bhbus.ba
May 15, 2024, 02:45:44 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311711 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #420 on: February 24, 2011, 10:34:13 »

Drama u GRASu se nastavlja... ova se situacija definitivno pretavara u sapunicu... Počeli voziti i sumnjivi vozači
KLIK
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #421 on: February 24, 2011, 15:00:02 »

Nisu sumnjivi,novinari će opet ložiti priču.
Istina je da je potez i više nego idiotski,ali ljudi su prošli obuku,tako da tu zime nema,imaju papire o završenoj obuci.
Sem što nemaju stalni radni odnos sa firmom(e to je već sumnjivo)  Grin
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #422 on: February 24, 2011, 15:02:13 »

novinari dosta pretjeruju sto se tice GRAS-a ...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #423 on: February 25, 2011, 22:07:06 »

Quote
Predstavnici Sindikata vozača gradskog saobraćaja GRASA smatraju da su finansijski kolaps prouzrokovali, dugogodišnje loše upravljanje ovim preduzećem, te politika koju je vodila Vlada KS u prethodnom mandatu.

Gras je jedino javno preduzeće kojem su nametnute subvencije određenih kategorija građana. Enes Dizdarević, član Upravnog odbora Sindikata vozača gradskog saobraćaja kaže nemaju ništa protiv subvencija. Ne protivimo se, želimo pomoći!.

Pojašnjava, da kad uzmemo u obzir jednog prosječnog penzionera koji plaća 3 marke za kartu, a Vlada daje  10, onda ostatak od 14-53 KM plaćaju radnici GRASA. To je gubitak, kaže Dizdarević, od 25 miliona.

Dok, Haris Lulić, ministar saobraćaja KS kaže da je konstatovan  gubitak GRAS-a od 22 miliona u 2009., a 2010.  nešto veći. Budžet ministarstva saobraćaja je 16 miliona, 13,5  izdvaja se za GRAS. To je nedovoljno. To govori o situaciji u preduzeću.

Strah za radna mjesta

Složenoj situaciji u preduzeću doprinose i manje lobističke grupe koje imaju interes privatizirati najprofitabilnije segmente ovog preduzeća. U tom slučaju tramvajski saobraćaj ostao bi isključivo  "na plećima" Vlade a time i poreznih obveznika. Tim povodom radnici, članovi ovog sindikata, uputili su pismo novom ministru saobraćaja. Podsjećaju da primjer uspješne privatizacije nije poznat ni u mnogo razvijenijim i uređenijim državama. Oni strahuju za svoja radna mjesta.

Bajram Dokara, predsjednik Skupštine Sindikata vozača gradskog saobraćaja kaže da plate redovno kasne u posljednje vrijeme. Regresa nisu primili u protekle 2 godine. Postali smo pastorčad u Kantonu.. Sva kantonalna preduzeća primaju plaću na vrijeme, a kod nas kad se sjete da nam pomognu...

Vlada KS smanjila je budžet ovom preduzeću za 3 miliona maraka. Postojećim sredstvima se neće moći isplaćivati plaće i održavati vozila.  Ovakvo stanje će preduzeće dovesti u stečaj, što je pretpostavka  za bagatelnu privatizaciju, kažu radnici. Radnici očekuju od Vlade da konačno riješi probleme ovog preduzeća na najbolji mogući način. Nekome odgovara, haos! U čijem interesu – pitaju radnici nadležnog ministra?

I radnici, članovi ovog Sindikata i resorni ministar se slažu da treba uslijediti tolerancija svih da bi se prevazišle poteškoće.

Danas je zasjedao i Nadzorni odbor ovog preduzeća. Jedna od tačaka je bila i smjena menadžmenta.


Zaista,vrijeme je davno iscurilo,moraju se foteljaši povući podhitno.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #424 on: February 26, 2011, 16:02:00 »

Nažalost,ništa konkretno do daljnjeg.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/29047-Prekinuta-sjednica-Nadzornog-odbora-GRAS--Hasan-Bai-nije-smijenjen.html
Quote
Direktor GRAS-a Hasan Bašić i kompletna Uprava nisu smijenjeni na jučerašnjoj sjednici Nadzornog odbora preduzeća. Zapravo, smjena rukovodstva nije ni stavljena na glasanje, saznaje „Dnevni avaz" od onih koji su prisustvovali sjednici, pošto je taj skup bio zatvoren za medije. Ovim je NO prekršio zaključak Skupštine preduzeća koja je naložila smjenu Uprave i direktora, jer nisu ispoštovali 13 donesenih i obavezujućih odluka.

Skretanje s teme

- Rasprava o smjeni rukovodstva je bila široka, pomalo se i skretalo s teme. Na kraju, predsjednik NO Saša Džumhur te članovi Tarik Humačkić i Jasminka Strika zaključili su da formiraju komisiju. Ta komisija dobit će zadatak da preispita navode Skupštine za smjenu Uprave i direktora - saznaje „Avaz".

Ipak, kako smo saznali, Džumhur se nije odvažio staviti na glasanje prijedlog za smjenu rukovodstva, jer se bojao da neće imati dovoljan broj ruku.

- Nastavak sjednice zakazan je za ponedjeljak, pa ćemo vidjeti šta će biti krajnji ishod - rečeno je „Avazu".

Džumhur se nakon iscrpljujuće sjednice nije javljao na telefon. Međutim, u izjavi za naš list reagirao je predsjednik Skupštine GRAS-a Hamdo Karić.

Završetak posla

- Skupština će biti dosljedna i beskompromisna u provođenju odluke o smjeni rukovodstva. Čuo sam da NO nije ni glasao o ovoj odluci te da je nastavak sjednice u ponedjeljak. Pošto smo Nadzornom odboru dali rok da sve završi do 28. februara, što je u ponedjeljak, očekujemo da će završiti posao. Kakva god bude njihova odluka, mi imamo svoj stav te ću nakon toga sazvati i sjednicu Skupštine - rekao je Karić ne precizirajući rasplet događanja u GRAS-u.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #425 on: February 27, 2011, 15:19:27 »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/29128-Zato-nije-smijenjen-direktor-Hasan-Bai-Nisu-mogli-preuzeti-odgovornost.html
Zašto nije smijenjen direktor Hasan Bašić: Nisu mogli preuzeti odgovornost

Quote
Nadzorni odbor GRAS-a na sjednici u petak nije mogao preuzeti odgovornost da smijeni Upravu i direktora preduzeća Hasana Bašića bez dodatnih informacija. Zato se nismo ni izjašnjavali o smjeni. Pojedini članovi NO-a nisu bili sigurni u svoju kompetenciju da mogu realizirati odluku Skupštine preduzeća, koja je i naložila smjenu čelnih ljudi GRAS-a. Konstatirali smo da ovdje ima previše ličnih obračuna, kazao nam je jučer Saša Džumhur, predsjednik NO-a.

Preispitivanje odluke

- Dogovorili smo da sjednicu i ovu priču nastavimo u ponedjeljak. Također, zaključeno je da treba formirati komisiju koja će preispitati odluku Skupštine. No, moj je stav nakon prospavane noći nešto drugačiji. Smatram da hitno trebamo organizirati širi sastanak s resornim ministrom, sindikatima i svim relevantnim karikama u ovom lancu. Na tom mjestu treba jasno reći da je potrebna što brža sanacija stanja u GRAS-u, koja će, eventualno, podrazumijevati i postavljanje nove Uprave - kaže Džumhur.

On će svoj prijedlog sutra iznijeti članovima Odbora Tariku Humačkiću i Jasminki Striki te da je spreman za sastanak već u srijedu. U tom slučaju, ističe Džumhur, ne bi trebala biti formirana nikakva komisija.

Nedostupni Bašić

Skupština GRAS-a, na čijem je čelu Hamdo Karić, sačekat će, također, ponedjeljak kako bi mogla odrediti daljnji pravac svog djelovanja. Karić nije želio prejudicirati šta bi se moglo desiti, ali je još jednom ponovio da će insistirati na tome da NO glasa o odluci o razrješavanju direktora i Uprave s dužnosti bez obzira na ishod glasanja.

Glavna ličnost cijele priče - Hasan Bašić i u noći nakon sjednice i jučer tokom dana bio je nedostupan na mobitele.

Karić: Neće imati sagovornika

Na Dacićeve prozivke nije ostao dužan ni Karić. Kazao je da nema razloga da reagira na gluposti.

- Prije svega, nijedan sindikat ne može određivati dnevni red Skupštine niti pitanja kojima se bavimo. Ako Sindikat vozača bude nastavio kreirati naš rad, neće imati sagovornika u meni - rekao je Karić.

Reakcije Sindikata

Nazif Dacić, Sindikat vozača:

- Očekivali smo da direktor neće biti smijenjen, odnosno da NO i ne glasa o tome. Smatramo da smjena direktora Bašića nije potrebna, on nije kriv za situaciju u GRAS-u. To su samo interesi pojedinaca, poput Karića i Himzanije.

Adnan Himzanija, Sindikat komunalne privrede:

- Nije naše da se uplićemo u rad NO-a. Nismo ni tražili smjenu direktora, jer na to nemamo pravo, nego smo mu predložili da, zbog moralnih razloga, podnese ostavku. A, što se Dacića tiče, njemu je u interesu da Bašić ostane, jer mu je zaposlio kćerku.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #426 on: February 28, 2011, 14:59:51 »

Da se maknemo sa ove politike u grasu. Ponovo tražim odgovor od bilo koga: Zašto sada na Rajlovcu stalno voze najnovija vozila, a do prije mjesec dana su vozile najgore "harabatije - krntije - kante" od autobusa. Ove sedmice voze: 407,408,402 i reljevo 805 (i on je bolji od onih koji su vozili, kao što su: 612, 620, 714, 461, 421, 706, 668, 673)
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #427 on: February 28, 2011, 19:15:37 »

Da se maknemo sa ove politike u grasu. Ponovo tražim odgovor od bilo koga: Zašto sada na Rajlovcu stalno voze najnovija vozila, a do prije mjesec dana su vozile najgore "harabatije - krntije - kante" od autobusa. Ove sedmice voze: 407,408,402 i reljevo 805 (i on je bolji od onih koji su vozili, kao što su: 612, 620, 714, 461, 421, 706, 668, 673)

Drug tebi isto kao da je zao sto je to tako. DObili ste malo bolja vozila i moli Boga da duze potraje. Jedini razlog je sto nema drugih vozila...
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #428 on: February 28, 2011, 22:36:36 »

Nije meni žao , daleko od toga, ali mi je žao kada vidim da se 462 pati uz kobilju glavu,a 407 jurca po ravnici u Rajlovac. Još jednom naglašavam da mi je jako drago da nam voze novi busevi. Shvatam te zašto si ovako odgovorio, jer sam malo pogrešno interpretirao pitanje. Ustvari radoznao sam da saznam zašto voze novi busevi! To je cilj pitanja
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #429 on: March 01, 2011, 11:49:35 »

Nije meni žao , daleko od toga, ali mi je žao kada vidim da se 462 pati uz kobilju glavu,a 407 jurca po ravnici u Rajlovac. Još jednom naglašavam da mi je jako drago da nam voze novi busevi. Shvatam te zašto si ovako odgovorio, jer sam malo pogrešno interpretirao pitanje. Ustvari radoznao sam da saznam zašto voze novi busevi! To je cilj pitanja

Ma razumijem ja tebe u potpunosti i razumijem suštinu pitanja. Međutim nije li malo nepošteno da se gradjani Vogosce voze u samo ponavljam samo novim vozilima a građani Rajlovca, Hrasnice i sl naselja u krsevima. namjerno spominjem Vogoscu koja od svih prigradskih naselja ima ubjedljivo najbolji i najredovniji prevoz a non stop se zale kako su nezadovoljni prevozom kako dugo cekaju autobuse i sl...
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #430 on: March 01, 2011, 16:49:56 »

Ma razumijem ja tebe u potpunosti i razumijem suštinu pitanja. Međutim nije li malo nepošteno da se gradjani Vogosce voze u samo ponavljam samo novim vozilima a građani Rajlovca, Hrasnice i sl naselja u krsevima. namjerno spominjem Vogoscu koja od svih prigradskih naselja ima ubjedljivo najbolji i najredovniji prevoz a non stop se zale kako su nezadovoljni prevozom kako dugo cekaju autobuse i sl...

Ja često koristim prevoz za Vogošću i čista je laž da je nekvalitetan...narod je ohol i bezobrazan jer im se može.Uvijek su busevi bili topli,udobni i brzi zaista.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #431 on: March 01, 2011, 21:28:01 »

Slažem se sa obojicom. Vazda se oni "vogošćani" žale na prevoz, a imaju sve vozne redove aktivne, pa čak i dvokratne! Još na tim voznim redovima voze novi busevi. Otkrio sam sam odgovor na svoje pitanje. Od vozača 408-ice sam dobio informaciju da su oni prije i nove buseve vozali na dvokratnim, pa je nekome došlo iz gu**ce u glavu da je bolje da 460,463,668... i slični njima mislim malo stariji i oni koji su krševi od sada voze dvokratne mjesto njih, a da novi busevi uzmu njihove stalne redove npr: 408 vozio dvokratnu na Tarčinu, a 463 stalnu na Rajlovcu. Izvršena zamjena njih dvojice! Tako važi za svaki terminal i vozni red. Mislim da ste shvatili. Bolje da 408 vozi 14 sati na bilo kojoj liniji nego samo 2-3 kruga na Tarčinu itd. i sl.
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #432 on: March 01, 2011, 21:29:41 »

Ma razumijem ja tebe u potpunosti i razumijem suštinu pitanja. Međutim nije li malo nepošteno da se gradjani Vogosce voze u samo ponavljam samo novim vozilima a građani Rajlovca, Hrasnice i sl naselja u krsevima. namjerno spominjem Vogoscu koja od svih prigradskih naselja ima ubjedljivo najbolji i najredovniji prevoz a non stop se zale kako su nezadovoljni prevozom kako dugo cekaju autobuse i sl...

Ja često koristim prevoz za Vogošću i čista je laž da je nekvalitetan...narod je ohol i bezobrazan jer im se može.Uvijek su busevi bili topli,udobni i brzi zaista.

a još im CTS stoji na usluzi i opet se žale...
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #433 on: March 03, 2011, 23:16:55 »

Drama se nastavlja! Govoril ose o smjeni direktora, a smijenjen Nadzorni odbor
KLIK
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #434 on: March 07, 2011, 15:28:56 »

E pa dragi moji vjerovali ili ne sada sam došao kući jako iznenađen! Čim sam došao upalio sa računar registrovao se. Neki od vas će reći pa to nije ništa interesantno! Ali vozilo 853 je viđeno na liniji 15b. Mogu samo reći koja je debilčina (izvinite na izrazu) stavila biser grada sarajeva na 15b. Prvo išarat će ga, drugo izrezati će ga, treće razbit će ga............. Užas živi užas. Ja ne znam za vas ali ovo je mene zaprepastilo. Shocked Shocked Shocked. Pored toga na 23/23a sada se stanje normalizuje pa voze 401,404,464,826
Logged
Pages: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.057 seconds with 22 queries.