bhbus.ba
May 15, 2024, 15:03:33 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311771 times)
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #660 on: June 19, 2011, 13:33:29 »

Ma joj taj 404 je sav skrpljen, imao je i sudar pa duže nije vozio, a kada je počeo voziti vozio je na Buća potoku pa su ga tamo momački sredili i putnici i brdo i neodržavanje. Vrata su postavljena naopako. Neonke nemaju poklopce sjedišta su ukrašena "kaligrafijom" i i izrezbarena su... Sve u svemu on jako dobro vuče i ima moćnu mašinu ( koliko ja znam) ali nevalja na oko nimalo. Pogledaj 403 u voznom parku pa vidi kako bi trebaa da izgleda IK-201 a ne ovaj 404 (najlošiji IK 201 u grasu) Smiley Sto se tiče ovoga imali i jedan bus da valja ima ima , a to su 850,851,852,853,854,405,406,407,408,410,412,413,416 i još poneki koji su onako dobri barem nisu uništeni do kraja 409,411,414,415,417,418,419,424,425,426,427,403,401,813,810... ( pogledaj slike u Voznom parku )
807 Je bio dobar, neznam jeli još uvijek, i 849 je bio dobar i očuvan jer je dugo radio na komercijali, ali on je trenutno u kvaru.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #661 on: June 19, 2011, 13:49:17 »

807 je uz 813 najbolji SL 222...840 je takođe bolji od većine ostalih mozda je i najispravniji sto se tice tehnicke ispravnosti...Prije nego će doći Lions CLassici solo uvijek se isticalo par vozila koji su bili bolji od ostalih a to su bili 803, 805, 807, 808, 813, 823, 840 i 849...828 i 829 su takođe bili dobri. Vecina vas se ne sjeca npr 845 ili 830 ili 838. 845 je bio mozda najstartnije vozilo u GRAS-u 2002, 03....ali eto stručnjaci s*ebaše sve pa i to ...
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #662 on: June 20, 2011, 16:23:00 »

Danas sam prolazio pored garaže.

Majstori su nešto radili oko 499. Motor mu je radio. Izgleda da bi mogao ubrzo proraditi.

Koliko sam vidio 462 i 492 su prebačeni kod rashodovanih autobusa, izgleda da su zasad digli ruke od njih. (a 462 je bio jedan od boljih SG312 dok je radio)

Čini mi se da se 831 pridružio vozilima 824, 842, 843, 849...

Mislio sam da ću među parkiranim vozilima vidjeti 668 jer ga nisam vidio jako dugo, ali nisam ga vidio ni u garaži. 714 niti je u rashodu niti  radi.

Izgleda da će tramvaj 275 biti rashodovan, izvađen mu je zglob. Radi se o tramvaju koji je prvo imao požar a potom iskočio iz šina.
« Last Edit: June 20, 2011, 16:26:48 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #663 on: June 21, 2011, 13:43:21 »

Izvještaj za 2010:GRAS u gubitku  21.700 000 KM
http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/clanak/110621071
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #664 on: June 21, 2011, 19:22:53 »

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110621112
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #665 on: June 21, 2011, 20:28:18 »

Vjerovatno će idućeg vikenda trolejbus opet biti zamjenjen autobusom jer se sad treba asfaltirati traka za smijer Alipašino polje -> Dobrinja u ulici Ante Babića.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #666 on: June 24, 2011, 21:05:28 »

skoro je bilo na netu neka anketa o čistoći vozila...

Kao narod se buni, a upravo je narod taj koji je pogan - danas vidim gbr 407 zadnja šajba, prozori i vrata išarani crnim sprejom i piše nešto Horde zla, Maroon brothers a na zadnjem poklopcu piše MB '87 il nešto tako...

Pa drage Sarajlije, ne šaraju vozači GRASa sami svoja vozila Wink
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #667 on: June 24, 2011, 21:35:07 »

skoro je bilo na netu neka anketa o čistoći vozila...

Kao narod se buni, a upravo je narod taj koji je pogan - danas vidim gbr 407 zadnja šajba, prozori i vrata išarani crnim sprejom i piše nešto Horde zla, Maroon brothers a na zadnjem poklopcu piše MB '87 il nešto tako...

Pa drage Sarajlije, ne šaraju vozači GRASa sami svoja vozila Wink

Pa vozilo se samo uprljalo.Odakle pravo GRAS-u da ima takva vozila.Paćenici od građana bi samo prigovarali a kada treba uvesti kulture kućne to obavezno izostaje.Kad treba spriječiti onda mora opet GRAS prevaspitavati i tako u nedogled.
« Last Edit: June 24, 2011, 21:36:52 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #668 on: June 24, 2011, 21:38:40 »

Quote
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=16984
Na sjednicu Nadzornog odbora KJKP Gras jučer je upao jedan od vozača ovog preduzeća, a nakon pijanke koja je organizovana u krugu firme.

Kako nezvanično saznajemo, radnici koji su se skupili u krugu preduzeća željeli su inscenirati napad na predsjednika Nadzornog odbora Izeta Hormana (SDA), koji nije saglasan s tim da na mjestu direktora firme ostane Ajdin Kobilić.

Umjesto njega, vozač A. Đ. odlučio je sačekati samog direktora, što nam u Grasu nisu potvrdili.

- Čovjek je ušao na sjednicu, neko vrijeme sjedio i izašao. Direktor nema komentar, kazala nam je Samira Kadić iz Informativne službe Grasa.

Od uposlenika saznajemo kako je pomenuti vozač član Sindikata komunalne privrede, a da je razlog upada na sjednicu taj što menadžment još nije uplatio plate, te da se ne zna ni kada će se to desiti.

Iz krugova bliskih SDA saznali smo kako njihovi predstavnici u kantonalnoj vlasti smatraju da Kobilić nije najbolje rješenje za mjesto čelnog čovjeka Grasa, ali da se neće miješati u izbor kadrova SDP-a.

Portparol kantonalnog MUP-a Irfan Nefić kazao nam je danas da su pripadnici PU Novi Grad bili na mjestu događaja, nakon što im je iz Grasa dojavljeno da jedan od uposlenika čeka da direktor izađe iz svog kabineta.

- Nije ga dočekao, kako je policiji rekao jedan uposlenik obezbjeđenja Grasa, direktor je izašao na neki drugi izlaz, tako da nije bilo problema, dodao je Nefić.

Šta je ovo??? Shocked
Pošao vozač da odveze direktora kući a novinari napravili senzaciju.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #669 on: June 24, 2011, 21:50:54 »

Ovi novinari Oslobođenja još uvijek plaču za Hasanom Bašićem jer je "gatački lola" Hasan često viđan na pijankama sa novinarima oslobođenja. Što se tiče vozača koji je "navodno" čekao direktora radi se o vozaču koji da ima države vlasti policije pravosuđa i ostalih nadležnih instanci taj čovjek bi odavno bio u zatvoru. Radi se o liku koji godinama teroriše pojedine radnike Gras-a čovjeku koji je sklon nasilničkom ponašanju koji je višestruko osuđivan i sl....
To što je član sindikata komunalne privrede je u ovom slučaju irelevantno. Bio je on i član sindikata vozača ali je non stop pravio probleme. Kao nagradu za siledzijstvo gatački lola Hasan mu je dodijelio turistički autobus. Meni lično jedino nije jasno kako će čovjek otići do Italije, NJemačke Francuske Španije ili Turske kad ne zna ni položaj gradova svoje zemlje. kako će se snaći tamo gdje bude trebao progovoriti pokoju riječ Njemačkog ili Engleskog kad ni bosanski ne zna kako treba.....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #670 on: June 24, 2011, 22:11:55 »

Ovi novinari Oslobođenja još uvijek plaču za Hasanom Bašićem jer je "gatački lola" Hasan često viđan na pijankama sa novinarima oslobođenja. Što se tiče vozača koji je "navodno" čekao direktora radi se o vozaču koji da ima države vlasti policije pravosuđa i ostalih nadležnih instanci taj čovjek bi odavno bio u zatvoru. Radi se o liku koji godinama teroriše pojedine radnike Gras-a čovjeku koji je sklon nasilničkom ponašanju koji je višestruko osuđivan i sl....
To što je član sindikata komunalne privrede je u ovom slučaju irelevantno. Bio je on i član sindikata vozača ali je non stop pravio probleme. Kao nagradu za siledzijstvo gatački lola Hasan mu je dodijelio turistički autobus. Meni lično jedino nije jasno kako će čovjek otići do Italije, NJemačke Francuske Španije ili Turske kad ne zna ni položaj gradova svoje zemlje. kako će se snaći tamo gdje bude trebao progovoriti pokoju riječ Njemačkog ili Engleskog kad ni bosanski ne zna kako treba.....


E pa tako ti je,manjina uvijek teroriše većinu.Ja samo želim da neko stručan dođe,da se više ostave prepucavanja stranačkih ko je koliko valjao ili nije valjao firmi.Sad sve treba propasti do bola da prestanu se cirkuzati.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #671 on: June 25, 2011, 13:31:43 »

Zna li neko za koje firme GRAS vrši prevoz radnika? Zanm da je ranije prevozio radnike Elektroprenosa, Sarajevogasa, Bosnalijeka, Pretisa (Jedno vrijeme zglobnim autobusima)...

Čini mi se da sad to rade najčešće vozila, 320, 322, 323... ali neznam za koje firme.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #672 on: June 25, 2011, 21:52:32 »

to su ta vozila, dakle iz Turističke agencije, a mislim da Sarajevo gas ne voze više, jer imaju oni svoj Centrolienra

Subota je veče i mislim da bi trebalo biti više autobusa na raspolaganju. Stvarno neznam šta se događa. Da nije možda došlo do kakve pobune vozača?

jarane sve je moguće... i ovo sa nesrećama što se dešavalo špekulisalo se da je to tihi štrajk vozača da se ukaže na stanje firme... U GRASu su sve karte otvorene...
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #673 on: June 26, 2011, 09:24:38 »

Zna li neko za koje firme GRAS vrši prevoz radnika? Zanm da je ranije prevozio radnike Elektroprenosa, Sarajevogasa, Bosnalijeka, Pretisa (Jedno vrijeme zglobnim autobusima)...

Čini mi se da sad to rade najčešće vozila, 320, 322, 323... ali neznam za koje firme.

Znam sigurno da još uvijek voze Bosnalijek a ovo ostalo mislim da ne voze...
Logged
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #674 on: June 26, 2011, 20:30:17 »

Stanovnici Titove ulice spremni blokirati cestu zbog buke tramvaja
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/41927-stanovnici-titove-ulice-spremni-blokirati-cestu-zbog-buke-tramvaja.html
Logged
Pages: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.048 seconds with 24 queries.