bhbus.ba
May 15, 2024, 19:17:00 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311774 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1320 on: November 15, 2011, 20:41:49 »

ja bih da pohvalim vozača koji je danas dužio 673. Vozač jako pedantan - košulja i kravata iako vozi jako loš bus, ali izgled za 10! Eto jedan svjetli primjer u svom ovom mraku Cheesy

Neko se licn'o....

Ima mLogo vozača u GRAS-u koji su pristojno obučeni i voze konzerve. Wink
« Last Edit: November 15, 2011, 20:48:55 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1321 on: November 15, 2011, 20:51:38 »

Da, ali et nisam stigao da ga slikam. Ali svakako lijep prizor Cheesy
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1322 on: November 15, 2011, 20:54:34 »

Kako tramvaji ujutro jučer nisu radili bila je nekakva zamjena u vidu buseva, boga pitaj kako je to izgledalo, ali moja koleg ica iz razreda je krenula na taj bus i paffff. 467 se zakucao u stub po njenim riječima, da li informacija tačna?

Mogu misliti kada dođe vrijeme renoviranja pruge koji će to urnebes biti sa tramvajskom zamjenom.

Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1323 on: November 15, 2011, 21:38:26 »

Mogu misliti kada dođe vrijeme renoviranja pruge koji će to urnebes biti sa tramvajskom zamjenom.
Ako se do tada nešto ne promjeni onda će morati ubaciti i Skylinere na linije
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1324 on: November 15, 2011, 22:28:02 »

Da, ali et nisam stigao da ga slikam. Ali svakako lijep prizor Cheesy

Ma uvijek se on oblačio tako. I dok je vozio 810....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1325 on: November 16, 2011, 01:38:39 »

tesko ce kupiti kakve buseve i minibuse za ove pare, a o remontu da i ne govorim...

Htjela sam još ovo reći vezano za lovu iz budžeta
Kad kažeš politički za prevazilaženje stanja bez plana programa,stečajnog postupka uglavnom idu pare za kratkoročne obaveze:plaće,dobavljačima,rate bankama (da se izbjegne blokada)i nužni rezervni dijelovi.Ako hoćeš investiciju,e onda treba pitati sindikat.Tamo nije riješen glavni problem.Višak radnika i nivo odlučivanja.Ako bude sindikat odlučivao GRAS-u ni Amerika ne može pomoći.Ima logike nabaviti vozila ako možeš podnijeti jer i krpljena i nova donose isti prihod.Za nova ili rabljena (nebitno) ide odmah otplata kredita.Niti ga ima ko dati niti ga GRAS može vraćati.Nezavidna situacija.Kolaps.
Sa davanjem (ono što rekoh za vozila) reci radnicima da nema plate i eto belaj.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1326 on: November 16, 2011, 01:41:40 »

A koliko je predviđeno za subvencioniranje povlaštenih kategorija?



Pa ne može on planirati tačan iznos love za subvencije.Moraš imati tačan broj korisnika subvencija da bi se stvarno znalo koliko Vlada treba dati onima koji to ostvare.Ali se uzme okvirno,iskustveno pa se na kraju godine radi rekapitulacija.To su vadione.Tu se ne promaši više od 100000 KM.
I tu stavku ne nađoh u nacrtu za 2012 godinu.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1327 on: November 17, 2011, 19:54:11 »

danas tragikomična scena u tramvaju gbr 501, koja je pokazala da revizorski sektor treba podhitno reformisat jer ovako ne ide i ljudi dobivaju platu haman pa nizašta, osim ako izuzmemo terorisanje žena, studenata i turista...

Naime, ulazi reva na Otoci kod Remize, a tramvaj pun, i jedan dedica je spazio revu i ustaje i ide prema vratima. Revizor ga zaustavlja i pita ima li kartu.
Dedica govori "Imam, ali ja svakako na slijedećoj izlazim"
Revizor: "Može li pokaz?"
Dedica fkt vadi kartu, ali nije poništena... Na to standardno peglanje reve, a dedica odgovara kako je bila gužva i nije se onako star mogao gurati pa je dao kartu nekom čovjeku da mu poništi i dedica se brani da je mislio da mu je kartu čovjek poništio, ali stanje nije tako govorilo. I u tom ti mi stižemo do RTV Doma. Revizori pozivaju dedicu vani, a dedica neće, govoreći da on ima kartu i nastavlja sjediti. Da skratim ha-hu, reva odlučuje zvati policiju, a raja već negoduje jer se incident već odužio, a raja ide na posao, škole i slično... I tako tramvaj stoji, reva vani, dedo neće da ustane. Utom dedo ustaje, ulazi u gužvu i uzima se za rukohvate govoreći "Haj' sad da vidim ko će me izvesti vani!"
U tom trenutku policija na drugoj strani ceste zaustavlja neko vozilo, a policija koju je reva "zvala" nije još stigla. Neko iz tramvaja govori da se zovne ta patrola da priđe i riješi stvar, jer se zastoj odužio već na 15 minuta... Na to ti ga deda brže-bolje istrči iz tramvaja, jer reva nije osigurala vrata, pretrčava cestu, pored policije, koja ništa ne čini, pa čak ni revizori koji su mogli doviknuti da se dedo zaustavi... Na sve to opšti smijeh i šprdancija na stranu revizora...

Da napomenem, bilo ih je 3 + onaj jedan nabildani kao neki super-zajebani lik i naoružan motorolom.
Ulogu dede i kartu nećemo spominjati. Mene zanima odnos revizora - tj. njihova (ne)sposobnost! Sve je bilo ok, do trenutka kad su trebali nešto konkretno učiniti sa dedicom... Mi smo ni krivi ni dužni, bili prisiljeni sjediti 19 minuta jer revizori nisu mogli ili htjeli ništa učiniti. A kao lafo zvali policiju, koja nije mogla stići za 19 minuta?!

Draga gospodo, u firmi vam mnogo toga ne štima... Treba uvesti nekog reda... Zašto ne početi od revizora - dati im veće ovlasti, uskladiti zakone, povezati ih bolje sa CIPSom i policijom, malo ih obrazovati bolje (jer su im ljudi postavljali neka pitanja u vezi prevoza i firme na koja nisu znali odgovore pa se raja još više šprdala s njima)... uglavnom, ovako se samo blamiraju kao i firmu...


I da - sjećate se priče koju sam spomenuo o karti i da li važi nakon Baščaršije? Još jedan dokaz da revizori nemaju pojma o poslu koji obavljaju - pitam to pitanje jeednu kontrolu kažu da NE ZNAJU i  još mi kaže "jarane, ja bi te pustio, al ne znam bi li drugi, to zavisi od njih." ZAVISI OD NJIH?! - pa zar nema izričito prravilo o tome? ili ima a revizori ga ne znaju? također, nakon 15 min, pređem par stanica i vidim drugu patrolu i pitam njih isto i oni mi kažu da karta važi samo do Čaršije,  nakon toga ne važi....


Ljudi, REDA, REDA i REDA... GRAS iz dana u dan sve više propada, mnogi se jadaju, a ne čine ništa... Od nekud se mora krenuti...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1328 on: November 17, 2011, 19:56:34 »

Izvini a ko će revizorima dati ovlasti?
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1329 on: November 17, 2011, 19:58:43 »

to nije do mene... Ako je GRASu stalo do nekog ugleda, mora se pozabaviti time, neka urade nešto u skladu sa policijom ili slično... zar narod treba trpiti, zato što oni ne znaju šta da rade ili su osuđeni čekati nekog drugog da to riješi? pa majku mu, za šta onda prima platu? da neko drugi radi njegov posao?
rekoh, nije moje, to je unutrašnja stvar koja se mora riješiti, jer vani izgledaju ko grupa cirkusanata, samo im fali crveni nos i kapa.
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1330 on: November 17, 2011, 20:00:55 »

to nije do mene... Ako je GRASu stalo do nekog ugleda, mora se pozabaviti time, neka urade nešto u skladu sa policijom ili slično... zar narod treba trpiti, zato što oni ne znaju šta da rade ili su osuđeni čekati nekog drugog da to riješi? pa majku mu, za šta onda prima platu? da neko drugi radi njegov posao?
rekoh, nije moje, to je unutrašnja stvar koja se mora riješiti, jer vani izgledaju ko grupa cirkusanata, samo im fali crveni nos i kapa.

Ministarstvo saobraćaja je adresa za šprdanciju.I Zakon.

Mislim da samo zaboravili pompezne najave resornog Ministra o uredbi naplate doplatnih karata i mnogo štošta.
« Last Edit: November 17, 2011, 20:02:31 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1331 on: November 17, 2011, 20:03:34 »

Da ovi iz GRASa gledaju mail i da im je stal odo građana i da se uvažava naš glas, sad bi im ja poslao sve ovo...

Evo mi ovdje nismo velike zvjerke da se nešto pitamo, ali sam siguran da možemo naći modus i formulaciju da sastavimo lijep program kojim bi se nešto moglo postići, ali...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1332 on: November 17, 2011, 20:06:23 »

Pisma i pisamca na Ministarstvo saobraćaja i Vladi KS-a.
Problem doplatnih karata i naplate istih datira od prije rata.
Zakoni i odredbe se ne donose u GRAS-u zasigurno.

Ja sam uvijek za to da se riješi problem isto kao i sa saobraćajnim prekršajima,dođe ti nalog na vrata,ne platiš,ustanu ljudi sa izvršenjem ili plati ili pljenidba imovine i da te zapišu u registar kazni.
Ali to je udar na sirotinju.
« Last Edit: November 17, 2011, 20:17:54 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1333 on: November 17, 2011, 20:22:16 »

Sad ti kažem, najgore je što se oni koji lično učestvuju u tome (u ovom slučaju putnici) ne pitaju ama baš ništa...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1334 on: November 17, 2011, 20:23:44 »

Što se tiče karte karta vrijedi čitav krug.Ima logike.naročito na dnevnim i vezanim kartama ne možeš znati gdje ko ulazi.Dok su bili prije kondukteri nije vrijedila.I vrijedi naravno dok ne izađeš iz vozila.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.052 seconds with 24 queries.