bhbus.ba
May 15, 2024, 06:57:40 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311734 times)
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1230 on: November 01, 2011, 18:26:07 »

Pisali smo o tome gore.


o bezobraznim i pohlepnim stanovnicima Vogošće pisali smo puno toga i mislim da se nema puno toga novoga za kazati. Međutim uz puno uvažavanje svih ponavljam svih stanovnika Vogošće bez obzira odakle su i od kada žive u Vogošći ne mogu da se "otmem" jednom dojmu. Naime onaj ko bolje poznaje Vogošću i strukturu stanovnika u Vogošći znaju da je veliku vecinu današnjeg stanovništva Vogošće čine doseljenici iz sela od Srebrenice i iz sela oko Žepe, Bratunca, Vlasenice i sl mjesta. Pa majku mu uz puno uvažavanje tih ljudi , oni su ne tako davno pješačili po 15 km do prvog autobusa kojeg bi čekali po sat i više. Danas je istoj toj "gospodi" puno sačekati i 10 minuta. Svjestan sam ja činjenice da je mnogo lakše naviknuti se na "dobro" i na "bolje" ali neka budu barem malo realni i vrate se u vrijeme prije 20 godina.....
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1231 on: November 01, 2011, 19:34:08 »

Pisali smo o tome gore.


o bezobraznim i pohlepnim stanovnicima Vogošće pisali smo puno toga i mislim da se nema puno toga novoga za kazati. Međutim uz puno uvažavanje svih ponavljam svih stanovnika Vogošće bez obzira odakle su i od kada žive u Vogošći ne mogu da se "otmem" jednom dojmu. Naime onaj ko bolje poznaje Vogošću i strukturu stanovnika u Vogošći znaju da je veliku vecinu današnjeg stanovništva Vogošće čine doseljenici iz sela od Srebrenice i iz sela oko Žepe, Bratunca, Vlasenice i sl mjesta. Pa majku mu uz puno uvažavanje tih ljudi , oni su ne tako davno pješačili po 15 km do prvog autobusa kojeg bi čekali po sat i više. Danas je istoj toj "gospodi" puno sačekati i 10 minuta. Svjestan sam ja činjenice da je mnogo lakše naviknuti se na "dobro" i na "bolje" ali neka budu barem malo realni i vrate se u vrijeme prije 20 godina.....

Nešto slično su krajem 60-tih pisale novine o stanovnicima padinskih dijelova Sarajeva. Nešto u smislu "do prije godinu dana su pješačili do Baščaršije a sad više niko neće da pješači".

Neznam, Vogošća je naselje sa dosta stanovnika, a daleko je i od tramvaja i od trolejbusa za razliku od npr. Buća potoka, Boljakovog potoka, Sokolović kolonije, Podhrastova, Koševa, Breke, Pofalića, Velešića...

Mislim da je najgore stanovnicima, Ahatovića, Dobroševića, Rajlovca, Reljeva, pa možda i Hrasnice, a ako na Vogošći nema dvokratnog onda je i tamo gadna situacija,jer vjerujem da nebi radilo svih 5 autobusa da nije velika potreba.

Ovo više nigdje nevodi, ako se popravi jedno vozilo riknu 2-3, nema novih vozila, niti će ih biti u naredna 2-3 mjeseca sigurno, niti se uvode privatnici makar na određeno vrijeme.
« Last Edit: November 01, 2011, 19:48:20 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1232 on: November 01, 2011, 21:19:37 »

Trolejbusi za Dobrinju neće raditi narednih 15 dana, navodno čeka se neka oprema za izmještanje KM.
Meni se nekidan učinilo da je to urađeno.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1233 on: November 01, 2011, 21:23:53 »

Pisali smo o tome gore.


o bezobraznim i pohlepnim stanovnicima Vogošće pisali smo puno toga i mislim da se nema puno toga novoga za kazati. Međutim uz puno uvažavanje svih ponavljam svih stanovnika Vogošće bez obzira odakle su i od kada žive u Vogošći ne mogu da se "otmem" jednom dojmu. Naime onaj ko bolje poznaje Vogošću i strukturu stanovnika u Vogošći znaju da je veliku vecinu današnjeg stanovništva Vogošće čine doseljenici iz sela od Srebrenice i iz sela oko Žepe, Bratunca, Vlasenice i sl mjesta. Pa majku mu uz puno uvažavanje tih ljudi , oni su ne tako davno pješačili po 15 km do prvog autobusa kojeg bi čekali po sat i više. Danas je istoj toj "gospodi" puno sačekati i 10 minuta. Svjestan sam ja činjenice da je mnogo lakše naviknuti se na "dobro" i na "bolje" ali neka budu barem malo realni i vrate se u vrijeme prije 20 godina.....

Joj kad vidim srednjoškolce po cio dan napolju iz škole,pobjegli sa nastave,pa onda mami se potura priča nema autobusa,nema tramvaj i sl.
Pa bila sam i ja u srednjoj,ko da ne znam kako to fercera.
Inače,ovo je još jedna plasirana priča ko i mnoge dosad.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1234 on: November 01, 2011, 22:03:18 »

Pa šta hoće da im dvokratni radi neka mole boga da rade četiri stalna i nek šute. Kako mogu biti tako drski,nezahvalni i bezobrazni (izvinite, ako ko živi u Vogošći ali stvarno je tako.) Nije dosta što rade najnoviji autobusi, nego hoće i bus svakih 10 min. Svaki dan čekam minimalno 30 minuta da dođe bus pa i kad dođe šuti i zahvaljuj bogu da je došao, a da ne pričamo tome da zimi kad je led uvijek se smrznem u busu ili je bus zaledio i ne može da ide, a ljeti kad je vruće prokuhao bus i ne može da ide. Uvijek dobiju najnovija vozila i unište ih u roku od mjesec, pogledajte samo 409, samo što se ne odvaljuju sjedišta unutra i pola sjedišta nema tapacirung ili je on izrezan, Sav je ispisan od vrha do dna...... I onda kažu stara vozila, Ja kažem dajte im nek voze malo manovi sg 312 na 21 pa nek ne mognu se popet uz kobilju glavu pa će onda vidjet. Stvarno nema smisla, Stanovnici Rajlovca, Hrasnice i slično se voze u prastarim krševima a Vogošćani u ik 206 icama i classicima i opet im nije dobro. A to što su busevi prepuni nije to samo u Vogošći. Na 15 i 23 i 27 i 26 ljudi vise iz autobusa pa im je dobro.

OFF TOPIC:Kod mene razrednica izbrisala iz vozara učenike koji vozareiz Vogošće i Dobrinje jer sam onda i ja rekao da hoću da budem vozar....... I usput rečeno ja nikad ne kasnim i kad je najveći snijeg i led a gospoda iz Vogošće: kao zamisli led ne mogu da dođu na vrijeme.

I slažem se da je ovo plasirana priča jer sam gledao na TV Vogošća kako Kerla priča u uživo programu da će Centrotrans voziti za Vogošću sa nl 313-kama. Dabogda im centro vozio pa im se nl 313-ke slomile......
« Last Edit: November 01, 2011, 22:07:07 by man 464 » Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1235 on: November 01, 2011, 22:47:26 »

Dajte ljudi uozbilite se. svi dobro znamo kakva je situacija sa autobusima. Nemojte odma izmišljeno, plasirano, ovo-ono. Mislim da je minimalno 95-100 autobusa potrebno rade u špici da bi se odvijao saobraćaj prema RV, a ima ih oko 65, s tim da ponekad uleti pokoji turistički.

Po knjigi GRAS 1992-1997 - Godine prkosa i inata  GRAS je iz rata izašao sa 50 autobusa i 23 minibusa. E pa opasno se spuštamo prema tom broju!

MAN 464, boga ti nemoj porediti 21 sa 15. Jedine linije A zone s kojima se može porediti 21 su 21, 23, 26 i 27. sva druga naselja su udaljena  max 15-30 min hoda od tramvaja, odnosno trolejbusa, koji pokrivaju najvažnije dijelove grada. Što se tiče naplate na 21 i 15/23 pogledaj šta je nekoliko stranica ranije napisao transformers. Na VOG je preko 90% (zato bi Kerla da tamo Centro vozi)

Hoću da kažem da netreba osipati paljbu prema građanima zato što se žale (u to ne ubrajam Kerlu, za čije interese znamo i đubrad koja po raznim forumima i portalima pljue GRAS). Na kraju krajeva žale se i vozači na istu stvar - nedostatak vozila!
« Last Edit: November 01, 2011, 22:53:21 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1236 on: November 01, 2011, 23:06:19 »

Ma sve to stoji.Nije samo da fale vozila već su i postojeća na izdisaju.To niko ne krije.
Pa eto linija prema Dobrinji da i ne voze npr 39,31.
Fazon je što Vogošćani odavno žele buseve po redu vožnje kako tramvaj funkcioniše.
Ili sistemom kad mi nožica kroči na stajalište svako čekanje iznad 2 minute je skandal i kriminal.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1237 on: November 01, 2011, 23:50:38 »

Fazon je što Vogošćani odavno žele buseve po redu vožnje kako tramvaj funkcioniše.
Ili sistemom kad mi nožica kroči na stajalište svako čekanje iznad 2 minute je skandal i kriminal.

To je već druga stvar i mislim da trebaju biti zadovoljni kad su svih 5 u pogonu. Mada mislim da tu priču Ibrica najviše forsira, jer kopa rukama i nogama da bi ubacio Centru na Vogošću.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1238 on: November 02, 2011, 23:39:42 »

Premijer Kantona Sarajevo Fikret Musić i ministar saobraćaja Haris Lulić prekršili su sporazum o prekidu štrajka radnika GRAS-a koji su prije nešto više od mjesec potpisali sa Sindikatom komunalne privrede preduzeća i Štrajkačkim odborom, kazao nam je jučer sindikalista Amir Muminović.

- Kada smo prekinuli štrajk, u sporazumu je napisano da ćemo moći ovjeravati knjižice, da će topli obrok i uplate kredita biti na vrijeme, uredna nabavka rezervnih dijelova, vozila... Međutim, već dva dana ponovo ne možemo ovjeriti knjižicu, topli obrok još nije uplaćen kao ni krediti. Sve stoji - ističe Muminović.

Iako je rečeno da će biti održana tematska sjednica Skupštine Kantona o GRAS-u u roku od mjesec, Muminović je istaknuo da ni od toga nema još ništa.

- Što se tiče nabavke rezervnih dijelova, navodno su uplatili novac koji su obećali, ali nema ih onoliko koliko bi trebalo. Vozila su i dalje slabo opremljena, nedostaje autobusa i minibusa kao i prije. U suštini, ono što su nam obećali, nisu ispoštovali - rekao je Muminović.

Noć traje šest godina

Kada je u pitanju saradnja s novoimenovanim direktorom Harisom Kadićem, u Sindikatu su rekli da su razgovarali i s njim.

- Njemu smo rekli zahtjeve koje smo postavljali svim dosadašnjim direktorima. On nas podržava, kaže da se strpimo, ali dokle više ovako?! Svjesni smo da mnoge stvari ne može riješiti preko noći, ali naša noć traje već šest godina - dodao je Muminović.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/62492-vlada-ks-nije-ispostovala-sporazum-o-prekidu-strajka.html
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1239 on: November 03, 2011, 11:39:19 »

THE MOST WANTED:

SLIKA OD 813 U BBI BANK ŠEMI...

Da li iko od vas ima tu sliku, ako ko ima bio bu mu zahvalan da je postavi ovdje ili da mi pošalje preko pp-a ili ti Azra na Gras Stranicu ako može naravno.  Smiley

Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1240 on: November 03, 2011, 17:37:56 »

Ja se iskreno nadam da će slika isplivati isko kao od onog crnog mastercarda.hehe
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1241 on: November 03, 2011, 23:34:28 »

Dokle su radovi na mreži trolejbuskoj na Dobrinji došli?Hoćel proraditi iza Bajrama?
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1242 on: November 03, 2011, 23:59:44 »

Dokle su radovi na mreži trolejbuskoj na Dobrinji došli?Hoćel proraditi iza Bajrama?

Ja koliko sam skontao, čekaju se neki dijelovi za kontakt mrežu, samo da ne ispadne kao sa skretnicom na Skenderiji.
« Last Edit: November 04, 2011, 00:05:29 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1243 on: November 04, 2011, 00:04:04 »

Ko se sjetio da pravi troškove trebao je kupiti materijal i problem riješen.
Ovako valjda bude gotovo do proljeća. Roll Eyes
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1244 on: November 04, 2011, 12:13:31 »

Priča je priča,a rad je rad.


Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.07 seconds with 21 queries.