bhbus.ba
May 15, 2024, 18:24:07 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311774 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #945 on: September 02, 2011, 10:28:50 »

Ins, ima rješenja i nekih opcija, ali se treba shvatiti da sam GRAS ne može ništa bez odluke Kantona Sarajevo i još bitnije, bez para koje mu on daje, u ovom slučaju ne daje... Da ima volje i para, sve bi se moglo srediti za pola godine -> nabaviti adekvatna vozila, razraditi linije i slično...
Logged


Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #946 on: September 02, 2011, 10:32:13 »

Pare?

Da KS daje 100.000.000 godisnje, isti bi bio rezultat...
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #947 on: September 02, 2011, 10:35:54 »

Ma i ne bi baš... Onda rukovodstvo ne bi smjelo potrošiti te pare a da ne prikaže ništa...
Vidiš da se tenderi za minibuse poništio, kao i za buseve, jer para nema... Okretnica na Skenderiji čeka, jer para nema... Busevi i trole se kvare, jer nema se para za rezervne dijelove i slično... Tako da ja u svemu tome vidim pare kao glavni pokretač i osnovicu boljeg napretka GRASa, ali prije svega tog potrebno je izvršiti i reviziju radnika i menadžmenta...
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #948 on: September 02, 2011, 11:45:36 »

Ovo što se priča za napuštanje minibusa su samo špekulacije, a mogu biti istinite mogu biti neistinite.
Pored svih problema dodatni je problem što minibusi moraju seliti sa sadašnje lokacije.

Za privremenu normalizaciju gradskog saobraćaja treba 20 minibusa i 30-40 autobusa po kratkom postupku + da se osposobi što se može osposobiti. Međutim to bi bilo privremeno rješenje koje bi držalo vodu nekih godinu dana. Još toliko vozila treba za neku stabilizaciju.

Možda se u ovom trenutku trolejbusi čine koliko-toliko zdravi jer su trole iz St. Gallena privremeno normalizirale stanje, međutim MAN-ovi su stari 24-27 i počeli su ubrzano izumirati. Broj ispravnih vozila je sad već isti kao početkom 2010 neposredno prije nego što su došli "Švicarci". Ako se u narednih godinu dana ne nabavi određen broj vozila, biće velikih problema.


Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #949 on: September 02, 2011, 11:48:51 »

dakle, kao što rekoh -> PARE... sve se opet svodi na to... i naravno, reorganizaciju uprave...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #950 on: September 02, 2011, 12:17:10 »

Ovo što se priča za napuštanje minibusa su samo špekulacije, a mogu biti istinite mogu biti neistinite.
Pored svih problema dodatni je problem što minibusi moraju seliti sa sadašnje lokacije.



Ako konačno počnu raditi cestu svakako će seliti minibusi jer je tako i planirano.




Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #951 on: September 02, 2011, 17:03:11 »

Ima li iko od vas fotografiju od 849 u crnom izdanju sa maestro card reklamom, to je u svoje vrijeme bio najjači bus , bio je "mrak"  Cool
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #952 on: September 02, 2011, 18:41:08 »

Našla sam,stavim na GRAS
« Last Edit: September 02, 2011, 18:46:42 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #953 on: September 03, 2011, 02:39:45 »










kolegice naša draga, vjerna i odana, zanimljiv par fotografija si nam u citiranom postu priložila. Meni itekako u veliku "ruku" interesantne i zanimljive.

Pored toga, nako čisto informativno me kao ljubitelja i osobe koja "umije" i radi design, obrade slika, slikanje itd... zanima me koji si efekat i u kojem programu koristila da bi dobila ovakve fotke. Kao što predpostavljam to je neki od photoshop programa za obradu fotografija, te po mom mišljenju korišten je neki foto kompjuterski efekat u fazonu comic ilustriranja fotke... Ali bi volio da mi ti odgovoriš, eventualno potvrdiš moje napisano, i da nam napišeš koje si koristila da bi dobila ovakav rezultat... Naravno ukoliko to želiš, i ukoliko to nije tvoja tajna Wink
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #954 on: September 03, 2011, 09:06:31 »


416 Smiley


826  Grin


 Grin 826 ponovo

Ovo nije 416 zato što 416 nema ove silne naljepnice na vratima vozača i ima isti font slova na displeyu i sa boka. Također ovaj 418, bus na slici ima bijele pozicije iznad displeya a 416 ima oranž pozicije iznad displeya. Još jedna razlika je u tome zato što ovaj ima plave felge, a to je zaštitni znak vozila 418.Inače fine slike  Wink
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #955 on: September 03, 2011, 09:08:09 »

Našla sam,stavim na GRAS

OK Azra
 
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #956 on: September 03, 2011, 10:05:06 »










kolegice naša draga, vjerna i odana, zanimljiv par fotografija si nam u citiranom postu priložila. Meni itekako u veliku "ruku" interesantne i zanimljive.

Pored toga, nako čisto informativno me kao ljubitelja i osobe koja "umije" i radi design, obrade slika, slikanje itd... zanima me koji si efekat i u kojem programu koristila da bi dobila ovakve fotke. Kao što predpostavljam to je neki od photoshop programa za obradu fotografija, te po mom mišljenju korišten je neki foto kompjuterski efekat u fazonu comic ilustriranja fotke... Ali bi volio da mi ti odgovoriš, eventualno potvrdiš moje napisano, i da nam napišeš koje si koristila da bi dobila ovakav rezultat... Naravno ukoliko to želiš, i ukoliko to nije tvoja tajna Wink

Ma nije tajna HDR fotografija.Onako malo eksperimenisala sa slikama Imaju slijedeći programi Photomatix,Nik HDR Efex Pro,Dynamic-Photo HDR,HDR Darkroom,HDR PhotoStudio,Picturenaut,Luminance HDR,Photoshop.
Ja koristim Dynamic-Photo HDR neregistrovanu verziju koja ostavi pri dnu slike potpis,ali svakako slike sječem tako da mi ne smeta.Pošto sam tek počela obrađivati slike,nadam se da budu u budućnosti bolje ispadale.
Nešto sam preradila trole od ranije pa ovako bi ispalo:




Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #957 on: September 03, 2011, 18:15:59 »

Bilo bi predobro ako bi imala vremena da ti neko pošalje slike iz voznog parka da sve budu ovakve ,mrak su.
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #958 on: September 03, 2011, 20:23:37 »

417,404,848,849 Huh? Možda neki od ovih radi Huh?
Logged
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #959 on: September 03, 2011, 20:28:01 »

Je možda bolje, ali nisu prirodne, bolje je i ljepše kada su slike bez efekata nekih. Wink Bar meni. Cheesy
Logged

Neoplan VIP Class
Pages: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.059 seconds with 22 queries.