bhbus.ba
May 15, 2024, 14:12:46 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311769 times)
Kuky_Luar
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 251



« Reply #765 on: July 27, 2011, 01:17:46 »

Šta GRAS ima sa kasnom odlukom Ministarstva i SPUS-a i potrebnom dokumentacijom?Imate svoje predstavike pa se žalite.
Veliki broj studenata je izvadio potvrde odmah nakon obavijesti,sada ćemo se izvlačiti sa radom studentskih službi?
Šta GRAS tačno ima sa finansijskim statusom korisnika?GRAS nije socijalna služba.Plaćanje karte je jedna vrsta maltretiranja?
Revizori imaju itekako pravo da uzmu nevalidnu kartu.Ako je oduzimanje karte narušavanje privatnosti,onda je i uvid u kartu narušavanje?Dokazaće se da je nevažećom kartom se vozala.Čak šta više uzeli su joj kartu i utekli bez objašnjenja?Mislim da je mlada zakasnila sa svojom verbalnom reakcijom trebala je razgovarati sa revizorima na licu mjesta,a ne zahtjevati putem medija "lične razgovore".
Ja često ulazim u vozila,ali je vrlo čudo što ja ne virim i ne vidim u tuđim rukama ko kakvu kartu ima.
Sad dotična je oštećena što ne zna govoriti već su joj revizori utekli?
Jadne su rasprave po vozilima kad nemaš karte i kada ti revizori imaju pravo naplatiti doplatnu.
A žene,kakve žene?Kočijaši.

Ne, revizori nemaju pravo da uzmu bilo sta bez dozvole, svi znaju da je to cisto nepostovanje i prosipanje sile.. Placanje karte nije vrsta maltretiranja, slazem se da je to duznost svake osobe koja koristi prevozno sredstvo.. ja prva nikad nisam usla u javni prevoz bez karte Smiley medjutim, na mom fakultetu studentske ne rade citavo ljeto, znaci u junu kad je bio zadnji rok, sve je zatvoreno Smiley Znaci da od 1.juna kada je zatvoren fakultet do polovine septembra necu moci izvaditi novu kartu, zbog potvrde koja se trazi.. Kao sto rekoh, zar nije dovoljna stara karta koja potvrdjuje da sam student (na kojem su mi naravno upisali pogresan broj indeksa prilikom izdavanja, ali naravno, to nije sad toliko bitno)

A uzimanje karte na kojoj pisu licne informacije je narusavanje privatnosti Smiley Kao i zaplijenjivanje licne karte da bi natjerali nekog da plati kaznu.. mislim da postoje i drugi nacini, kulturniji.. Doticna djevojka je mozda pogrijesila, ali dokumenti na kojem pise ime i prezime, dakle - licni, se ne smiju uzeti ni na momenat bez dozvole, a kamoli oduzeti Smiley njena ogorcenost je opravdana i sigurno se ne bi upustala u ovako nesto da ne smatra da nije upravu Smiley

"Ja često ulazim u vozila,ali je vrlo čudo što ja ne virim i ne vidim u tuđim rukama ko kakvu kartu ima." - e pa ja sam vidjela slucaj sa momkom i njegovom kartom, te revizorovim nekorektnim ponasanjem prema njemu.. to ne mozes negirati Smiley niti ostale neugodne situacije nas obicnih putnika, a njih je definitivno bilo i previse..

I ovim zavrsavam, sa neoborivim argumentima, nepristrasno, u nadi da ce pojedini GRASovi zaposlenici korigovati svoj odnos prema putnicima Smiley
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #766 on: July 27, 2011, 01:29:28 »

Šta GRAS ima sa kasnom odlukom Ministarstva i SPUS-a i potrebnom dokumentacijom?Imate svoje predstavike pa se žalite.
Veliki broj studenata je izvadio potvrde odmah nakon obavijesti,sada ćemo se izvlačiti sa radom studentskih službi?
Šta GRAS tačno ima sa finansijskim statusom korisnika?GRAS nije socijalna služba.Plaćanje karte je jedna vrsta maltretiranja?
Revizori imaju itekako pravo da uzmu nevalidnu kartu.Ako je oduzimanje karte narušavanje privatnosti,onda je i uvid u kartu narušavanje?Dokazaće se da je nevažećom kartom se vozala.Čak šta više uzeli su joj kartu i utekli bez objašnjenja?Mislim da je mlada zakasnila sa svojom verbalnom reakcijom trebala je razgovarati sa revizorima na licu mjesta,a ne zahtjevati putem medija "lične razgovore".
Ja često ulazim u vozila,ali je vrlo čudo što ja ne virim i ne vidim u tuđim rukama ko kakvu kartu ima.
Sad dotična je oštećena što ne zna govoriti već su joj revizori utekli?
Jadne su rasprave po vozilima kad nemaš karte i kada ti revizori imaju pravo naplatiti doplatnu.
A žene,kakve žene?Kočijaši.

Ne, revizori nemaju pravo da uzmu bilo sta bez dozvole, svi znaju da je to cisto nepostovanje i prosipanje sile.. Placanje karte nije vrsta maltretiranja, slazem se da je to duznost svake osobe koja koristi prevozno sredstvo.. ja prva nikad nisam usla u javni prevoz bez karte Smiley medjutim, na mom fakultetu studentske ne rade citavo ljeto, znaci u junu kad je bio zadnji rok, sve je zatvoreno Smiley Znaci da od 1.juna kada je zatvoren fakultet do polovine septembra necu moci izvaditi novu kartu, zbog potvrde koja se trazi.. Kao sto rekoh, zar nije dovoljna stara karta koja potvrdjuje da sam student (na kojem su mi naravno upisali pogresan broj indeksa prilikom izdavanja, ali naravno, to nije sad toliko bitno)

A uzimanje karte na kojoj pisu licne informacije je narusavanje privatnosti Smiley Kao i zaplijenjivanje licne karte da bi natjerali nekog da plati kaznu.. mislim da postoje i drugi nacini, kulturniji.. Doticna djevojka je mozda pogrijesila, ali dokumenti na kojem pise ime i prezime, dakle - licni, se ne smiju uzeti ni na momenat bez dozvole, a kamoli oduzeti Smiley njena ogorcenost je opravdana i sigurno se ne bi upustala u ovako nesto da ne smatra da nije upravu Smiley

"Ja često ulazim u vozila,ali je vrlo čudo što ja ne virim i ne vidim u tuđim rukama ko kakvu kartu ima." - e pa ja sam vidjela slucaj sa momkom i njegovom kartom, te revizorovim nekorektnim ponasanjem prema njemu.. to ne mozes negirati Smiley niti ostale neugodne situacije nas obicnih putnika, a njih je definitivno bilo i previse..

I ovim zavrsavam, sa neoborivim argumentima, nepristrasno, u nadi da ce pojedini GRASovi zaposlenici korigovati svoj odnos prema putnicima Smiley
Ti se smiješ voziti bez karte i sa svakakvom kartom ali ti revizor NE SMIJE TRAŽITI KARTU?HA HA HA
Za uzimanje karte i pozivanje na zakon u potpunosti nisi u pravu.S obzirom da na karti piše ime i prezime onda je narušavanje privatnosti i uopće traženje karte na uvid!Vozne karte ako se razumijemo.Zašto uopće postoji karta ako ćemo narušavati privatnost.To su novopečene priče paćenika koji se "razumiju" u zakon,ali vole na razne načine potkradati prevoz.
Kulturno piše da se treba platiti doplatna karta ako se utvrdi da je nevalidna.Njena ogorčenost u potpunosti je neopravdana jer njeno neznanje ne oslobađa nje od krivice da se vozala sa kartom koja NE VAŽI.
Druga stvar,njoj niko nije zaplijenio ličnu kartu.I nauči šta znači riječ zapljena.To znači da su joj u potpunosti uzeli ličnu kartu i odnijeli je sa sobom.Takav slučaj nije zabilježen.

Moji argumenti su u potpunosti nepristrasni.

Kada napaćeni putnici,budu imali validne ispravne karte neće doživljavati neprijatnosti od strane revizora.

Interesantno je kako oko posmatrača vidi bezobrazluk revizora(a ima kartu) a ne vidi bezobrazluk onoga ko nema i pri tome se ne buni.
« Last Edit: July 27, 2011, 01:31:31 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Kuky_Luar
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 251



« Reply #767 on: July 27, 2011, 10:25:46 »


Ti se smiješ voziti bez karte i sa svakakvom kartom ali ti revizor NE SMIJE TRAŽITI KARTU?HA HA HA
Za uzimanje karte i pozivanje na zakon u potpunosti nisi u pravu.S obzirom da na karti piše ime i prezime onda je narušavanje privatnosti i uopće traženje karte na uvid!Vozne karte ako se razumijemo.Zašto uopće postoji karta ako ćemo narušavati privatnost.To su novopečene priče paćenika koji se "razumiju" u zakon,ali vole na razne načine potkradati prevoz.
Kulturno piše da se treba platiti doplatna karta ako se utvrdi da je nevalidna.Njena ogorčenost u potpunosti je neopravdana jer njeno neznanje ne oslobađa nje od krivice da se vozala sa kartom koja NE VAŽI.
Druga stvar,njoj niko nije zaplijenio ličnu kartu.I nauči šta znači riječ zapljena.To znači da su joj u potpunosti uzeli ličnu kartu i odnijeli je sa sobom.Takav slučaj nije zabilježen.

Moji argumenti su u potpunosti nepristrasni.

Kada napaćeni putnici,budu imali validne ispravne karte neće doživljavati neprijatnosti od strane revizora.

Interesantno je kako oko posmatrača vidi bezobrazluk revizora(a ima kartu) a ne vidi bezobrazluk onoga ko nema i pri tome se ne buni.

Ti me neces uciti sta znaci zaplijeniti kartu, zato sto sama pravis mnoge greske, prvenstveno pravopisne Smiley Savrseno dobro se razumijem u nas jezik s obzirom da sam odlicnim uspjehom zavrsila gimnaziju(jezicki smjer), te da mnogo citam knjige Wink .. Nisam mislila na doticnu djevojku, vec na momka kome su uzeli licnu kartu kako bi ga natjerali da plati kaznu Smiley Da nije platio, mislis da bi mu vratili licnu? Smiley To je momak kojem nisu dozvolili da ponisti kartu vec pri samom ulasku u tramvaj.. ne pricaj o onome sto ne znas..  i pripazi na rijecnik (jadnik, pacenik), pokazujes da si veoma pristrasna prema GRASu, pretpostavljam da ti neko radi tamo ili i sama radis tamo, plus - niko nema pravo da vrijedja odredjene osobe niti da sudi o onome sto ne zna Smiley ..
Rekla sam, uvijek imam validnu kartu, i nekako se cesto potkrade revizoru na Ilidzi da kaze PONOVO STAVI TU KARTU, NE MOZE DA UCITA (cak iako svi znamo da na stanici na Ilidzi nista nije automatsko, te da taj kod na karti nije bitan za revizora koji ce pritisnuti gumb da nam omoguci prolaz)..

Moji argumenti imaju svoju pozadinu, nisu napisani bez razloga, za razliku od tvojih koja ih nemas i slijepo branis nesto sto se samo po sebi ne moze braniti (njihova crna hronika posebno u posljednje vrijeme to pokazuje)

Izvinjavam se administraciji foruma, kako ne bismo otisli off topic - ovdje prestajem Smiley
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #768 on: July 27, 2011, 10:57:20 »

Ne treba osim kao hoćeš upotrijebiti istu sliku.Iako oni rade,njoj da je stalo da kartu ima promijenila bi je.I zašto pominje na kraju pisma da joj nije objašnjeno zašto je oduzeta,a u uvodu saznajemo da je karti istekao rok važenja?Nek bude sretna što nije platila 26,60KM.Prvi ko sazna o kartama do kada vrijede su u biletarnicama a ne po vozilima.
Drugo glupo je tvrditi da je pokradena od revizora kada je ona sama sebe pokrala svojom gluposti i GRAS.

edit:
Priča o iživljavanju nad ženama po vozilima je itekako precijenjena u javnosti.Dobar broj kao gore pomenuta se kao kočijaši raspravljaju kada nemaju validnu kartu ili bivaju uhvaćeni bez poništene karte.I onda žrtve.I pogotovo što se jedan događaj prenosi u 100 verzija neosnovano.

"Prica o izivljavanju nad zenama " kako vi to ovdje nazivate je itekako tacna .. ne samo nad zenama, vec i nad djecom, te studentima.. ja sam uvijek kupovala i karte i kupone, te sad nisam u mogucnosti da izvadim novu kartu jer je potrebna potvrda od fakulteta u ovo vrijeme godisnjih odmora kada studentska sluzba ne radi Smiley Znaci li to da ja svaki put kada putujem moram placati obicnu kartu.. u mom slucaju ne mogu proci ispod 6,5 KM dnevno, s obzirom na to da moram putovati autobusom pa tramvajem i nazad?! Smiley To znaci da ako ja, kao student, nemam novca da svaki dan izdvajam za pojedinacne karte u prevozu, ne svojom krivicom - vec zbog loseg tajminga za potvrde koje GRAS trazi, zasluzujem da me maltretiraju vozaci i revizori u medjuvremenu? Mislim da je stara karta dovoljan dokaz da imam status studenta, te ne razumijem zbog cega mi je potrebna potvrda za vadjenje nove..

Odlican primjer je dao The_Dubster - on je pusten u bus sa istom kartom koju je imala djevojka koja je maltretirana od strane vozaca.. to je itekako maltretiranje..

Zatim, revizori nisu imali pravo da oduzmu djevojci koju ti nazivas jadnicom kartu niti da zapisuju podatke s nje bez djevojkinog dopustenja, ipak je to njena karta koju oni nemaju pravo ni uzimati bez dozvole cak i kada je nevazeca Smiley Isto tako su joj mogli uzeti neki drugi dokument koji je nevazeci, sa njenim informacijama.. to je narusavanje privatnosti Smiley Cak iako je ona pogrijesila, nisu se ni oni ponijeli nista bolje i kulturnije, naprotiv. Smiley

Licno sam prisustvovala situaciji kada je momak usao u tramvaj sa kartom koju je zelio ponistiti u isto vrijeme kad i revizori koji su u tom momentu blokirali ponistace.. oduzeli su mu i kartu i licnu te ga natjerali da plati kaznu.. Ocito je platio kaznu sto nije bio "dovoljno brz" da prije njih stigne do ponistaca Grin

Opce je poznato da se pojedini GRASovi revizori sluze takvim trikovima sa oduzimanjem nekog licnog dokumenta kako bi natjerali neku osobu da plati kaznu.. E to je jadno Smiley



1.O priči o tom tzv nasilju (uzmite riječnik termina pa se informišite prije nego što izvalite ovakvu budalaštinu) se može raspravljati ali se NE SMIJE generalizirati. Isto kao što ima putnika kočijaša tako ima i revizora još većih kočijaša mislim da smo se imali priliku uvjeriti u to na desetine puta.
2. Što se tiče legitimisanja i oduzimanja dukemenata za one koji ne znaju, u vozilima javnog gradskog prevoza kontrolor naplate, širim narodnim masama poznatiji kao revizor ili u žargonu "reva" je osoba koja je nadležna i ovlaštena za praćenje kontrole naplate u koju između ostalog spada provjeravanje ispravnosti vozne karte takođe i legitimiranje putnika u slučaju da on ne posjeduje kartu ili ne posjeduje ispravnu voznu kartu. To je jasno definirano i regulirano tako da svaka dalja priča o tome je zaista suvišna. Što se tiče uzimanja "nekog drugog dokumenta kome je istekla punovažnost" nebih komentirao jer se radi o bukvalizmu osobe koja je to napisala. Dakle uopće se ne radi o narušavanju privatnosti.
3.To za momka koji je "zakasnio" da poništi kartu je možda i tačo ali svi znamo da pojedini putnici "dežuraju" pored poništača čekajući da vide da li ulazi kontrola da bi poništili kartu.
4.Što se tiče ovoga čime se služe revizoru to neću negirati nego ću samo reci opčepoznato je čim se sve služe pojedini putnici samo da nebi platili kartu. To je još općepoznatije....

zaključak svega ovoga je "teško ovoj zemlji kakvog sve šljama bage i ološi ima među studentima". Naravno čast poštenom broju studenata kojih ima u svakom slučaju.
Logged
Kuky_Luar
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 251



« Reply #769 on: July 27, 2011, 12:42:23 »

1. Rijecnik termina nije potreban, jer rijec NASILJE ovdje nije upotrijebljena Smiley Ne trebas sve shvatati bukvalno - izivljavanje nije uvijek sinonim za nasilje Smiley kao sto si i sam rekao - to je diskutabilan pojam Smiley

2. Narusavanje privatnosti je takodjer diskutabilan pojam, te svi dokumenti koji sadrze neke osobne podatke kao sto su ime i prezime, maticni broj, broj indeksa, adresa i sl. su privatni, samim tim niko nema pravo da ih uzima..
"Pravo na zaštitu osobnih podataka i privatnosti predstavlja jedno od temeljnih ljudskih prava." (Izvor: http://www.azop.hr/)
Plus, poznato je da revizori to cine uglavnom osobama za koje su sigurni da nece pruzati neki otpor (fizicki pogotovo).. zasto to ne ucine nekom korpulentnom muskarcu ?! Smiley

3. Ne poricem da ima pojedinaca koji se stvarno sluze time sto si naveo.. medjutim, uvijek ima izuzetaka, te cesto neduzni poput ovog momka ispastaju zbog takvih Smiley

4. Rekao si da se POJEDINI putnici sluze tim fazonima - zasto onda ostali - primjerni studenti i gradjani moraju ispastati zbog takvih pojedinaca?

"teško ovoj zemlji kakvog sve šljama bage i ološi ima među studentima" - nema samo medju studentima, vec medju ljudima opcenito.. medju studentima ima i  ljudi koji ulazu u svoju buducnost te se bore za svoje bolje sutra, te nemas pravo da koristis takve rijeci.. ja kao odlican student se osjecam uvrijedjenom kada procitam nesto tako Smiley i da te podsjetim, "SLJAM I OLOS" kako ih ti nazivas nisu uvijek studenti, vec i osobe koje nisu upisale fakultet, te koristis rijec STUDENT kao sinonim za omladinu opcenito Smiley
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #770 on: July 27, 2011, 12:55:05 »

Ti me neces uciti sta znaci zaplijeniti kartu, zato sto sama pravis mnoge greske, prvenstveno pravopisne Smiley

Navedi koje mnoge greške,bio bi red.Sem pravopisnih,već pomenutih.
Savrseno dobro se razumijem u nas jezik s obzirom da sam odlicnim uspjehom zavrsila gimnaziju(jezicki smjer), te da mnogo citam knjige Wink ..
Samopromocije nije na odmet.Drugo vrlo bitna fakta je da ti mene ne poznaješ.
Nisam mislila na doticnu djevojku, vec na momka kome su uzeli licnu kartu kako bi ga natjerali da plati kaznu Smiley
Otkud ja mogu znati šta ti misliš?
Da nije platio, mislis da bi mu vratili licnu? Smiley
Misliš da ne bi?
To je momak kojem nisu dozvolili da ponisti kartu vec pri samom ulasku u tramvaj.. ne pricaj o onome sto ne znas..  i pripazi na rijecnik (jadnik, pacenik), pokazujes da si veoma pristrasna prema GRASu, pretpostavljam da ti neko radi tamo ili i sama radis tamo, plus - niko nema pravo da vrijedja odredjene osobe niti da sudi o onome sto ne zna Smiley ..
Da nije momak lovio da poništi kartu kada revizori uđu i blokiraju poništač?
Moj rječnik nema apsolutno nikakve veze sa GRAS-om.
Prijetnje poput "pripazi" su odraz čovjekove unutrašnje neravnoteže i nesigurnosti.
Objašnjenje zašto je pomenuta jadnica,si dobila.
Kad već pričaš o mojoj nekoj "pristrasnosti" nije li gadno omalovažavati što neko obavlja svoj posao,u kojem je očito u pravu,i pozivati se na neku pravdu?
Za "nekoga" mog ti ovim putem javno zabranjujem da ih samoinicijativno ispiraš po ustima za svoje teorije.
Rekla sam, uvijek imam validnu kartu, i nekako se cesto potkrade revizoru na Ilidzi da kaze PONOVO STAVI TU KARTU, NE MOZE DA UCITA (cak iako svi znamo da na stanici na Ilidzi nista nije automatsko, te da taj kod na karti nije bitan za revizora koji ce pritisnuti gumb da nam omoguci prolaz)..
Šta ja mogu znati šta tebi radi revizor i koji je problem sa mehanizacijom oko očitanja karata?Za sve svoje eventualne neugodnosti možeš se obratiti u GRAS i objasniti im sadržinu svog problema.
Moji argumenti imaju svoju pozadinu, nisu napisani bez razloga, za razliku od tvojih koja ih nemas i slijepo branis nesto sto se samo po sebi ne moze braniti (njihova crna hronika posebno u posljednje vrijeme to pokazuje)
Tvoji "argumenti" tvore jednu sliku za sve uposlenike GRAS-a.To je veliki psihološki napor.Druga stvar,vrlo bitna,ja slijepo ne branim ono što tvrdim,mislim da je ipak kontra.
Crna hronika dovoljno govori o kriminalcima u gradu.Ti kriminalci nisu uposlenici GRAS-a.Dovoljno je da poslije svakog fizičkog obračuna šačica kukavica pobjegne sa mjesta zločina.Toliko o moralu,ljudskosti i civilizacijskim dostignućima.
Izvinjavam se administraciji foruma, kako ne bismo otisli off topic - ovdje prestajem Smiley
Davno smo otišli u offtopic iako neki ljudi doista ne razumiju da svako ima pravo na svoje mišljenje i da ga javno iznese.I vrlo je nekulturno govoriti "ja sam u pravu, a ti nisi" i ostale poštpalice djece iz vrtića.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #771 on: July 27, 2011, 16:49:14 »

Kada već idemo u krajnost "zaboravila" si napisati umjesto riječnik rječnik.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #772 on: July 27, 2011, 17:15:42 »

1. Rijecnik termina nije potreban, jer rijec NASILJE ovdje nije upotrijebljena Smiley Ne trebas sve shvatati bukvalno - izivljavanje nije uvijek sinonim za nasilje Smiley kao sto si i sam rekao - to je diskutabilan pojam Smiley

2. Narusavanje privatnosti je takodjer diskutabilan pojam, te svi dokumenti koji sadrze neke osobne podatke kao sto su ime i prezime, maticni broj, broj indeksa, adresa i sl. su privatni, samim tim niko nema pravo da ih uzima..
"Pravo na zaštitu osobnih podataka i privatnosti predstavlja jedno od temeljnih ljudskih prava." (Izvor: http://www.azop.hr/)
Plus, poznato je da revizori to cine uglavnom osobama za koje su sigurni da nece pruzati neki otpor (fizicki pogotovo).. zasto to ne ucine nekom korpulentnom muskarcu ?! Smiley

3. Ne poricem da ima pojedinaca koji se stvarno sluze time sto si naveo.. medjutim, uvijek ima izuzetaka, te cesto neduzni poput ovog momka ispastaju zbog takvih Smiley

4. Rekao si da se POJEDINI putnici sluze tim fazonima - zasto onda ostali - primjerni studenti i gradjani moraju ispastati zbog takvih pojedinaca?

"teško ovoj zemlji kakvog sve šljama bage i ološi ima među studentima" - nema samo medju studentima, vec medju ljudima opcenito.. medju studentima ima i  ljudi koji ulazu u svoju buducnost te se bore za svoje bolje sutra, te nemas pravo da koristis takve rijeci.. ja kao odlican student se osjecam uvrijedjenom kada procitam nesto tako Smiley i da te podsjetim, "SLJAM I OLOS" kako ih ti nazivas nisu uvijek studenti, vec i osobe koje nisu upisale fakultet, te koristis rijec STUDENT kao sinonim za omladinu opcenito Smiley



Ljepoto pristup ti je tipični štreberski i bojim se da imaš kompleks manjka obrazovanja a to je opasna stvar.
Treba da shvatiš da tu iskaznicu, ličnu kartu ili bilo koji drugi identifikacioni dokument ne traži "lice s ulice" nego kontrolor naplate, dakle ovlašteno službeno lice u ovom slučaju revizor ili ti kontrolor naplate. Dakle okani se floskula o "narušavanju  privatnosti" jer to nema veze s vezom. Osim toga postoji zakon o slobodi pristupa informacijama gdje  GRAS kao pravno lice ima pravo da dobije podatke koje će koristiti za službene potrebe o svim licima koja bi se mogla dovesti u vezu s GRAS-om. Građani moraju ispaštati zbog devijantnih pojedinaca jer nisu učinili ništa ali apsolutno ništa da bi broj tih pojedinaca bio manji.
Nemoj da ti kriterij vrednovanja ljudskih karatkera bude naobrazba. Imaš veliki broj ljudi koji "prođu kroz školu" ali "škola ne prođe kroz njih". Rode se papci i umru papci. To što si ti odličan student mi je veoma drago čuti . ova država ne treba da strahuje za budućnost Wink Wink Smiley Smiley. Ako si se ti prepoznala među tim likovima koje sam svrstao pod navedene pojmove (šljam, bagra i ološ) to je zaista tvoj problem. Meni nije bila namjera da uvrijedim bilo koga a pogotovo ne osobe s kojima komuniciram na forumu. To nije moj stil. Imaš osoba koje su upisale fakultet "silom prilika" i oni se nazivaju studentima. E te ja nikada dok sam živ neću prihvatiti kao studente niti ću ih poistovjetiti sa pravim studentima kojih je na žalost svakim danom sve manje i manje.

Lijep pozdrav....
Logged
Kuky_Luar
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 251



« Reply #773 on: July 27, 2011, 22:00:09 »


Ljepoto pristup ti je tipični štreberski i bojim se da imaš kompleks manjka obrazovanja a to je opasna stvar.
Treba da shvatiš da tu iskaznicu, ličnu kartu ili bilo koji drugi identifikacioni dokument ne traži "lice s ulice" nego kontrolor naplate, dakle ovlašteno službeno lice u ovom slučaju revizor ili ti kontrolor naplate. Dakle okani se floskula o "narušavanju  privatnosti" jer to nema veze s vezom. Osim toga postoji zakon o slobodi pristupa informacijama gdje  GRAS kao pravno lice ima pravo da dobije podatke koje će koristiti za službene potrebe o svim licima koja bi se mogla dovesti u vezu s GRAS-om. Građani moraju ispaštati zbog devijantnih pojedinaca jer nisu učinili ništa ali apsolutno ništa da bi broj tih pojedinaca bio manji.
Nemoj da ti kriterij vrednovanja ljudskih karatkera bude naobrazba. Imaš veliki broj ljudi koji "prođu kroz školu" ali "škola ne prođe kroz njih". Rode se papci i umru papci. To što si ti odličan student mi je veoma drago čuti . ova država ne treba da strahuje za budućnost Wink Wink Smiley Smiley. Ako si se ti prepoznala među tim likovima koje sam svrstao pod navedene pojmove (šljam, bagra i ološ) to je zaista tvoj problem. Meni nije bila namjera da uvrijedim bilo koga a pogotovo ne osobe s kojima komuniciram na forumu. To nije moj stil. Imaš osoba koje su upisale fakultet "silom prilika" i oni se nazivaju studentima. E te ja nikada dok sam živ neću prihvatiti kao studente niti ću ih poistovjetiti sa pravim studentima kojih je na žalost svakim danom sve manje i manje.

Lijep pozdrav....

Zasto bih ja imala kompleks "manjka obrazovanja"? Hvala na terminu Tongue sve sto sam stekla, stekla sam sopstvenim trudom, te ne vidim zasto bih imala ikakav kompleks .. a komplekse obicno imaju ljudi koji vrijedjaju druge ljude koristeci rijeci "sljam, bagra, jadnice, papci" i slicno. Dakle, sami se pokopavate.. Jesam li ja ovdje ikoga uvrijedila? Koliko znam, nisam..  Sve sto sam rekla, bilo je argumentovano i objektivno i ne vidim zasto se spustate na taj nivo da koristite pogrdne rijeci.. Samo zelim da uputim na to da nemate pravo da sudite o ljudima, te da ispravljate neke stvari, kada ni sami niste upravu..  Forum je tu da se diskutuje, a vi ako niste naucili da diskutujete - pokusajte malo sa igrom NE LJUTI SE COVJECE.. malo ce vam uvjezbati zivce..

Nisam se pronasla u medju 'bagrom i olosem' - niti sam kad morala platiti kaznu, niti sam kad krsila neke zakone ili cinila zlo.. 

I da, nije na gradjanima da smanje broj devijantnih lica Smiley

A zasto sam ovako reagovala? Pa upravo kao sto ste i sami rekli "Imaš osoba koje su upisale fakultet "silom prilika" i oni se nazivaju studentima. E te ja nikada dok sam živ neću prihvatiti kao studente niti ću ih poistovjetiti sa pravim studentima kojih je na žalost svakim danom sve manje i manje. " .. znaci - ko ste vi da sudite ko je upisao silom prilika, a ko ne? Hvala lijepo, imam svoj zivot i ljudi koji me poznaju znaju da nikada ne bih isla na fakultet "silom prilika" - ko sam ja da iznevjerim roditelje koji su ulozili novac u moje bolje sutra?!

Budite pozdravljeni i pokusajte ne gubiti konce i vrijedjati i omalovazavati sve redom Smiley


Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #774 on: July 27, 2011, 22:21:39 »

Ljudi TIME-OUT!
Haj opet svi udahnite duboko par puta, pročitajte naziv teme pa onda pišite. U vašoj raspravi ima najmanje stvari vezanih za GRAS i poprilično ste mi skrenuli. De se malo rashladite i nastavite finu, argumentovanu, akademsku raspravu.

Svaki idući post koji nije takav, koji nema veze sa GRASom a ima sa studentima, fakultetima, indexima, papcima, bagrom, šošonima i čime sve već ne - biće BRISAN!


Ugodan boravak na forumu Smiley
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #775 on: July 27, 2011, 23:06:46 »

Koji kilometarski komentari a stvar je jednostavna ko pasulj- Ko hoće da se vozi nek plati, a ko neće da plati poručujem mu da se čitavo Sarajevo se može brzom šetnjom preći za 1,5 sat, a doktori se ubijaju od priče koliko je šetnja zdrava. Kraj priče.

Istina je da u grasu ima vozača i revizora koji se mogu "počastiti" gore navedenim epitetima poput onog što ga je the dubster naveo nekoliko postova ranije, ali bez obzira na to putnik MORA imati ispravnu kartu. Nesmije se dozvoliti da se zbog šake kretena baca ljaga na čitav kolektiv koji broji 2000 radnika.

Ako neko uoči nepravilnost neka lijepo u mobilni ukuca garažni broj i vrijeme i neka prijavi GRAS-u ili javno objavi.

Najbolje bi bilo da se povremeno na zglobne Lion's Classice postave table na kojima piše linija a da na displej postave "Vožnja bez karte je najskuplja vožnja" znam da to imaju vozila 405, 406, 407 i 408
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #776 on: July 27, 2011, 23:10:25 »

Ako neko uoči nepravilnost neka lijepo u mobilni ukuca garažni broj i vrijeme i neka prijavi GRAS-u ili javno objavi.

Najbolje bi bilo da se povremeno na zglobne Lion's Classice postave table na kojima piše linija a da na displej postave "Vožnja bez karte je najskuplja vožnja" znam da to imaju vozila 405, 406, 407 i 408

ovo za displeje nije loša ideja nimalo, moglo bi i na neke ikarbuse koliko znam, al ovo da se prijavi GRASu i nije toliko efektno, jer od toga nema ništa. Bilo je slučajeva prijavljivanja al u praksi nije ništa sprovedeno... Ja sam čak par puta pokušao mail poslati i ko zna gdje je to završilo...
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #777 on: July 27, 2011, 23:54:30 »


ovo za displeje nije loša ideja nimalo, moglo bi i na neke ikarbuse koliko znam, al ovo da se prijavi GRASu i nije toliko efektno, jer od toga nema ništa. Bilo je slučajeva prijavljivanja al u praksi nije ništa sprovedeno... Ja sam čak par puta pokušao mail poslati i ko zna gdje je to završilo...

Moguće je da je ipak dotični dobiju usmeni ukor od šefa jer većinom nema čvrstih dokaza da bi se posegnulo za žešćim sankcijama.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #778 on: July 28, 2011, 12:51:12 »

Nego pustimo to ima li šta novo za 404 i 417. jeli 417 pod garancijom?
« Last Edit: July 28, 2011, 21:53:12 by The_Dubster » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #779 on: July 28, 2011, 12:57:00 »

i ja sam završio "fakultet" i "doktorirao" sam za civare i lopatu. (NK Radnik)

Nego pustimo to ima li šta novo za 404 i 417. jeli 417 pod garancijom?

još ništa ni od jednog ni od drugog, osim što ovom drugom nedostaje nekoliko stvari. To što je pod garancijom nema nikakve veze jer kod njega je došlo do pucanja   "glave"  motora prvenstveno zbog "korisničke greške" dakle nestručnog rukovanja. Dakle motor pregrijan, glava pukla i sada treba ići na obradu a ko zna kad će se to desiti...
Logged
Pages: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.049 seconds with 22 queries.