bhbus.ba
May 14, 2024, 02:39:23 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Go Down
  Print  
Author Topic: Bosnaexpres - Razno/Diskusije  (Read 121378 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #240 on: May 21, 2011, 17:50:07 »

Danas, Setra na redovnoj, a Kobra na Vanrednoj, nažalost Kobra je igubila utrku. Cheesy



Setra ima odličnu trubu. Wink
Pa normalno da će izgubiti, Setra je Setra...
Logged


dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #241 on: May 21, 2011, 17:53:02 »

Vozač AP jeste doista ljudina, to sam primjetio i juce kad sam putovao sa njime, a meni se cini da samo on vozi tu liniju iz svoje firme. a to za konkurenciju, i ja smatram, da vozaci ne bi trebali da budu konkurenti jedni drugima, jer oni svi rade isti posao, profesionalno, i trebaju da se pomazu medjusobno.
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #242 on: May 21, 2011, 17:53:59 »

Da, ja kako znam, on je jedini vozač AP Tešanj koji vozi za Sarajevo, nikada nisam vidio nekog drugog vozača da vozi ovu liniju...
Logged


dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #243 on: May 23, 2011, 10:53:17 »

JEDNA ZANIMLJIVOST
Naime, vozac Autoprevoz-Tesanj danas je popravio crijevo za gorivo svojim konkurentima Bosnaexpres-doboj jug. mislim konkurentima na toj liniji Tesanj - Sarajevo - Tesanj....
Što se tiče vozača koji vozi redovno na liniji za Sarajevo od AP Tešanj, stvarno sam u par situacija uvidio da je stvarno vozač velika ljudina, hoće uvijek pomoći, a i primjetio sam da ima veliko iskustvo u ovome poslu i da se razumije oko mehanike autobusa...

Konkurenti im BE jesu, ali sigurno se vozači ne gledaju tako, jer činjenica je da su obje firme iz možemo komotno reći i iz iste opštine, i iz pouzdanih izvora znam da su vozači iz BE i vozači AP-a svi poznaju, a većina je i u prijateljstvima pravim, jer većina njih je zajedno vozilo u prijeratnim firmama ...

Isti slučaj je i sa Kantićevim vozačima na relaciji BE D.Jug i AP Tešanj, jer sam se lično par puta uvjerio... Jer su svi ti vozači od ovih prevoznika ljudi iz istoga grada i poznanici većina od malenih nogu, i sasvim je normalna stvar da će pomoći u svakome trenutku kada je potrebna pomoć, isto tako i na relaciji prema Zet Toursu, jer sva ova 4 prevoznika su iz iste "Mahale", bolje rečeno "Čaršije" ...

A što se tiče pomoći između vozača, u veoma velikom procentu slučajeva, predpostavljam da je to sigurno oko 90% vozači će pomoći drugim kolegama ukoliko mogu a i pri tome ne ugrožavaju svoj posao i obaveze, prioritete svojih putnika autobusa itd itd Wink

Isto jedan primjer kojem sam ja zimus svjedočio je taj da je Kantićev vozač, pri onim niskim temperaturama, pomogao na parkingu od AS Sarajevo, vozaču Setre 215  od Hozića, ista nije mogla upaliti jer je imala veoma loše akulumatore, te su vozači spojili autobuse i na taj način uspješno uspili upaliti "Hozićku" Smiley, nakon toga Setra je radila neko pola sata, te ju je vozač ugasio jer polazak iz Sarajeva je sigurno bio udaljen još nekih 1-1,5 h, a vjerujući pri tome da je uspio za to pola sata rada autobusa napuniti akulumatore bar u toj mjeri da uspije upaliti opet autobus... Kantićev vozač je nakon određenih radnji i obaveza koje je obavio, zaključao prekontrolisao svoj bus i krenuo prema stanu, u tome Hozićev vozač mu kaže da samo još pričeka da ovaj proba ponovo upaliti Setru, i nažalost ne uspjeva, pri tome nekako dolazi Setra 328 DT činimi se od BE D.Jug, i na prijedlog Kantićevog vozača ovoga puta bez ikakve dvoumice i ne podržavanja ideje spajaju BE bus sa Hozićevom Setrom kako bi upalila i uspjeva, te je taj dan uspješno otišla za Bugojno, kako su kolege iz BE-a ispoštovale i Hozićevog vozača a i Kantićevog kako isti nebi morao paliti ponovo autobus itd itd ...

I isto usput informacija neke povezanosti ovih firmi iz regiona Doboj Jug, Jelah i Tešanj, jedan mali i banalni primjer, vozač kod Kantića, možemo reći mlađih godina, cca malo preko 30 god, radi i vozi kod Kantića, a njegovi brat i otac su također profesionalni vozači i isti rade kod BE-a D. Jug, tako da je to hoću da kažem u svemu ovome, povezano i da u tome svijetu vozača autobusa postoji dosta poštovanja, cjenjenja čak i sitnica, sve to održavajući u veoma prijatnoj vozačkoj atmosferi, osnovne stvari/pravila te atmosfere upravo jesu da se pomogne kolegi ukoliko mu je potrebna pomoć, druženje, podrška, solidarnost, poštovanje između svakog pojedinca itd itd ...

Opet se napisa, ali volim ovako napisati duže postove kada imam na osnovu čega napisati i kada Vam imam prenjeti po meni neke bitne i interesantne, značajne informacije... A u ove 2-3 godine od kako pratim ovaj svijet autobusa, prikupio sam dosta i zapazio dosta informacija, tako da sam u dosta finoj veličini potkovan informacijama o pojedinostima vezanim za ovaj svijet autobusa Smiley

u potpunosti se slazem sa tobom, to su ljudi kojima je ista profesija i logicno bi bilo da se pomazu...
mada znam neke ljude i neke firme koji to nebi uradili, msm ove vece, koje su, kako da se izrazim pohlepne.....
« Last Edit: May 23, 2011, 10:57:36 by Mustafa YJM » Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
nermina
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 38



« Reply #244 on: May 25, 2011, 15:33:47 »

imaju jos jednog tourisma ...bjele boje i ide za velenje  :p
Logged
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #245 on: May 25, 2011, 15:42:43 »

To je nedavno došao, pošto se očekuje još jedan Tourismo II kod njih ?
Logged

Neoplan VIP Class
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #246 on: May 25, 2011, 16:39:27 »

imaju jos jednog tourisma ...bjele boje i ide za velenje  :p

Ma to im je drugi koji je već neko vrijeme kod njih, non stop ide za Velenje. Treći valjda još nije nabavljen...
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
nermina
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 38



« Reply #247 on: May 25, 2011, 21:41:43 »

ne nije jos  Smiley al imaju dvije cobre premochne samo malo sjedista  Smiley
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #248 on: May 25, 2011, 22:44:42 »

Pa dobro, Cobre i ne spadaju u kategoriju velikih autobusa, 35 sjedišta dovoljno za njih.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
nermina
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 38



« Reply #249 on: May 26, 2011, 09:26:40 »

ali su prelijepe Cheesy
Logged
nermina
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 38



« Reply #250 on: May 26, 2011, 13:24:13 »

 OD 24.06.2011 GODINE
 KRECU LINIJE ZA DUBROVNIK,MAKARSKA,NEUM,HERCEG NOVI, BUDVA. IGALO... PUTUJTE SA AUTOBUSIMA VISOKO TURISTICKE KLASE PO NAJPOVOLJNIJIM CENAMA SVAKOG VIKENDA DO MORA...
 VISE INOFORMACIJA NA : bosnaexpresdd@yahoo.com ili tel: 032/691-331
  S BOSNAEXPRESOM STE BLIZI VASEM CILJU Smiley
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #251 on: May 26, 2011, 13:42:12 »

zamolio bih te da ugasis CAPS LOCK kad pises Wink
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #252 on: May 29, 2011, 21:07:22 »



Fina promjena za slikanje, još uz to i sa prikolicom, pravo mu dobro, moćno stoji ova prikolica.
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #253 on: May 29, 2011, 21:58:23 »

ne nije jos  Smiley al imaju dvije cobre premochne samo malo sjedista  Smiley

imao sam prije par dana priliku da malo "zavirim" u Cobre i jako jako jako prijatno sam se iznenadio. Unutrašnji dizajn je impresivan, idealan a siguran sam i kvalitet jer MB nebi dao svoj znak na nešto što ne valja definitivno..
Logged
doBUS
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.517



« Reply #254 on: June 05, 2011, 22:26:02 »

Jel ovo možda njihov ?



Jeste
« Last Edit: June 05, 2011, 22:28:00 by Mustafa YJM » Logged
Pages: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.053 seconds with 20 queries.