bhbus.ba
May 06, 2024, 01:43:05 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 21   Go Down
  Print  
Author Topic: Izmjene režima JGP i dr. obavjesti  (Read 78315 times)
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #30 on: February 14, 2013, 23:48:01 »

ako se  sjecas ,ako si pratila Eksluzivu  prije 4,5, mjeseci isto je  imao  udes  cini mi se isti  ovaj  passat
Logged

MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #31 on: February 14, 2013, 23:51:18 »

Ovo za motor neću ni komentarisati,opravak ovakvog vozila,je skuplja pita nego tepsija,barem ovdje.

Ne pratim jeftine portale.
A ti dokaži,imaš valjda registarske table pa uporedi je li udarao ranije...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #32 on: February 14, 2013, 23:56:56 »

Jaooooo a Sarajevo puno Passata ko forum damirovih provala...
« Last Edit: February 14, 2013, 23:59:06 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #33 on: February 15, 2013, 00:02:10 »

Otkud znaš,možda mu je motor promijenio od prošli put kad je udario.
Kad se skine slika,malo je čistija,baš je uhelaćio kola,šteta prava,auto nije zaslužilo ovakvog vlasnika.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #34 on: February 20, 2013, 23:11:52 »

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/tezak-sudar-dva-putnicka-i-jednog-teretnog-vozila-kod-rtv-doma/130220156

31e-405,410,416,419 (Vozio sam se sa 410, Nije išaran ali je prašnjav...... Prije 30-ak minuta sam čuo da je bio udes kod RTV-a pa komercijala mijenja trasu kod Otoke onom ulicom iza GRAS-a.)
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #35 on: February 24, 2013, 12:11:08 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/miljcka-se-izlila-iz-korita/130224027

Quote
VODA TEKLA PREMA ULICI TELALI

Miljacka se izlila iz korita, tramvajski saobraćaj bio obustavljen

Rijeka Miljacka jutros se, nakon obilne kiše, izlila iz korita na toku iznad sarajevske Vijećnice.

Voda je, izlijevši se iz korita, tekla prema ulici Telali, a tramvajski saobraćaj je bio obustavljen od 9.20 sati. Međutim, kako nam je potvrđeno u Civilnoj zaštiti Kantona Sarajevo, saobraćaj je normalizovan.

Kako su za Klix.ba kazali stanovnici iz obližnjih kuća, do izlijevanja Miljacke iz korita je najvjerovatnije došlo zbog taloženja mulja na tom dijelu toka.

U Civilnoj zaštiti kažu da nema opasnosti za stanovništvo i objekte i da je situacija pod kontrolom.

"Voda se prelijevala iznad brane na Bendbaši, ali je u 9.45 spuštena za nekih 20 cantimetara i sada je sve puno bolje. Pratimo i dalje situaciju kada su u pitanju rijeke Miljacka i Bosna, a u pripravnosti su dobrovoljna i profesionalna vatrogasna društva na Ilidži i Novom Gradu, jer bi tu možda moglo biti problema", rečeno nam je u Civilnoj zaštiti KS.

Na mjesto događaja jutros su izašli pripadnici MUP-a KS, Profesionalna vatrogasna brigada KS i Civilna zaštita KS i općine Stari Grad.

Kako javlja naš reporter dodatni problem je to što su kanalizacioni odvodi začepljeni, pa voda koja se izlijevala iz Miljacke nije mogla oticati u šahtove. Zbog takve situacije moglo bi doći do začepljanja kanalizacije.
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #36 on: February 24, 2013, 12:40:42 »

GRAS po ko zna koji put nije htio da radi-to su samo izmisljotine da se voda izlila.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #37 on: February 26, 2013, 08:30:28 »

Prema jutrošnjem izvještaju iz press-službe GRAS-a stanje je kritično....
U funkciji je:

46 tramvaja (Po redu vožnje koji je maksimalno reduciran.)
24 trolejbusa (Mislim da nikad manje nije bilo...)
53 autobusa (Od potrebnih 90-92 za potpuno ispunjen red vožnje. I ovdje je jako malo buseva, mislim da je dosegnuto dno kao prošle godine u martu.)
29 minibusa (Stanje i nije skroz loše jer je znalo biti samo između 18-22 minubusa u funkciji....)
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #38 on: February 26, 2013, 11:20:07 »

Nisam pri kompu,pa se nadam da ce poruka proci.
Vece izvale za broj kombibusa vidjela nisam i ne lupetaj ako Boga znas.
Autobusa mora biti oko 120,ne znam kod kojih si strucnjaka nabijao brojeve vozila za linije.I boli me briga ko ti sta prica i podvaljiva,uzmi nekada u obzir na ljudi ne govore tacno neke stvari,bilo sa razlogom ili bez njega.
Jednom sam rekla za trolejbuse koliko ih fali za zimski RV.
Pa prema tome nemoj nebulozirati.
Cao.
« Last Edit: February 26, 2013, 11:22:22 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #39 on: February 26, 2013, 12:17:55 »

Što se tiče autobusa treba ih biti 110-120 sa rezervama tu se slažem, ali bez rezervi oko 90-92 ili malo više, to smo prije potvrdili i to je tačno.
Što se tiče minibusa ti nemoj pričati nebuloze. Osvježi pamćenje čitanjem postova prije dolaska novociti-a. Znalo se dogoditi i da je manje od 20 minibusa u funkciji. Ne kažem da je stanje sa minibusima ok, ali bolje je nego prije dolaska novih.
Broj vozila na određenim linijama nisam sam "nabijao" ili kako već, već su ih članovi sa foruma koji rade u Gras-u potvrdili.
Za trole ne znam koliko ih treba ali sigurno ih fali.

Ćao.
« Last Edit: February 26, 2013, 12:21:12 by man 464 » Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #40 on: February 26, 2013, 13:10:38 »

Evo i mene nakon pauze jer nisam bio pri kompjuteru ovih dana

Slažem se sa azrom za minibuse. Tačno je da je u jednom trenutku radilo samo 18 minibusa (kraj 2011), tačno je i da je u periodu proljeće-ljeto 2012 bilo 22-25 vozila za linije, ali pred početak školske godine osposobljeno je nekoliko vozila pa je taj broj varirao između 27 i 31 do dolaska novih minibusa, (po izvještajima na tvsa) a eto jutros izašlo 29 sa novim vozilima.

Mislim da u ovo nisu uračunata vozila sa prevoza djece.

Što se tiče autobusa, za važeći red vožnje na linijskom saobraćaju, treba da ih bude oko 90-100 prema važećem redu vožnje + prevoz učenika na području kantona Sarajevo + druge narudžbe i rezerva. Znači trebalo bi najmanje 120 autobusa.

Moguće da je u januaru bilo manje autobusa u saobraćaju, jer nisu radili 463, 464 (proradio u toku mjeseca), 401,403, 818... u vrijeme kad se dešavalo da na 23 i 23a radi jedno vozilo, ali tad nisu davali izvještaje o broju vozila u saobraćaju.

Ako se ne varam, trolejbusi su trenutno na 60-65% od potrebnog broja vozila na linijama.
« Last Edit: February 26, 2013, 13:18:40 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #41 on: February 26, 2013, 16:26:00 »

Lik koji pojma nema o životu će meni reći da ja osvježim pamćenje,pa ti osvježi malo moždane vijugice.
Zašto?Tebi je dobro i solidno stanje kad fali preko 45 vozila minibusa?Ja sam jednom napisala koliko bi vozila realno trebalo za vožnje.To ko smatra da treba manje,nek to razmatra sa Upravom Vodovoda.
I ti što laprdaju,o količini vozila nemaju pojma koliko ima linija*broj vozila+neke linije traže više od jednog,pa ako neko ima probleme sa elementarnom matematikom neka se vrati u 1-2 razred OSNOVNE ŠKOLE i neka vježba sa učiteljicom na primjeru bombona i jabuka.
I imaš li pojma od starta ujutro koliko vozila ispadne i bude povučeno sa linija?
Teorija me ne zanima,samo praksa i teren.
To što smatraju da je solidno stanje,nek im babo plati raubovanje novih vozila iz svog ličnog džepa,takvi su i usrali sve preko glave.

I danas su trolejbusi saobraćali do Jezera u više navrata radi onih protesta,mislim da je većina preusmjerena na Jezero trenutno,ako se šta nije u međuvremenu dole promijenilo.
« Last Edit: February 26, 2013, 16:31:15 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #42 on: February 26, 2013, 17:19:33 »


Osvježi pamćenje čitanjem postova prije dolaska novociti-a. Znalo se dogoditi i da je manje od 20 minibusa u funkciji. Ne kažem da je stanje sa minibusima ok, ali bolje je nego prije dolaska novih.

Evo da osvježimo pamćenje kako je bilo neposredno prije novih minibusa. (stanje u jutarnjim satima do 7:20 prema javljanjima press službe Grasa u jutarnji program TVSA)

10.09.2012. - u saobraćaju 28 minibusa
12.09.2012. - u saobraćaju 30 minibusa
17.09.2012. - u saobraćaju 28 minibusa

Čini mi se da su novi izašli 22.09.2012. dan +/-

Znači osposobljeno je par minibusa pred školsku godinu, od marta do septembra broj vozila na linijama u jutarnjim satima je bio od 22-25.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #43 on: February 26, 2013, 17:25:40 »

Prije novih minibusa znači je bilo oko 28 vozila.
Došli novi minibusi,onda bi trebalo da bude oko 38 vozila.
Sada ih ima sa novim 29.
Oduzmeš opet nove imaš ih 19 starih.
Fali mi oko 10 vozila?
Ma baš me u principu briga ko će šta napisati,jasno je o čemu se radi.
Svako na svoju volju.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #44 on: February 26, 2013, 21:52:41 »

Trole nisu radile za Jezero u periodu i kada sam ja prošao oko 12:15-12:30.

---

Sa posljednjim postom se slažem.
Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 21   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.065 seconds with 19 queries.