bhbus.ba
May 15, 2024, 10:15:08 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311756 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #345 on: January 19, 2011, 00:06:44 »

Naletih na fotku na sa-x portalu vozač trole fulio skretanje , skrenuo u Olimpijsku umijesto kod Fahdove džamije...a dešava se s obzirom da se više ništa ne vidi ovih par dana ali danas je katastrofa od nekih pola 4...bogza kako je sjediti za volanom i voziti u prazno Shocked Shocked


Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #346 on: January 19, 2011, 02:03:40 »

ma ovo je katastrofa, ja prije pola sata bio vani, vidljivost nekih 5 metara ...
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #347 on: January 19, 2011, 12:12:14 »

ma ovo je katastrofa, ja prije pola sata bio vani, vidljivost nekih 5 metara ...

A tako je skoro svake noći....u vožnji jedva da vidiš središnju liniju.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #348 on: January 19, 2011, 20:31:00 »

Problemima nikad kraja  Shocked Shocked

KLIK 1
KLIK 2

Izgleda da je dionica od Kampusa do Marin Dvora nešto kao crna zona  Lips Sealed Lips Sealed
Logged


kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #349 on: January 22, 2011, 13:56:15 »

Traže smjenu direktora i Uprave!
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/25347-Trae-smjenu-direktora-Uprave.html
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #350 on: January 25, 2011, 20:30:23 »

Iskreno se nadam da će neko od rukovodstva GRASa pročitati post i obratiti pažnju na svoje "revizore"

Danas situacija u tramvaju, uhvatili curu u tramvaju i cura nema kartu i oni je ono okružili i do tu je bilo sve ok. Al onda scena živa... "Rezivorski" tim se sastojao od 2 muškarca i jedne žene. Cura je Turkinja i vjerovatno je pošla na Ilidžu, ili na IUS ili Burch. Oni govore curi da izađe iz tramvaja a cura im logično odgovara na eng da ih ne razumije. I onda se dokazuje po ko zna koji put, totalno divljaštvo, drskost, neobrazovanost i netolerancija. Naime, jedan revizor koji je već izašao iz tramvaja, dere se iz petnih žila "IZLAZI VAN!" a drugi joj maše pred očim rukama pokazujući van i sav crven u licu. Cura huda se još više izgubila. Na to je reagovao jedan putnik sa prekorom "revizora" rekavi da joj se može i na fin način objasniti o čemu se radi.

Poenta priče - sve ok, cura nema kartu i zna se postupak. Ali način do kojeg se dolazi do tog postupka mi se gadi. Napisaću - SELJAČINE prvog formata.
1 - živimo u svijetu gdje je engleski jezik jaaaaako rasprostranjen i svako bar zna osnovno reći da se sporazumije, al naravno, to ne važi za ove gorile.
2 - ponovo se dokazuje da se "revizori" iživljavaju samo na manjim momčićima i ženama, jer momak iza mene koji je sjedio nije imao kartu,al ga je bilo "mašala", pa su njega zaobišli.
3 - sve i da ne znaju engleski jezik, u svim vozilima upozorenja za kartu su napisana i na engleskom jeziku, pa su dotični mogli samo pokazati na to i sve bi bilo jasno, a ne derati se na curu i demonstrirati svoju "višu" silu.

I sad ta cura treba reći ostalim, potencijalnim turistima, kako se revizori ophode u javnom saobraćaju i onda se raja čudi zašto nema turista, zašto se raja švercuje, zato se dešavaju sva s*anja sa noževima, pištoljima i slično....

Uglavnom - Veliko FUJ!
« Last Edit: January 25, 2011, 20:34:23 by The_Dubster » Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #351 on: January 25, 2011, 22:18:14 »

Bilo je vala i fine djece da se uposle,a oni neke babe iz predratnih firmi što su sjedile po šalterima i svađale se sa narodom i čistačice uposlili.
Stvarno znaju biti čobani,doduše ja nisam imala probleme,ali sa strancima su grozni.
Ima stoke koja se pravi budala,ali i takvim se može stati u kraj pristojnom pričom.
Ako ti je već cilj da poniziš nekoga (domaćeg džibera)bez karte onda to uradi bez da sebe obrukaš. Sad
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #352 on: January 25, 2011, 22:24:44 »

Bilo je vala i fine djece da se uposle,a oni neke babe iz predratnih firmi što su sjedile po šalterima i svađale se sa narodom i čistačice uposlili.
Stvarno znaju biti čobani,doduše ja nisam imala probleme,ali sa strancima su grozni.
Ima stoke koja se pravi budala,ali i takvim se može stati u kraj pristojnom pričom.
Ako ti je već cilj da poniziš nekoga (domaćeg džibera)bez karte onda to uradi bez da sebe obrukaš. Sad

... i firmu i grad... pa šta će reći stranci i gosti iz ostalih gradova :S

Sramota za GRAS :S

ako su već uposlili čistačiće i amidžiće, nek uposle kojeg apsolventa engleskog na par sati sedmično pa da u ovakvim slučajevima imaju potporu.. . Kad se već ne znaju služit naljepnicama u vozilima :S
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #353 on: January 25, 2011, 23:07:08 »

Pošto 99% turista ima kartu, revizori garant mislili da se cura pravi englez kao što se mnogi prave englezi a nisu.
Pa šta bi bilo da neko naš ode u Istambul i da ga uhvate bez karte, pa išćerali bi ga s noge na nogu nebi se mnogo sekirali za turizam.

Hajde što se naša sirotinja vozi bez karte, hajd i ove siledžije što im niko ništa nesmije. sad bi trebali još i turisti da se voze bez karte. e takvi nam turisti netrebaju.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #354 on: January 25, 2011, 23:08:31 »

ne trebaju sigurno, al nam trebaju ljubazniji, ako ne i malo obrazovaniji, revizori u svakom slučaju Wink
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #355 on: January 25, 2011, 23:42:53 »

Ma ustvari me nije ni briga hoće li to neko biti čistačica ili deseti.
Treba edukatore na poslu promjeniti.Pa fino iz početka o osnovama ponašanja i komunikacije i kako se ponašati
kada neko pruža otpor u vozilu,al fakat ništa nije opravdanje za vrisku,psovanje,i histerisanje koje nije profesionalno. Embarrassed
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #356 on: January 25, 2011, 23:52:42 »

Onda bi revizore morali non-stop mijenjati. jer mislim da je većini revizora poslije par mijeseci pun kufer svakodnevnih neugodnosti  i svakodnevnim strahom da će dobiti batine samo zato što rade svoj posao. Mogu misliti kako se osjećaju ljudi koji godinama rade taj posao i koliko je stresan taj posao.

Prije 10-ak godina sam čuo da je bilo slučajeva da revizor traži kartu a baja mu pokaže pištolj za pojasom.

Revizore trebamo početi gledati kao ljude koji rade svoj posao koji je izuzetno stresan. Upamtite da je ljudski organizam takav da se nakupljeni stres mora negdje osloboditi. na neku djevojku bez karte, rmpaliju bez karte, pa da fasuje batine ili kući na ženu i djecu, e sad vidite šta je najbezbolnije.

 Volio bi vidjeti ove što svakako nazivaju revizore, samo godinu dana na njihovom mijestu, pa bi ih onda pitao kako je biti revizor.

Narod je davno smislio jednu malo nepristonju, ali vrlo istinitu izreku: Lako je tuđim ****** gloginje mlatiti.
« Last Edit: January 26, 2011, 00:01:23 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #357 on: January 26, 2011, 10:13:51 »

Ma ustvari me nije ni briga hoće li to neko biti čistačica ili deseti.
Treba edukatore na poslu promjeniti.Pa fino iz početka o osnovama ponašanja i komunikacije i kako se ponašati
kada neko pruža otpor u vozilu,al fakat ništa nije opravdanje za vrisku,psovanje,i histerisanje koje nije profesionalno. Embarrassed


potpisujem...

pa imaš ti revizora i jako kulturnih, čemu sam lično posvjedočio, kao i onih koji samo mahom pregledaju kartu - imaš ima, nemaš nema veze, samo prođe i svi ok i nema belaja...

uglavnom, poenta je da definitivno treba vise kulture i profesionalizma....
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #358 on: January 26, 2011, 10:31:30 »

Btw, evo par klipova, pa ko želi nek gleda. Glavne "uloge" su sarajevski tramvaji i trole Cheesy
http://www.youtube.com/watch?v=Xrt0UNRiCeY
http://www.youtube.com/watch?v=3Tob1U4O528
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #359 on: January 26, 2011, 12:02:15 »

Što se tiče revizora jedni su extremno ljubazni (stariji), drugi su ok (sa dužim radnim stažom srednjih godina), a neki du đub*ad koja ipucavaju svoje komplekse na putnicima i PUTNICAMA jer ,nemaju da vam ne kažem šta, stoga ne znam šta da mislim o njima. Ove 2 žene što sad rade na kontroli su tako ufuraneeeeee da vi to ne ne pokušpavajte ni zamisliti. Undecided Undecided Undecided
Logged
Pages: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.048 seconds with 22 queries.