bhbus.ba
May 15, 2024, 03:03:07 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311712 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #435 on: March 07, 2011, 16:10:21 »

Ma stvarno je los taj potez, ali citajuci tvoj post, nesto mi kroz glavu prodje, pa mozda taj neko ko to organizuje i namjerno tako uradi. A da mu nadlezne osobe i neznaju sta je ucino jer nisu upucene sta se na kojoj liniji desava .. nako mi nesto kroz glavu to prodje ...
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #436 on: March 07, 2011, 18:32:46 »

E pa dragi moji vjerovali ili ne sada sam došao kući jako iznenađen! Čim sam došao upalio sa računar registrovao se. Neki od vas će reći pa to nije ništa interesantno! Ali vozilo 853 je viđeno na liniji 15b. Mogu samo reći koja je debilčina (izvinite na izrazu) stavila biser grada sarajeva na 15b. Prvo išarat će ga, drugo izrezati će ga, treće razbit će ga............. Užas živi užas. Ja ne znam za vas ali ovo je mene zaprepastilo. Shocked Shocked Shocked. Pored toga na 23/23a sada se stanje normalizuje pa voze 401,404,464,826

ljudi to je los potez da losiji ne moze biti. Takvu praksu nista ne moze opravdati, ali N E M A   V O Z I L A to je jedino objasnjenje
« Last Edit: March 07, 2011, 19:54:49 by amar » Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #437 on: March 07, 2011, 22:20:09 »

transformers, ima li vijesti o navodnim plincima?
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #438 on: March 08, 2011, 01:25:19 »

E pa dragi moji vjerovali ili ne sada sam došao kući jako iznenađen! Čim sam došao upalio sa računar registrovao se. Neki od vas će reći pa to nije ništa interesantno! Ali vozilo 853 je viđeno na liniji 15b. Mogu samo reći koja je debilčina (izvinite na izrazu) stavila biser grada sarajeva na 15b. Prvo išarat će ga, drugo izrezati će ga, treće razbit će ga............. Užas živi užas. Ja ne znam za vas ali ovo je mene zaprepastilo. Shocked Shocked Shocked. Pored toga na 23/23a sada se stanje normalizuje pa voze 401,404,464,826

ljudi to je los potez da losiji ne moze biti. Takvu praksu nista ne moze opravdati, ali N E M A   V O Z I L A to je jedino objasnjenje
Nadam se da se radi o jednodnevnom izletu tog vozila, Kao i obično kad voze izvan D. Armije i komercijalne linije.
850 je isto jednom radio tu liniju, ali prije skoro godinu dana.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #439 on: March 08, 2011, 02:32:38 »

Vidim da opet izlaze tenderi za škode 21Tr nadam se da će ih konačno kvalitetno osposobiti,bar djeluje kao nada da neće propasti.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #440 on: March 08, 2011, 08:09:34 »

transformers, ima li vijesti o navodnim plincima?

mislim da se radi o još jednoj laži u nizu , od strane uprave na čelu sa Hasanom Džungašvili bašićem
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #441 on: March 08, 2011, 19:13:41 »

Ja stvarno ne znam,ovi autobusi i nekako,ali minibuski sektor je najgori,trabao bi biti prioritet.Izlazili su tenderi i ništa!Ali briga Staljinbašića za to.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #442 on: March 08, 2011, 19:22:31 »

Troler mislim da 850 nije vozio na 15b, već na 23c jer sam se ja vozio sa 850 na 23c prije godinu dana. 853 vraćen na breku 2 . Pored ovih izleta i 416 je prije 2 mjeseca vozi na 30 (hadžići) i na 23 nedjeljom kada je neki praznik
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #443 on: March 08, 2011, 20:35:01 »

Troler mislim da 850 nije vozio na 15b, već na 23c jer sam se ja vozio sa 850 na 23c prije godinu dana. 853 vraćen na breku 2 . Pored ovih izleta i 416 je prije 2 mjeseca vozi na 30 (hadžići) i na 23 nedjeljom kada je neki praznik

ma vozio je nqa 15b pred novu godinu nekako otprilike....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #444 on: March 10, 2011, 00:51:09 »

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/25962-novi-nadzorni-odbor-gras-a-od-ponedjeljka.html
Quote
Novi Nadzorni odbor GRAS-a još nije formiran, ali će taj posao biti završen do kraja  sedmice, kaže predsjednik Skupštine preduzeća Hamdo Karić. Navodi da su u toku konsultacije članova Vlade kao osnivača preduzeća koga postaviti za vršioce dužnosti.

- Sve ide svojim tokom. Skupština je svjesna da je GRAS već nekoliko dana bez NO. Međutim, neće dugo biti tako, jer nam Nadzorni odbor treba i bit će formiran. Garantiramo da to što ga nema već nekoliko dana neće prouzrokovati nikakve posljedice niti štetu.  Evo, ako je jedini problem i grijeh što GRAS nema NO, pripišite ga meni - rekao je Karić.

Karić navodi da bi NO trebao početi raditi od ponedjeljka, ne želeći špekulirati ko bi mogao biti imenovan. Dotakao se i priča da će podnijeti ostavku u Skupštini preduzeća.

- Od toga nema ništa! Na žalost onih koji priželjkuju da odem i onih koji ne žele dobro GRAS-u, ja ostajem - poručio je Karić.

Kako saznajemo u Vladi, tačno je da će NO biti veoma brzo imenovan. Ali nakon toga neće tako brzo uslijediti zatražena smjena direktora Hasana Bašića.

- Prvo će biti riješen status Skupštine preduzeća, pošto su još vršioci dužnosti. Tek onda će biti priče o smjeni direktora. To je izričiti zahtjev SDP-a - rečeno je "Avazu".
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #445 on: March 13, 2011, 10:16:32 »

Problemi sa minibusevima
KLIK
KLIK
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #446 on: March 13, 2011, 10:19:11 »

pa ponestaje im tih buseva ...
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #447 on: March 13, 2011, 10:27:09 »

Ne bih preuveličavao, al situacija je strašna! Aj ovo u autobuskom sektoru se nadoknađuje sa busevima iz turističke agencija, al im pravooo škripi sa minibusevima
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #448 on: March 13, 2011, 10:31:04 »

i kako vidim sve gore ce da postaje ... jer i ovi sto imaju i sto voze su u katastrofalnom stanju i pitanja vremena njihovog stopa ...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #449 on: March 13, 2011, 16:26:28 »

"U GRAS-u je haos, Vlada nas ne sluša, mediji nam jedini mogu pomoći"

Quote
Samostalni sindikat vozača gradskog saobraćaja Kantona Sarajevo obratio nam se saopštenjem za javnost u kojem navode da su mediji jedini koji im mogu pomoći i upoznati javnost sa situacijom u Javnom gradskom preduzeću GRAS.

Tvrdeći da GRAS-u prijeti haos i nestanak te se žaleći da u preduzeću ne slušaju njihova upozorenja, iz sindikata pitaju: "Dokle će više pred očima svih nas praviti krivaje i voditi preduzeće u nestanak, a radnike na ulicu?"

Ističu da su poslali brojne apele Vladi Kantona Sarajevo, tačnije premijeru i ministru za saobraćaj i komunikacije, navodeći da v.d. predsjednika Skupštine Hamdo Karić i predsjednik Sindikata komunalne privrede Adnan Himzanija "ruše firmu", ali da im niko nije nijednom riječju odgovorio niti ih pozvao na razgovor.

"Dok na jednoj strani nemaju ni toliko poštovanja da odgovore radnicima, na drugoj se prave da ne vide kako Hamdo Karić ubrzano provodi svoje namjere. Radi to tolikom brzinom da ne može sačekati ni raspisivanje konkursa već je 'nahvatao' ljude koje će postaviti u Nadzorni odbor kao v.d. izvršioce, te istim odmah dati nalog za smjenu Uprave i generalnog direktora preduzeća. Pitamo potencijalne članove NO jesu li svjesni u šta ih uvaljuje gospodin Karić, jesu li svjesni da će 'ni krivi ni dužni' nositi na duši 2.000 radnika ovog preduzeća", navodi se u saopštenju za javnost i dodaje: "Mi vjerujemo i imamo saznanja da su u pitanju pošteni i ugledni ljudi, koji neće sebi dozvolizi da budu predmet manipulacije."

Iz Samostalnog sindikata vozača kažu da se Karić nije žurio da riješi probleme radnika kojima kasne plate, koji od januara nisu primili topli obrok, dvije godine nemaju regresa i kojima je sljedeća plata upitna, te ga optužuju da je naplatio 12.000 KM za svoj, kako kažu, nerad i rušenje firme.

Iz Sindikata poručuju građanima da, bilo šta da se desi, trebaju znati da su radnici GRAS-a primorani na to, da će braniti svoju firmu i radna mjesta, te da im je mutnih radnji "preko glave".
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.05 seconds with 24 queries.