bhbus.ba
May 21, 2024, 22:29:54 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Očekivanja od serije 500  (Read 64145 times)
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #60 on: January 11, 2012, 23:56:04 »

Pa možda su i vrata prekrivena, vjerovatno jesu ...
Logged

Neoplan VIP Class
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #61 on: January 11, 2012, 23:58:41 »

Može biti...vidjećemo konačni proizvod vrlo brzo Wink
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #62 on: January 12, 2012, 00:07:04 »

a nekako mi "kockasta" .. ako ce ovako izgledati bicu razocaran
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #63 on: January 12, 2012, 00:19:31 »

Ma i serija 400 je kockasta poprilično pa je opet vrhunskog dizajna.  Cheesy A dečki dečki, sačekajte vi malo dok se sve ove naljepnice skinu, mnogo dizajnerskih detalja one kriju, ustvari one kriju sve najvažnije detalje. A i ova crvena boja dosta umrtvljuje autobus, sačekajte dok ga vidimo u nekoj svijetlijoj i atraktivnijoj boji, pa kad se neke nove ratkape stave ( a vjerovatno će biti nove) ma biće on ko bombona.  Grin A onda tek nam ostaje da dočekamo i Top class 500, to će biti pravi booooom!! I teško da će 400 biti bolja od 500... Svaka nova serija je bolja, jedino kad su u pitanju nečiji ukusi, onda može biti bolja. Nekome je recimo stari Starliner ljepši od novog, ili stari Travego ljepši od novog, tak da... Ne sumnjam da će nas 500 serija iznenaditi u svakom pogledu, samo treba da vidimo čitav bus u pravom izdanju. Ljudi, Setra je to!!! 
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #64 on: January 12, 2012, 00:20:48 »

a nekako mi "kockasta" .. ako ce ovako izgledati bicu razocaran
Uvijek kada ga ovako sakriju platnom, folijama itd prototype-ovi izgledaju kockasti. To često možete vidjeti na netu kada paparazzi uhvate auta poznatih marki kao BMW, Audi itd sa ovim kamuflažama da uvijek nekako vuče na kockastu formu. To i jeste fazon ovih kamuflaža, da se ne može ni forma, linija vozila tačno vidjeti odrediti itd...
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #65 on: January 12, 2012, 12:43:40 »

pa setra je - šta ćeš očekivat nego kocku Grin
Logged


NoName
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 120



« Reply #66 on: January 14, 2012, 01:37:31 »

Znači već su krenula testna vozila na drumomiva svakodnevnice voziti i testirati i analizirati "prototypove"...




Po meni ovdje najbolje vidimo kako bi trebao izgledati  prednji dio nove Setre
https://sites.google.com/site/touringcarteammarcel/home/nieuwspagina-internationaal/buspapparazzispotthenewsetracomfortclass500serieinspain
A ovo mi je Google prevo:
Naš prijatelj Ivan Guijarro iz Španjolske je vozio iza UL Setra s naljepnice i registarske pločice iz Njemačke, on je mislio da je nova Setra serije 500 Touring Car.
Tako je nakon autobus kao pravi buspapparazzi i napravio prvi metak novog vozila koja će biti predstavljena na sajmu IAA 2012 ...
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #67 on: January 14, 2012, 03:30:38 »

Ma da, ali i to su približni izgledi, ne nešto konačno, zato što su to prototip testna vozila za ceste, testiraju ponašanje vozila, eventualne greške itd... Tek na IAA ćemo zapravo vidjeti sve kako treba, jer i ovdje se ne vidi tačno šta je folijma prikriveno jer je lošijeg kvaliteta fotka, pa se ne mogu razlikovati prelazi folija i metalnih istinskih djelova...
Logged


mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #68 on: February 05, 2012, 22:38:04 »

Kao veliki ljubitelj Setre zelio bi da podijelim sa vama neke detalje oko nove serije. Naime, imao sam priliku boraviti u buducoj 517 GT HD, naravno u nekoj testnoj verziji. Veoma je tesko pricati kako izgleda, jer dosta stvari nije postavljeno ili je sakriveno. Sto se tice dizajna, u odnosu na prethodnu seriju radjeno je na aerodinamici. Vidljive su promjene u dizajnu zadnjeg dijela koji je blago suzen i ponovo se siri na samom kraju autobusa.  Jedan od tehnickih noviteta je i novi retarder koji ce raditi uz pomoc vode, tj. visokog pritiska, a ne ulja kao sto je do sad bilo uobicajeno. Receno mi je da ce instrument tabla biti slicna kao u Mercedes Actrosu. Nazalost, nisam bio u mogucnosti da slikam, ali vjerujem da su i ove informacije bar od malog znacaja za nas forum. Potrudicu se da napravim i koju sliku ako budem u mogucnosti a vjerujem da cu biti u skorije vrijeme.
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #69 on: February 05, 2012, 22:56:51 »

znači slika bi bila... nevjerovatno! Znači vrh vrhova...

nadam se da će biti unutrašnjost bolja od vanjskog izgleda Cheesy
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #70 on: February 05, 2012, 23:01:05 »

znači slika bi bila... nevjerovatno! Znači vrh vrhova...

nadam se da će biti unutrašnjost bolja od vanjskog izgleda Cheesy
Opet on... pa dokllleee adnane družžeee... Cheesy Pa čekajmo i vanjski izgled kad predstave u konačnici ... Ima vremena, ne vidimo na osnovu onih slika još ništa, i još ništa nije konačno Wink))) Setra je to, znaš moju, ne diraj mi Setre Cheesy
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #71 on: February 05, 2012, 23:11:55 »

maaaaaa Tongue
Zna se ko je tata mata što se tiče vanjskog izgleda Grin
Mada priznajem, da je Setra po luksuzu nedostižna Cheesy
Logged


flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #72 on: February 05, 2012, 23:19:42 »

maaaaaa Tongue
Zna se ko je tata mata što se tiče vanjskog izgleda Grin
Mada priznajem, da je Setra po luksuzu nedostižna Cheesy
A joj Adnane pa vi 3 genracije Citylinera pravite na isti kalup samo masku i štoplampe promjenite i govorite nesto o dizajnu Wink
Logged

The Doctor
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #73 on: February 06, 2012, 01:03:40 »

Ja sam uvijek za Setru, ali priznam da je Neoplan i kroz historiju i danas uvijek najinovativniji što se tiče dizajna...
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
MART
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 519


KÄSSBOHRER SETRA


« Reply #74 on: February 06, 2012, 14:24:56 »

maaaaaa Tongue
Zna se ko je tata mata što se tiče vanjskog izgleda Grin
Mada priznajem, da je Setra po luksuzu nedostižna Cheesy
Naravno da se zna i TATA i MATA i MAMA je jedna jedina... SETRA, SVE SA S.... JE SUPER...
Logged

SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.074 seconds with 21 queries.