bhbus.ba
May 15, 2024, 15:16:11 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311771 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1080 on: September 24, 2011, 21:47:43 »

Ima i prijevoz đaka... Jednom sam ga i ja slikao na toj ruti...
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1081 on: September 24, 2011, 22:46:04 »

Ima i prijevoz đaka... Jednom sam ga i ja slikao na toj ruti...

Pa đaci ili djeca svejedno na isto se misli
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1082 on: September 25, 2011, 16:10:05 »

4429 dobio reklamu za Halo mrežu. (Istu kao onaj bus u Tuzli)
« Last Edit: September 25, 2011, 16:16:28 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1083 on: September 25, 2011, 16:21:32 »

4429 dobio reklamu za Halo mrežu. (Istu kao onaj bus u Tuzli)

Kakve je boje?
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1084 on: September 25, 2011, 16:31:37 »

4429 dobio reklamu za Halo mrežu. (Istu kao onaj bus u Tuzli)

Kakve je boje?

Dok ga neko ne uslika ovakav je: http://img198.imageshack.us/img198/9660/dsc05248f.jpg

A očekivao sam svaki dan da će je dobiti neka trola.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1085 on: September 25, 2011, 18:59:22 »

Odgođen početak rekonstrukcije pruge, mada je već  izrovan asfalt oko šina. Navodno u GRAS-u nisu dobili nekakvo potrebno riješenje?!
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1086 on: September 25, 2011, 20:09:30 »

Odgođen početak rekonstrukcije pruge, mada je već  izrovan asfalt oko šina. Navodno u GRAS-u nisu dobili nekakvo potrebno riješenje?!


Svega na svijetu pa i ovoga.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1087 on: September 26, 2011, 15:38:01 »

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110926078/komentari#komentari

"Delegacija Sindikata bila je na razgovorima s predstavnicima Vlade KS-a 20. septembra kada je, između ostalog, dogovoreno da se razgovori nastave danas , ali predstavnici vlasti taj rok nisu ispoštovali, što pokazuje krajnju neozbiljnost i neshvatanje problema s kojima se ova firma susreće, te je Predsjedništvo Sindikata donijelo odluku o organiziranju štrajka, kaže se u saopćenju Sindikata komunalne privrede KJKP GRAS Sarajevo.

Iz spomenutog sindikata još jednom pozivaju predstavnike vlasti KS-a da se, u interesu svih, a ponajprije stanovnika KS-a, što hitnije, pa već i u toku ovog dana, sjedne za pregovarački stol i otpočne pregovorati kako bi se spriječile sve eventualne neželjene posljedice i pokušalo naći rješenje koje će omogućiti normalno funkcionisanje GRAS-a.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #1088 on: September 26, 2011, 16:59:32 »

Radnici GRAS-a najavili štrajk večeras.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/56233-radnici-gras-a-najavili-strajk-veceras.html
Logged

transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1089 on: September 26, 2011, 17:53:28 »

Ja mislim da štrajka neće biti tj ubijeđen sam da ga neće biti. Držali su ljude u neizvjesnosti, sad su se pojavili da "lafo" razgovaraju tj da sindikalistima "uvrću" ruke nebi li ih na taj način primorali da odustanu od štrajka ...
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1090 on: September 26, 2011, 23:00:21 »

Tako i bi
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/56282-sindikat-grasa-odustao-od-strajka.html
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1091 on: September 27, 2011, 07:32:13 »

E pa štrajk je u toku, ništa ne radi..........
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1092 on: September 27, 2011, 07:40:55 »


Ovo je bio prebrz potez novinara, jer dogovor o održavanju tematskih sjednica u vladi i skupštini je postignut, ali i sam je zamjenik predsjednika sindikata u sinoćnjem javljanju za TVSA je rekao da se ništa nezna dok ne održi sastanak sa ostalim sindikalcima.
Radnicima je ipak dosta "zavlačenja" od strane kantonalnih vlasti tako da jutros vozila GRAS-a nisu izašla na ulice Sarajeva.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1093 on: September 27, 2011, 08:38:57 »

Ovo je jedini način da se nešto riješi. Strah me bilo da naši vrli političari nebi posegnuli za onim najprljavijim mjerama (koje im vjerujte nisu strane) i da ne izvrše pritisak na sindikaliste što su radili godinama. Hvala Bogu da se to nije obistinilo. Meni lično je žao građana koji trpe ponajviše međutim u jednu ruku mi ih i nije previše žao jer kad pročitam komentare na forumima vjerujte da mi se povraća. Ne mogu da shvatim koliko građani sarajeva mogu biti cinični, sebični drski bezobrazni. U glavnom se u prvi plan stavljaju plate (koje su sviđalo se to nekome ili ne pošteno zarađene) a niko ne govori da radnici traže da se nabave vozila, da se građani voze u novim vozilima a ne u totalno neispravnim, da sutra kad ti se ne daj Boze dijete razboli, da ga možeš odvesti u bolnicu ne strahujuci da ce te poslati kuci jer ti zdravstveno osiguranje nije placeno godinama. I da zlo bude vece u glavnom te takve negativne komentate pišu mahalaši čijij članovi porodica su se "uvalili" u dobre firme tipa BH telecom i sl ili su u kojekakvim ministarstvima, komisijama, upravnim i nadzornim odborima i sl....
Mislim da vladu treba pritisnuti da potpisu papir koji ce ih obavezati da se urade stvari koje ce znaciti korak naprijed. Nakon toga tj nekog razumnog roka treba ponovno sjesti i vidjeti šta se uradilo. Ovo se ponavlja nekoliko puta. Radnici priprijete štrajkom oni uplate platu i nešto doprinosa i ponovno po starom. Nadam se da ce danasnji strajk donijeti neke korjenite promjene..
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1094 on: September 27, 2011, 08:50:44 »

Ovo je jedini način da se nešto riješi. Strah me bilo da naši vrli političari nebi posegnuli za onim najprljavijim mjerama (koje im vjerujte nisu strane) i da ne izvrše pritisak na sindikaliste što su radili godinama. Hvala Bogu da se to nije obistinilo. Meni lično je žao građana koji trpe ponajviše međutim u jednu ruku mi ih i nije previše žao jer kad pročitam komentare na forumima vjerujte da mi se povraća. Ne mogu da shvatim koliko građani sarajeva mogu biti cinični, sebični drski bezobrazni. U glavnom se u prvi plan stavljaju plate (koje su sviđalo se to nekome ili ne pošteno zarađene) a niko ne govori da radnici traže da se nabave vozila, da se građani voze u novim vozilima a ne u totalno neispravnim, da sutra kad ti se ne daj Boze dijete razboli, da ga možeš odvesti u bolnicu ne strahujuci da ce te poslati kuci jer ti zdravstveno osiguranje nije placeno godinama. I da zlo bude vece u glavnom te takve negativne komentate pišu mahalaši čijij članovi porodica su se "uvalili" u dobre firme tipa BH telecom i sl ili su u kojekakvim ministarstvima, komisijama, upravnim i nadzornim odborima i sl....
Mislim da vladu treba pritisnuti da potpisu papir koji ce ih obavezati da se urade stvari koje ce znaciti korak naprijed. Nakon toga tj nekog razumnog roka treba ponovno sjesti i vidjeti šta se uradilo. Ovo se ponavlja nekoliko puta. Radnici priprijete štrajkom oni uplate platu i nešto doprinosa i ponovno po starom. Nadam se da ce danasnji strajk donijeti neke korjenite promjene..

Što se mene tiče apsolutno se slažem sa ovim što si napisao i podržavam gras jer je došlo 5 do 12 i nema drugog načina nego ovog da se našto uradi. Nadam se sad samo da neće biti famoznih ulijetanja od stane Centrotransa kao što su uvijek navikli da ulijeću ......
Logged
Pages: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 22 queries.