bhbus.ba
May 15, 2024, 03:20:30 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311712 times)
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #795 on: August 04, 2011, 19:10:38 »

Šta se ovo dešava na Ž. stanici, nije dosta što na 15 voze 2 umjesto 3 busa i što na rajlovcu/reljevu rade 3 umjesto 4, već onaj dispečer "žalosna ptica", čini mi se da ga prozivaju Ramo ništa ne zna Pošalje bus u 15:10 koji je trebao da ide u 14:55 pa pošalje redovni za rajlovac u 15:20 pa reljevo u 15:30 i nakon toga sve do 16:25 nema nikakvog autobusa, neka se upuca odmah, ko li je njega postavio za dispečera da mi je samo znat . Dajte nam brate onog Bećirević senada ili seada il kako se već zove, a Ramu dajte na sutjesku gdje sve fercera gdje ne može pogriješit, Bećirević i sa manjkom buseva ukombinuje da idu barem svakih 25-30 minuta! Svaki put se dešavaju ispadi i po 1,5h da ne bude busa kad je Ramo dispečer. Btw 460 samo što se ne raspada UŽAS JE ŽIVI, sve lupa, lomi se, klepeta, Još neka pametnica kad je popravila ono kod gume sjedišta okrenula prema naprijed i sad ne možeš sjest na mjesto jer moraš bukvalno čučat na stolici ( zadnja stolica do 4-ih vrta).
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #796 on: August 04, 2011, 19:28:34 »

bože kako li će ovdje neko sjest





evo dokaza za ona sjedišta u 460 Angry Angry Angry
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #797 on: August 04, 2011, 21:34:43 »

Šta se ovo dešava na Ž. stanici, nije dosta što na 15 voze 2 umjesto 3 busa i što na rajlovcu/reljevu rade 3 umjesto 4, već onaj dispečer "žalosna ptica", čini mi se da ga prozivaju Ramo ništa ne zna Pošalje bus u 15:10 koji je trebao da ide u 14:55 pa pošalje redovni za rajlovac u 15:20 pa reljevo u 15:30 i nakon toga sve do 16:25 nema nikakvog autobusa, neka se upuca odmah, ko li je njega postavio za dispečera da mi je samo znat . Dajte nam brate onog Bećirević senada ili seada il kako se već zove, a Ramu dajte na sutjesku gdje sve fercera gdje ne može pogriješit, Bećirević i sa manjkom buseva ukombinuje da idu barem svakih 25-30 minuta! Svaki put se dešavaju ispadi i po 1,5h da ne bude busa kad je Ramo dispečer. Btw 460 samo što se ne raspada UŽAS JE ŽIVI, sve lupa, lomi se, klepeta, Još neka pametnica kad je popravila ono kod gume sjedišta okrenula prema naprijed i sad ne možeš sjest na mjesto jer moraš bukvalno čučat na stolici ( zadnja stolica do 4-ih vrta).

Fkt,neću u offtopic ali koja je poenta da ti prozivaš imenima i raspoređuješ radnike po firmi?Mislim da pretjeruješ.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #798 on: August 04, 2011, 22:37:29 »

Možda pretjerujem ali nema drugog načina  Undecided
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #799 on: August 04, 2011, 22:43:25 »

Možda pretjerujem ali nema drugog načina  Undecided
Naravno da postoji.Svoj komentar-prijedlog na rad dispečera uputiš na mail    info@gras.co.ba ili telefoniraš.

Ovo me podsjetilo na jednu situaciju na jednoj minibuskoj liniji,koja onako srednje ima putnika za vrijeme ljetnog režima vožnje gdje su se putnici žalili na udoban bus gbr-a 50.Valjda ne mogu "funkcionisati" pri ulasku i izlasku iz vozila jer im je nepraktično sa kesama,ćilimima,daskama od WC šolje,dijelovima sudopera.Ovo je žeMska populacija pretežno koja se žalila pa su ga mijenjali kršem u kojem se može "funkcionisati".
« Last Edit: August 04, 2011, 22:47:02 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #800 on: August 05, 2011, 10:30:06 »

Jučer građani Mahmutovca i još jednog naselja nisu imali prevoz cijeli dan, jer su minibusevi koji su izali tehniki neispravni, pa su vraćeni u garaže odmah, ali ono što me iznenadilo jeste da su iz GRASa poručili: "Da se nadaju da će problem biti brzo riješen, jer je proces nabavke rezervnih dijelova u toku" Pa sad koliko je to tačno?!

A ovakav gaf sa sjedištima ima i u jednom busu od CTSa... Pisao sam i ja tamo o tome...
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #801 on: August 05, 2011, 11:52:52 »





koji je ovo gbr?
da li bi mogao biti 4430, jer jedini on nema naprijed znak MAN a i bio je na starim tablama, dok ovih reg. tablica nema u voznom parku?
http://img695.imageshack.us/img695/9486/img1799sm.jpg
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #802 on: August 05, 2011, 12:21:31 »

4430 ima još 4422 istu reklamu. Grin
« Last Edit: August 05, 2011, 12:34:07 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #803 on: August 05, 2011, 15:16:06 »

Možda pretjerujem ali nema drugog načina  Undecided
Naravno da postoji.Svoj komentar-prijedlog na rad dispečera uputiš na mail    info@gras.co.ba ili telefoniraš.

Ovo me podsjetilo na jednu situaciju na jednoj minibuskoj liniji,koja onako srednje ima putnika za vrijeme ljetnog režima vožnje gdje su se putnici žalili na udoban bus gbr-a 50.Valjda ne mogu "funkcionisati" pri ulasku i izlasku iz vozila jer im je nepraktično sa kesama,ćilimima,daskama od WC šolje,dijelovima sudopera.Ovo je žeMska populacija pretežno koja se žalila pa su ga mijenjali kršem u kojem se može "funkcionisati".

Kad im pošalješ mail nikad ne dobiješ odgovor, a kada telefoniraš onada ti "Ljubazno osoblje" sa guštom poklopi slušalicu.  Angry
Istina da ovo ništa ne mjenja na stanju što sam ja napisao ali ću barem dobiti nekakav odgovor. Nećemo dalje o ovome jer sam ja poslao mejl i tamo pa već evo 5 dana čekam odgovor!BTW dotični godpodin danas nije na mom terminalu. Šta znaš možda je ono od jučer upalilo pa su zamjenili radnike, Huh?
« Last Edit: August 05, 2011, 15:20:16 by man 464 » Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #804 on: August 05, 2011, 15:31:44 »


Kad im pošalješ mail nikad ne dobiješ odgovor, a kada telefoniraš onada ti "Ljubazno osoblje" sa guštom poklopi slušalicu.  Angry

slažem se s tobom... Ljubaznosti i obazrivosti definitivno treba...

4430 ima još 4422 istu reklamu. Grin

4422 bar ima ono naprijed MAN pa ćemo ih moći razlikvoati Cheesy
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #805 on: August 05, 2011, 15:35:13 »


Kad im pošalješ mail nikad ne dobiješ odgovor, a kada telefoniraš onada ti "Ljubazno osoblje" sa guštom poklopi slušalicu.  Angry

slažem se s tobom... Ljubaznosti i obazrivosti definitivno treba...

4430 ima još 4422 istu reklamu. Grin

4422 bar ima ono naprijed MAN pa ćemo ih moći razlikvoati Cheesy

Ma važno je znamo sa su dva nego ko ja danas kad sam došao po kupon vidio 4422 i čekao da mi gospođa naplati a kad sam se odmakao nazad i vidio opet bekana ja se izgubio, mislio lud. Naravno priđem ja i vidim nije 4422 nego neki bez g.b.
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #806 on: August 05, 2011, 15:39:40 »

Evo mušterija ima za liniju,baš lijepo:

"Centrotrans Eurolines, shodno definisanom statusu i poslovnoj politici, spreman je odmah preuzeti prijevoz na liniji Latinska ćuprija - Mahmutovac koju KJKP Gras Sarajevo u kontinutetu ne održava od 1. augusta ove godine. Za obavljanje ovoga prijevoza ćemo osigurati kvalitetno vozilo namijenjene za prevoz na padinskim terenima. Saglasni smo da na ovoj liniji primjenjujemo jediničnu cijenu prevoza koja je utvrđena Odlukom Ministarstva saobraćaja Kantona Sarajevo", kaže se u pismu Centrotrans Eurolinesa.

Iz ove kompanije podsjećaju da su do okončanja postupka za usklađivanje i registraciju redova vožnje na području Kantona Sarajevo, a koji je u toku, spremni da preuzmu svaku autobusku liniju za koju resorno ministarstvo Kantona Sarajevo bude procijenilo da treba da održava Centrotrans Eurolines ili koju drugi prijevoznik ne održava u skladu sa odredbama Zakona o cestovnom prevozu FBiH.

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110805104
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #807 on: August 05, 2011, 15:46:55 »

Ma i ovo CTS sad hvata na foru... Kad su stigli MANovi NL313 bila velika halabuka oko toga, svima drago... Nakon mjesec dana svi se putnici počeli žalit, pogotovo oni na relacijama za Kakanj, Visoko i Brezu... Tako da je i ovaj slučaj vjerovatno sličan...
I ako uzme CTS liniju, npr ovu koja se spominje - čime će vozit? Ok, može se nabavit vozilo - i vidjet će koliko je linija rentabilna i kad mu vozilo lokalni "momci" preurede, zapitat će se i oni i šta onda?

iz goreg u loše...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #808 on: August 05, 2011, 15:55:14 »

Ma i ovo CTS sad hvata na foru... Kad su stigli MANovi NL313 bila velika halabuka oko toga, svima drago... Nakon mjesec dana svi se putnici počeli žalit, pogotovo oni na relacijama za Kakanj, Visoko i Brezu... Tako da je i ovaj slučaj vjerovatno sličan...
I ako uzme CTS liniju, npr ovu koja se spominje - čime će vozit? Ok, može se nabavit vozilo - i vidjet će koliko je linija rentabilna i kad mu vozilo lokalni "momci" preurede, zapitat će se i oni i šta onda?

iz goreg u loše...

Sad će GRAS osuti paljbu po Kantonu,a nemaju municije za pucat.Vidjećeš.I prije rata je kombi bio skup i nerentabilan,ali GRAS je čuvao imidž,ugled i linije kao i ulogu glavnog gradskog prijevoznika.Kada su došle nove garniture mudrologa u GRAS i Kanton sve je propalo.Ne znam šta će CTS ponuditi od voznog parka,ako dadnu svoje sadašnje kombibuse biće im žao.
Jedino što može Kanton dati je cijena od 1,60KM koliko je sada na minibusu.I da putnicima vrijede mjesečne.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #809 on: August 05, 2011, 16:14:35 »

imaju onaj Hyundai Aero i ima još manji Micubiši L300 u Ilijašu, al ako CTS bude vozio, on će naplaćivati svoje karte, tako da raja neće moć koristit svoje GRASove mjesečne koje su već platili, pa raja na fuplom trošku...

a Kanton i vlast - žao mi trošit slova na to Wink
Logged


Pages: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.061 seconds with 22 queries.