bhbus.ba
May 15, 2024, 15:00:03 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311771 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #735 on: July 18, 2011, 17:44:21 »

pa kamo bolan slikan, nemoj da se ljutim Tongue
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #736 on: July 18, 2011, 17:46:52 »

Sutra, obećavam, radi na 15 pa mi je zgodno!
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #737 on: July 18, 2011, 18:40:31 »

Jeeeeeee!  Grin Grin Grin
813 dobio bijele retrovizore i bijele ratkape!!!!


da dobio je bijele ratkape i bijele retrovizore koji se meni licno ne svidjaju. ratkape OK (prednje su skinute  sa 492 a zadnje su one turske MAN-ove). I da sredjen mu je zuti poklopac i sada izgleda mnogo mnogo ljepše...
Logged
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #738 on: July 20, 2011, 10:00:16 »

Protest grupe studenata na Baščaršiji:Karta sa 50 na 354 marke
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=17756
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #739 on: July 20, 2011, 11:47:19 »

Pa šta hoće, da se džaba voze!? Mi srednjoškolci plaćamo istu cijenu. Ja sam za to da studenti plaćaju karte a ne da se voze džaba ili za 33 km godišnje ili već koliko je do sad bilo. Pa nije gras humanitarna organizacija!
Logged
aka
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 54



« Reply #740 on: July 20, 2011, 14:29:52 »

Protest grupe studenata na Baščaršiji:Karta sa 50 na 354 marke
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=17756
Dobro,povisenje cijene je mozda pomalo nerealno,ali ne razumjem da studenti traze povlasten polozaj kod cijena.Kod penzionera i ucenika i naravno ugrozenih kategorija drustva je sasvim okey da imaju popuste na cijenama karata,ali ipak studenti su uz duzno postovanja malo pretjerali.Nigdje u europi studenti nemaju povlasten polozaj na gradski prijevoz.
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #741 on: July 20, 2011, 14:55:34 »

Protest grupe studenata na Baščaršiji:Karta sa 50 na 354 marke
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=17756
Dobro,povisenje cijene je mozda pomalo nerealno,ali ne razumjem da studenti traze povlasten polozaj kod cijena.Kod penzionera i ucenika i naravno ugrozenih kategorija drustva je sasvim okey da imaju popuste na cijenama karata,ali ipak studenti su uz duzno postovanja malo pretjerali.Nigdje u europi studenti nemaju povlasten polozaj na gradski prijevoz.

Nije nerealno povećanje. Do 2010 cijena mjesečne studentske karte za A Zonu je bila 33KM što je za godinu dana iznosilo 396KM, a od B-C-D se cijena povećavala.

Prošle godine, valjda pred izbore bivši premijer kantona Sarajevo obećao je studentima godišnju kartu od 50, a kad su studenti počeli praviti demonstracije onda je to obećanje ispunjeno na štetu GRAS-a

Sad je cijena studentske polugodišnje karte manja od đačke i košta 96, 138, 147 i 179. Gdje to ima na svijetu da je Studentska karta jeftinija od đačke?
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #742 on: July 20, 2011, 15:54:17 »

Protest grupe studenata na Baščaršiji:Karta sa 50 na 354 marke
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=17756
Dobro,povisenje cijene je mozda pomalo nerealno,ali ne razumjem da studenti traze povlasten polozaj kod cijena.Kod penzionera i ucenika i naravno ugrozenih kategorija drustva je sasvim okey da imaju popuste na cijenama karata,ali ipak studenti su uz duzno postovanja malo pretjerali.Nigdje u europi studenti nemaju povlasten polozaj na gradski prijevoz.

U potpunosti nisi u pravu.Zahvaljujući predizbornom obećanju tadašnji premijer Mehmedić je bez ikakvog dogovora i finansijskog elaborata i tarifiranja sa GRAS-om obećao 33KM godišnju kartu na svim zonama.Kasnije su dogurali na cifru od 50KM.To tvorenje cijene je klasična politika,a ne struka.
Kada neko zna reći zašto moram za dvije stanice platiti 1,8KM kartu kao i za 20 stanica,onda ne vidim razloga da primjera ja koja hodam u A zoni u užem centru grada imam istu cijenu kao i onaj što putuje iz Tarčina ili sa same granice Kantona Sarajevo.
Djecfa u Osnovnoj školi plaćaju kupon 6KM koliko se ja sjećam,ova godišnja od 50 je 4,16 mjesečno.To je doista bruka.To je uostalom neodrživa cijena.
« Last Edit: July 20, 2011, 16:08:03 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #743 on: July 20, 2011, 21:26:23 »

Nigdje u europi studenti nemaju povlasten polozaj na gradski prijevoz.

a sta je sa Hrvatskom i zagrebom i Rijekom? Čuo sam da je tamo bilo besplatno za studente a sad kako je ne znam...

helem nejs


danas sam ga vidio i mada su mu različite ratkape, jako lijepo je vidjeti ga. malo dobrih viejsti iz GRASa da razbije sve ove probleme - barem bijele boje ne fali Tongue
Logged


kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #744 on: July 21, 2011, 14:37:23 »

Sindikat vozača upzorava:Stanje u GRAS-u sve lošije
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/45959-sindikat-vozaca-gradskog-saobracaja-stanje-u-gras-u-sve-losije.html
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #745 on: July 21, 2011, 22:06:49 »



e moj Nazife , Hasan ti ukro jednu platu pa nisi pisao nikome....
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #746 on: July 23, 2011, 16:11:42 »

Užas! Slike govore sve. U pitanju je garažni broj 409. Iživljavanje, šaranje , lomljenje, čupanje tapacirunga, lomljenje šperplopča...









I onda kažu dajte nam nova vozila, ma tim divljacima treba dat civare da se voze a ne autobus!


Zamisli da je GRAS umjesto Ikarbusa kupio Citare ili Lion's Cityje koji po komadu s porezom koštaju 150 hiljada više nego Ikarbusi, i stavio ih na ovakve linije, ovo bi bilo duplo žalosnije.

Ovaj bus od starta je najviše radio na Vogošći. Kod njih oduvjek rade najbolja zglobna vozila, mislim da im uvijek rade 4 vozila i da nema ispuštenih redova jer im se vozila  rijeđe kvare nego na drugim linijama. Upravo se Vogošćani najglasnije žale na JGP.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #747 on: July 23, 2011, 16:49:29 »

Uvijek se žale a radnim danom im voze 4 standardna busa i jedan dvokratni koji nikad nije ispušten! Voze 3-4 ikara 206-ice jedan lions classic G i eventualno, ali veoma rijetko jedan ik 201 ako su samo 3 ik 206. I to ako vozi ik 201 on je dvokratni!. Upravu si ovaj bus radi svaki dan 3 smjene na Vogošći. Samo je jednu sedmicu radio na lin 15 i to kada je bio poprilično nov!
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #748 on: July 23, 2011, 19:23:59 »

Ma Vogošća je posebna priča. Zašto??? Zato što u općinskom vjeću Vogošća "vedri i oblači" vjećnik SDA Ibrahim Kerla koji je inače tehnički direktor CTS-a. Ranije je bio kondukter ali politika čini čuda. U glavnom pomenuti "posranik" u OV Vogošća diže tu čita vu halabuku, postavlja pitanja, vrši pritiske na narod da traže bolji prevoz i sl. pametnije bi mu bilo da roditeljima skrene pažnju da svakog dana hrane i odgajaju ološ koja lomi i uništava sve što može polomiti i uništiti.
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #749 on: July 23, 2011, 20:16:05 »

Ma Vogošća je posebna priča. Zašto??? Zato što u općinskom vjeću Vogošća "vedri i oblači" vjećnik SDA Ibrahim Kerla koji je inače tehnički direktor CTS-a. Ranije je bio kondukter ali politika čini čuda. U glavnom pomenuti poslanik u OV Vogošća diže tu čita vu halabuku, postavlja pitanja, vrši pritiske na narod da traže bolji prevoz i sl. pametnije bi mu bilo da roditeljima skrene pažnju da svakog dana hrane i odgajaju ološ koja lomi i uništava sve što može polomiti i uništiti.

Primjetio sam to na TV Vogošća, stalno se nešto žale.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Pages: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.051 seconds with 22 queries.