žile ima praksu da nikad ne otvara zadnja vrata, zato što radi sam i ovako ima bolju kontrolu ko ulazi i izlazi. A kod dosta firmi na našim prostorima je odavno praksa da jedan vozač i vozi i radi sa kartama. To radi Smiljić na Sarajevu npr, dok BE DJ ima konduktere jer imaju puno putnika. Sve zavisi koliko posla ima....
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #409 on: October 02, 2011, 14:26:39 »

Neki dan sam se sa Žiletom i ovim Neoplanom vratio sa Rače....pošto ga sad on duži biće najčešće na Novom Sadu a Stjepan sa svojim na Beogradu. Tako će biti dok ne dođe pravi posao za njih.

A Žile ima praksu da nikad ne otvara zadnja vrata, zato što radi sam i ovako ima bolju kontrolu ko ulazi i izlazi. A kod dosta firmi na našim prostorima je odavno praksa da jedan vozač i vozi i radi sa kartama. To radi Smiljić na Sarajevu npr, dok BE DJ ima konduktere jer imaju puno putnika. Sve zavisi koliko posla ima....

sve zavisi od politike firme i kao što ti reče od obima posla. Nekada i Smiljic ima dvočlanu posadu za Sarajevo. Međutim mislim da nije baš pametno da jedan čovjek ide iz Doboja za Beograd ili Novi Sad. Ima tu dosta voznje ali i dosta stajanja. NPR Sarajevo Zenica ti svakako ne treba kondukter jer nema stajanja, ali linije kao Sarajevo Bihac, Sarajevo Tuzla i sl moraju imati konduktera a često se zna desiti da ga ne bude
Logged
SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #410 on: October 02, 2011, 17:47:42 »

o tome sam i ja pricao Smiley

 jednom prilikom za novi sad u bijeljini ulaze ljudi i nista vozac pocinje da im kida karte, i naravno nekim koji nemaju da im naplacuje ulazi neki redar ili sta je vec bio, i upozorava vozaca da je to zabranjeno raditi kao na stanici u bijeljini .. i vozac po izlasku iz stanice staje na neko prosirenje i naplacuje karte  Undecided to je jedna od situacija koje sam dozivio ..
Logged

dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #411 on: October 03, 2011, 20:47:36 »

Dobri transliner na liniji za Bosanski Brod danas bio...
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #412 on: October 03, 2011, 21:30:16 »

o tome sam i ja pricao Smiley

 jednom prilikom za novi sad u bijeljini ulaze ljudi i nista vozac pocinje da im kida karte, i naravno nekim koji nemaju da im naplacuje ulazi neki redar ili sta je vec bio, i upozorava vozaca da je to zabranjeno raditi kao na stanici u bijeljini .. i vozac po izlasku iz stanice staje na neko prosirenje i naplacuje karte  Undecided to je jedna od situacija koje sam dozivio ..
A to više ide na to redar taj da je zabranjeno, da se uzmu na AS karte, kako bi AS dobila zaradu na staničnoj usluzi Wink
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #413 on: October 03, 2011, 22:34:30 »

Dobri transliner na liniji za Bosanski Brod danas bio...

Da, zlatni će ubuduće držati Sarajevo-B.Brod. Marbusi su prebačeni na lokal, ionako i nisu ni za šta..
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #414 on: October 03, 2011, 23:44:32 »

Zlatni je extra bus,,, sledeci put kada budem imao potrebu da idem kuci u zenicu idem zlatnim ako Bog da, Kakva je cjena za studente - ucenike Sarajevo Zenica
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #415 on: October 04, 2011, 12:12:00 »

Nisam se raspitivao, ali sumnjam da cijena odskače od konkurenata, tako da na toj relaciji ima i previše izbora. Ali svakako možeš isprobati i njihovog Translinera.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #416 on: October 04, 2011, 12:54:49 »

Znaci po tome danas oko 16.45 mogu u Bos.Brodu ocekivati tog Translinera, svejedno nesta moram danas do B.Broda, pa cu ga i nadam se uslikati Wink
Logged
doBUS
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.517



« Reply #417 on: October 04, 2011, 16:44:00 »

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=5213390&show=1
Moja prepostavka da je BE Sanosa od Izletnika
Samo kako su ga uvezli Huh?
Logged
SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #418 on: October 04, 2011, 18:06:05 »

mislim da to nije isti bus, jest da lice na prvi pogled.. mozda ima i nekih koji bolje to znaju odakle je uvezen i kako !?
Logged

doBUS
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.517



« Reply #419 on: October 04, 2011, 18:46:55 »

mislim da to nije isti bus, jest da lice na prvi pogled.. mozda ima i nekih koji bolje to znaju odakle je uvezen i kako !?
Drug nisam ja reko da je to bas ovaj autobus,nema izletnik jednog sanosa 415.Ali moja prepostavka da su ga uzeli od Izletnika
Logged
Pages: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 79   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.057 seconds with 20 queries.