bhbus.ba
May 15, 2024, 17:36:58 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311774 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #195 on: November 15, 2010, 21:55:44 »

trolejbus gbr 4428 dobio reklamu apoteke Denida. Nadam se da ću ga ubrzo uhvatiti i nadam se da neće proći kao ona što je imala Kramar reklamu...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #196 on: November 16, 2010, 00:08:08 »

...a nek se ima para za glupost od stanice na terminalu Ilidža
Akobogda da ta "glupost" bude na svim stanicama. Jedna neće previše pomoći, ali neka malo po malo...

Mislim da građani neće biti extra oštećeni dok šestica ne radi.Vidim da su neke linije pojačane.
Ona skretnica je postavljena kao nova na generalnom
remontu pruge i ceste za STENS 73.Sv.prv.u ping pongu.Zatim kad se mijenjala pruga na
potezu M.Dvor-Skenderija 1982 godine.Stavljali se nosači pruge sa gumenim ogibljenjem da
smanje vibracije i buku.Ona skretnica nije jednostavna za zamjenu jer se mora uz visoku
cijenu investicije,obustaviti saobraćaj na par dana na najvećoj raskrsnici u BiH.Uz tramvaj
koji bi išao na Ž.Stanicu,ne bi radili trolejbusi do Jezera,a sav promet autobusa do
Drvenije,trolejbusa do Principovog i sva sila auta bi išla na lijevu stranu Miljacke.
To je kolaps kojeg niko u SA ne može zamisliti.Dalje ovdje se ne radi o par metara šine.
Ima ih gras dovoljno nego o citavoj rekonstrukciji.Bil iko normalan pustio za interes građana neispravnu prugu
za korištenje i strahovao za ne daj Bože prevrtanje tramvaja?Ma ne bi.Kad bidne para neka poprave...svakako u najavili za proljeće naredne godine popravku pruge od Vijećnice do Marin Dvora...pa i to ako bude para...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #197 on: November 19, 2010, 15:46:37 »

jel moguće da je GRAS vršio rashod nekih vozila, jer sam danas u busu u Podlugovima vidio šleper koji je prevozio žute dijelove koji su bili sa plavom linijom, onako baš kao GRASovi autobusi, pa sam pretpostavio da nije šta otišlo na rezanje pa u prodaju u željezaru Ilijaš Huh?

i da, gbr 417 već par dana vozi, iako mu fali dio zadnjeg desnog branika
« Last Edit: November 19, 2010, 15:51:40 by The_Dubster » Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #198 on: November 19, 2010, 16:11:43 »

jel moguće da je GRAS vršio rashod nekih vozila, jer sam danas u busu u Podlugovima vidio šleper koji je prevozio žute dijelove koji su bili sa plavom linijom, onako baš kao GRASovi autobusi, pa sam pretpostavio da nije šta otišlo na rezanje pa u prodaju u željezaru Ilijaš Huh?

i da, gbr 417 već par dana vozi, iako mu fali dio zadnjeg desnog branika

437 je bio u zuto plavoj varijanti kao i 694 moguce da su ta vozila u pitanju. Ne vjerujem da je isjecen ijedan MAN iako bi ubrzo moglo se i to desiti. A što se tiče toga da 417 vozi brz dijela branika nikakvo cudo jer skoro sva GRAS-ova vozila rade sada u 3 smjene tako da i kad ima rezervnih djelova nedostaje vremena za zamjenu
« Last Edit: November 19, 2010, 22:03:57 by The_Dubster » Logged
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #199 on: November 20, 2010, 21:37:06 »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/19718-gras_novac_potrosnja.html
Krmpotić:Natjerali smo GRAS da izvještava gdje idu pare
Najkritičniji dio pruge nije mjenjan 35 godina!
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/19858-Najkritiniji-dio-pruge-nije-mijenjan-godina.html
« Last Edit: November 20, 2010, 21:39:49 by kilometar » Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #200 on: November 20, 2010, 22:03:52 »

Adin je danas vidio, kako reče, da je opet kamion provukao u pravcu Ilijaša školjke minibusa sa GRASovom šemom, dakle sigurno je to to...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #201 on: November 20, 2010, 22:26:08 »

Ako Bog da 28.novembra očekujemo paradu u Sarajevu Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #202 on: November 21, 2010, 10:56:41 »

Ako Bog da 28.novembra očekujemo paradu u Sarajevu Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

znači mogli bi se tad okupit svi forumai koji mogu Smiley

a kako će parada tačno ići i ima li kakav link?
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #203 on: November 21, 2010, 11:30:45 »

Navodno je prosao tender za plince. Tako kaže jedan od šefova. Radi se o MAN-ovima i bit će nabavljeni iz Belgije. Međutim mene lično razočarala je godina proizvodnje (navodno 2000) staro je to a pogotovo plincima je vijek trajanja mnogo manji nego dizelasima...šta ostali misle
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #204 on: November 21, 2010, 11:38:34 »

ja odpadam za 28 da odma znate, tad sam u GR .... ustvari taj dan dolazim iz GR, ali kasno oko 7 ...
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #205 on: November 21, 2010, 12:31:06 »

ja odpadam za 28 da odma znate, tad sam u GR .... ustvari taj dan dolazim iz GR, ali kasno oko 7 ...

ma drug ne vjerujem da ces propustiti nesto sto do sada nisi vidio. Ja se samo nadam da nece biti nekih udesa kao prije par godina, ali ne sumnjam da ce se vrli GRAS-ovi rukovodioci potruditi da nam predoče kakav drugi "cirkus" u odnosu na onaj od prije par godina.
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #206 on: November 21, 2010, 12:44:31 »

a šta je to bilo prošlih godina, jer nisam upućen?

ja se nadam samo da će Vašingtonac biti na pruzi, a ne bi bilo loše da su neke stare buseve ospodobili i da su ih poslali na cestu... mada po meni je fino i što su na većinu buseva, trola i tramvaja stavili zastavice 125 GRAS i to je neto...

a to za plince - ne razumijem se baš u to, al smatram da su bilo kakvi busevi bolji od nikakvih, mada realno ako se stanje u GRASu ozbiljno ne promijeni i da nabave buseve 2010. godište, za 3 godine, kako ih održavaju biće loši...
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #207 on: November 21, 2010, 14:50:34 »

a šta je to bilo prošlih godina, jer nisam upućen?

ja se nadam samo da će Vašingtonac biti na pruzi, a ne bi bilo loše da su neke stare buseve ospodobili i da su ih poslali na cestu... mada po meni je fino i što su na većinu buseva, trola i tramvaja stavili zastavice 125 GRAS i to je neto...

a to za plince - ne razumijem se baš u to, al smatram da su bilo kakvi busevi bolji od nikakvih, mada realno ako se stanje u GRASu ozbiljno ne promijeni i da nabave buseve 2010. godište, za 3 godine, kako ih održavaju biće loši...

evo šta se desilo

http://www.youtube.com/watch?v=kJyfHJz26tk

a to si u pravu što kažeš da su bilo kakvi busevi bolji od nikakvih odnosno od ovih koje GRAS ima sada. Mene lično je samo strah "mutnih" radnji koje su u GRAS-u postale svakodnevnica. Plinci će biti nabavljeni po mizernoj cijeni, kvalitet naravno upitan srazmjeran cijeni a kroz dokumentaciju ce biti prikazani ogromni novci. DAkle klasično "pranje" para. Volio bih da ne budem u pravu
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #208 on: November 21, 2010, 16:27:54 »

ovo je stvarno tragikomično Lips Sealed

a u koliko sati treba da krene ta parada i kojim pravcem Huh?
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #209 on: November 21, 2010, 17:29:22 »

ovo je stvarno tragikomično Lips Sealed

a u koliko sati treba da krene ta parada i kojim pravcem Huh?

ma to obično bude prijepodne oko 10. Po meni je malo glupo praviti paradu i ceremonijal a ljudi ni plate nisu dobili. Obično ide od skederije do carsije krug
Logged
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 24 queries.