bhbus.ba
May 15, 2024, 23:27:05 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311847 times)
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #750 on: July 24, 2011, 21:07:05 »

461? 849?  i da dobro de kolega sjetio 804 zna li iko nešta više?  Mislim jesu li haman napravljeni?
« Last Edit: July 24, 2011, 21:12:53 by man 464 » Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #751 on: July 24, 2011, 21:11:34 »

i 804?
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #752 on: July 24, 2011, 21:18:19 »

461? 849? zna li iko nešta više?  Mislim jesu li haman napravljeni?

nisu i mislim da je za njih sve manje i manje nade ...pogotovo za 461 kojemu je sve poskidano unutra. Pola instrument tabke nedostaje. Sjediste vozaca takodje. Ne vjerujem da ce ga praviti ....
Logged
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #753 on: July 26, 2011, 11:22:12 »

GRAS u sve težoj dubiozi:Vozila u padu,kandidati za direktora digli ruke
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=17917
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #754 on: July 26, 2011, 11:32:40 »

461? 849? zna li iko nešta više?  Mislim jesu li haman napravljeni?

nisu i mislim da je za njih sve manje i manje nade ...pogotovo za 461 kojemu je sve poskidano unutra. Pola instrument tabke nedostaje. Sjediste vozaca takodje. Ne vjerujem da ce ga praviti ....

Jako mi je žao ovog 849 baš je bio dobar . 461 manje - više:
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #755 on: July 26, 2011, 21:21:12 »

Meni je najviše žao 462 jer izgleda da je i on završio svoje. Zna  li ko šta je sa trolom 4141? nisam je vidio sigurno 1,5-2 mjeseca a možda i više. Nisam dugo vidio ni "švicarca" 4161. Sad
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #756 on: July 26, 2011, 23:10:37 »

Pismo ljute studentice:Kako sam pokradena od revizora GRAS-a!!?
http://depo.ba/front/kako-sam-pokradena-od-gras-ovih-revizora
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #757 on: July 26, 2011, 23:18:05 »

Pismo ljute studentice:Kako sam pokradena od revizora GRAS-a!!?
http://depo.ba/front/kako-sam-pokradena-od-gras-ovih-revizora


Jao jeftine jadnice!!!! Hahahhaha
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #758 on: July 26, 2011, 23:23:12 »

Imao sam i ja jedno polunezgodno iskustvo... u četvrtak pitam revizore kod Centralne banke za karte i jedna revizorka mi kaže da ona nema pojma o tome, a revizor mi kaže do daljnjeg... reko pa jel još danas ili važe i sutra, on meni ma do daljnjeg, sjedi i vozaj se i smiješak...

u petak situacija u busu - ulazim ja u bus i vadim kartu i pokazujem vozaču i on klima glavom da kao odobrava, zatim ulazi cura i istu kartu pokazuje i njoj počinje govoriti kao znaš li ti da to više ne važi vako nako...

Tipična GRASova priča - iživljavanje na nejakim osobama i ženama, i Azra mislim da nisi u pravu ovaj put
nedostaje svega u GRASu a izgleda kulture, poštovanja i obrazovanja najviše... love u mutnom pa se iživljavaju na kome mogu Wink
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #759 on: July 26, 2011, 23:27:44 »

Nepotrebno je da ulazimo u raspravu,ali postojala je obavijest.Za karte se treba obratiti na mjestu izdavanja a ne sakupljati informacije od revizora ili vozača jer oni najmanje znaju o tome.Presmiješno je pozivati se na zakon,oduzeta joj je nevažeća karta.Karte su važile do 21 jula,i to sa dobrim rokom za izvaditi i informisati se na biletarnicama.Zašto da ja vjerujem nekakvom dopisu u neki portal trećerazredno sastavljenom?Počev od datuma objave famoznog pisamceta i roka vađenja.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #760 on: July 26, 2011, 23:30:05 »

da, al ne stoji ti to za revizore i vozače - pa oni rade s tim, oni najviše trebaju znati o tome. A ja sam malo tako pipkao teren i uvidio sam da u GRASu niko nema pojma ni sa čim i da su totalno neuvezani. A koliko sam čuo, mada nisam siguran - jel treba i ovu dvomjesečnu kartu priložiti uz ostale stvari za novu kartu?
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #761 on: July 26, 2011, 23:35:04 »

Ne treba osim kao hoćeš upotrijebiti istu sliku.Iako oni rade,njoj da je stalo da kartu ima promijenila bi je.I zašto pominje na kraju pisma da joj nije objašnjeno zašto je oduzeta,a u uvodu saznajemo da je karti istekao rok važenja?Nek bude sretna što nije platila 26,60KM.Prvi ko sazna o kartama do kada vrijede su u biletarnicama a ne po vozilima.
Drugo glupo je tvrditi da je pokradena od revizora kada je ona sama sebe pokrala svojom gluposti i GRAS.

edit:
Priča o iživljavanju nad ženama po vozilima je itekako precijenjena u javnosti.Dobar broj kao gore pomenuta se kao kočijaši raspravljaju kada nemaju validnu kartu ili bivaju uhvaćeni bez poništene karte.I onda žrtve.I pogotovo što se jedan događaj prenosi u 100 verzija neosnovano.
« Last Edit: July 26, 2011, 23:41:32 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Kuky_Luar
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 251



« Reply #762 on: July 27, 2011, 00:28:25 »

Ne treba osim kao hoćeš upotrijebiti istu sliku.Iako oni rade,njoj da je stalo da kartu ima promijenila bi je.I zašto pominje na kraju pisma da joj nije objašnjeno zašto je oduzeta,a u uvodu saznajemo da je karti istekao rok važenja?Nek bude sretna što nije platila 26,60KM.Prvi ko sazna o kartama do kada vrijede su u biletarnicama a ne po vozilima.
Drugo glupo je tvrditi da je pokradena od revizora kada je ona sama sebe pokrala svojom gluposti i GRAS.

edit:
Priča o iživljavanju nad ženama po vozilima je itekako precijenjena u javnosti.Dobar broj kao gore pomenuta se kao kočijaši raspravljaju kada nemaju validnu kartu ili bivaju uhvaćeni bez poništene karte.I onda žrtve.I pogotovo što se jedan događaj prenosi u 100 verzija neosnovano.

"Prica o izivljavanju nad zenama " kako vi to ovdje nazivate je itekako tacna .. ne samo nad zenama, vec i nad djecom, te studentima.. ja sam uvijek kupovala i karte i kupone, te sad nisam u mogucnosti da izvadim novu kartu jer je potrebna potvrda od fakulteta u ovo vrijeme godisnjih odmora kada studentska sluzba ne radi Smiley Znaci li to da ja svaki put kada putujem moram placati obicnu kartu.. u mom slucaju ne mogu proci ispod 6,5 KM dnevno, s obzirom na to da moram putovati autobusom pa tramvajem i nazad?! Smiley To znaci da ako ja, kao student, nemam novca da svaki dan izdvajam za pojedinacne karte u prevozu, ne svojom krivicom - vec zbog loseg tajminga za potvrde koje GRAS trazi, zasluzujem da me maltretiraju vozaci i revizori u medjuvremenu? Mislim da je stara karta dovoljan dokaz da imam status studenta, te ne razumijem zbog cega mi je potrebna potvrda za vadjenje nove..

Odlican primjer je dao The_Dubster - on je pusten u bus sa istom kartom koju je imala djevojka koja je maltretirana od strane vozaca.. to je itekako maltretiranje..

Zatim, revizori nisu imali pravo da oduzmu djevojci koju ti nazivas jadnicom kartu niti da zapisuju podatke s nje bez djevojkinog dopustenja, ipak je to njena karta koju oni nemaju pravo ni uzimati bez dozvole cak i kada je nevazeca Smiley Isto tako su joj mogli uzeti neki drugi dokument koji je nevazeci, sa njenim informacijama.. to je narusavanje privatnosti Smiley Cak iako je ona pogrijesila, nisu se ni oni ponijeli nista bolje i kulturnije, naprotiv. Smiley

Licno sam prisustvovala situaciji kada je momak usao u tramvaj sa kartom koju je zelio ponistiti u isto vrijeme kad i revizori koji su u tom momentu blokirali ponistace.. oduzeli su mu i kartu i licnu te ga natjerali da plati kaznu.. Ocito je platio kaznu sto nije bio "dovoljno brz" da prije njih stigne do ponistaca Grin

Opce je poznato da se pojedini GRASovi revizori sluze takvim trikovima sa oduzimanjem nekog licnog dokumenta kako bi natjerali neku osobu da plati kaznu.. E to je jadno Smiley

« Last Edit: July 27, 2011, 00:30:39 by Kuky_Luar » Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #763 on: July 27, 2011, 00:49:43 »



"Prica o izivljavanju nad zenama " kako vi to ovdje nazivate je itekako tacna .. ne samo nad zenama, vec i nad djecom, te studentima.. ja sam uvijek kupovala i karte i kupone, te sad nisam u mogucnosti da izvadim novu kartu jer je potrebna potvrda od fakulteta u ovo vrijeme godisnjih odmora kada studentska sluzba ne radi Smiley Znaci li to da ja svaki put kada putujem moram placati obicnu kartu.. u mom slucaju ne mogu proci ispod 6,5 KM dnevno, s obzirom na to da moram putovati autobusom pa tramvajem i nazad?! Smiley To znaci da ako ja, kao student, nemam novca da svaki dan izdvajam za pojedinacne karte u prevozu, ne svojom krivicom - vec zbog loseg tajminga za potvrde koje GRAS trazi, zasluzujem da me maltretiraju vozaci i revizori u medjuvremenu? Mislim da je stara karta dovoljan dokaz da imam status studenta, te ne razumijem zbog cega mi je potrebna potvrda za vadjenje nove..

Odlican primjer je dao The_Dubster - on je pusten u bus sa istom kartom koju je imala djevojka koja je maltretirana od strane vozaca.. to je itekako maltretiranje..

Zatim, revizori nisu imali pravo da oduzmu djevojci koju ti nazivas jadnicom kartu niti da zapisuju podatke s nje bez djevojkinog dopustenja, ipak je to njena karta koju oni nemaju pravo ni uzimati bez dozvole cak i kada je nevazeca Smiley Isto tako su joj mogli uzeti neki drugi dokument koji je nevazeci, sa njenim informacijama.. to je narusavanje privatnosti Smiley Cak iako je ona pogrijesila, nisu se ni oni ponijeli nista bolje i kulturnije, naprotiv. Smiley

Licno sam prisustvovala situaciji kada je momak usao u tramvaj sa kartom koju je zelio ponistiti u isto vrijeme kad i revizori koji su u tom momentu blokirali ponistace.. oduzeli su mu i kartu i licnu te ga natjerali da plati kaznu.. Ocito je platio kaznu sto nije bio "dovoljno brz" da prije njih stigne do ponistaca Grin

Opce je poznato da se pojedini GRASovi revizori sluze takvim trikovima sa oduzimanjem nekog licnog dokumenta kako bi natjerali neku osobu da plati kaznu.. E to je jadno Smiley

Šta GRAS ima sa kasnom odlukom Ministarstva i SPUS-a i potrebnom dokumentacijom?Imate svoje predstavike pa se žalite.
Veliki broj studenata je izvadio potvrde odmah nakon obavijesti,sada ćemo se izvlačiti sa radom studentskih službi?
Šta GRAS tačno ima sa finansijskim statusom korisnika?GRAS nije socijalna služba.Plaćanje karte je jedna vrsta maltretiranja?
Revizori imaju itekako pravo da uzmu nevalidnu kartu.Ako je oduzimanje karte narušavanje privatnosti,onda je i uvid u kartu narušavanje?Dokazaće se da je nevažećom kartom se vozala.Čak šta više uzeli su joj kartu i utekli bez objašnjenja?Mislim da je mlada zakasnila sa svojom verbalnom reakcijom trebala je razgovarati sa revizorima na licu mjesta,a ne zahtjevati putem medija "lične razgovore".
Ja često ulazim u vozila,ali je vrlo čudo što ja ne virim i ne vidim u tuđim rukama ko kakvu kartu ima.
Sad dotična je oštećena što ne zna govoriti već su joj revizori utekli?
Jadne su rasprave po vozilima kad nemaš karte i kada ti revizori imaju pravo naplatiti doplatnu.
A žene,kakve žene?Kočijaši.
« Last Edit: July 27, 2011, 00:53:53 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #764 on: July 27, 2011, 01:10:49 »

Priča od samog starta nema nikave logike.Ona je prerovila komplet sajt (na koji se obratila) da nađe informaciju o roku važenja.Hmmm,oni koji su izvadili karte gdje su se informirali?
A revizori su itekako znali do kada važe te karte.Zar je teško pretpostaviti zbog čega? Grin
Ne postoji trolejbus 103,već linija,zašto nije upisala datum tačan svog događaja nego sve u goloj pretpostavki "pre par dana",juče,danas...zašto nije upisala garažni broj i satnicu?Pa se napaćenoj javnosti obratila sa više detaljnih informacija?Revizor joj ima pravo uzeti kartu,ali otkad izmišljotina da mora tražiti odobrenje od nje da kolegi proslijedi kartu?Neka novopečena pravila.Žao mi je što joj nije dao nikakav kometar,ali nije valjda da ona nema jezika?Otkad revizori lete?Zašto je pokradena?Ja eto smatram da nije,medvjeđa joj je usluga učinjena,inače bi kukala kako mora platiti 26,60.Otiće sudiji za prekršaje?Kako dječije.Neće imati ni osnova za dizanje prijave.I na kraju opet ne zna što joj je karta oduzeta.
Neznanje ne oslobađa od odgovornosti.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.074 seconds with 24 queries.