bhbus.ba
May 15, 2024, 08:41:28 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311754 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #180 on: October 31, 2010, 23:18:22 »

ništa novo iz GRASa
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/17823-Autobusi-voze-sve-rjee-trae-produavanje-linije.html
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #181 on: November 08, 2010, 12:27:28 »

Kako se kod vas drže IK-206-ice?
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #182 on: November 08, 2010, 12:27:36 »

Pa et, moram reći onako... Mislim, nije do njih, nego je do održavanja. Jednoj je već mijenjan zadnji branik, jednoj napuklo staklo na vratima... i sad ne razumijem se baš, al ima mislim 427 da je sa zelenim displejom - pa sad vidio sam jednom navečer da piše na njemu 124 godine GRASa, al ne gori zeleno, kao da ne radi svjetlo il šta već... pa ne znam jel to treba tako ili je do busa Huh?
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #183 on: November 08, 2010, 12:29:05 »

Kako se kod vas drže IK-206-ice?

tek su stare nesto manje od godinu dana. Sad za sad su u solidnom stanju premda ako potraje ovakva situacija ne mislim da im se dobro pise. Zadnji branik nije mjenjan ni jednoj nego je "krpljen" kod 417 a 418 je dosla sa napuknutim prednjim staklom od vrata. Kod 427 je drugačiji tip linijskog displeya  a navece se slabo vidi jer ne rade neonke koje osvjetljuju displey. I Bog sami zna da li su i ugradjene jer je ovaj 427 "sklepan s brda s dola"
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #184 on: November 08, 2010, 21:37:30 »

displej radi 100%, danas sam baš vidio, onda će biti da je do tih neonki...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #185 on: November 11, 2010, 20:21:58 »

Riječ je o velikom oštećenju tramvajske skretnice koje nije moguće sanirati, zbog čega je jedino rješenje kompletna rekonstrukcija skretnice.

Iz GRAS-a napominju da ako bi se nastavilo odvijanje saobraćaja preko Skenderije na liniji broj 6 llidža - Skenderija to bi dovelo u pitanje odvijanje saobraćaja na linijama broj 2 i 3, koje saobraćaju prema Baščaršiji.

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/101111087

Sinoć je bio i udes negdje na obali pa za to vrijeme tramvaji su radili do Željezničke a putnici se prevozili autobusima..
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #186 on: November 11, 2010, 21:55:16 »

pokušam ja sutra izvidit to i danam uslikam da vidimo o čemu se radi Cheesy
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #187 on: November 11, 2010, 23:30:59 »

Pa kaže vozač sinoć u 31e da su iskoristili priliku da vide šta je na skretnici dok tramvaja nije bilo tj.dok nisu radili...bilo im servisno vozilo.
Pa ak budu neš radili to će po običaju uveče kada nema saobraćaja da ne ometaju...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #188 on: November 12, 2010, 23:43:33 »

Vidim danas par zastavica 125 godina GRAS-a na tramvajima... Roll Eyes Roll Eyes

Mislim da je prošle godine bilo "slavlje" oko 22 ili 20 novembra...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #189 on: November 12, 2010, 23:51:21 »

vidio sam i ja te zastavice, al nisam vidio sta piše na njima... Znai mogao bi Vašingtonac ubrzo na prugu Huh?
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #190 on: November 13, 2010, 00:32:58 »

Ovo peti put ispravljam post...

Naime ovako,25.11 je iz starih ćitaba datum,nakon II Sv.rata i dana Državnosti 25.11. onda se obilježavalo svakog 27.11.

Onda prošlogodišnja je bila 6.12. a 2007 je bilo 25.11(ona nemila scena sudara)...

Mislim da ovo današnje neko "obilježavanje" je nešto simbolično...možda je danas bilo,a možda bude,jer ni mediji nisu propratili
događaj a sigurno bi...tako da još vjerujem da će biti parada. Grin
« Last Edit: November 13, 2010, 00:57:18 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #191 on: November 13, 2010, 11:18:01 »

javi nam obavezno ako sta saznas da popratimoi taj događaj... ne bi li i mi imali sliku vaisngtonca Cheesy

a mogao bi nam pomoci i transformers sa ovom informacijom...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #192 on: November 13, 2010, 12:52:54 »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/19215-skenderija_pucanje_skretnica_tramvaj.html
Quote
I posljednjoj tzv. krutoj tramvajskoj skretnici na Skenderiji, urađenoj još 1974. godine, izgleda istekao je rok trajanja. Iako su je radnici GRAS-a redovno održavali, varili, popravljali, podmazivali, šine su se istrošile i potrebno ih je zamijeniti.

Kritični dio

- Havarija je tolika da nismo u mogućnosti sada to napraviti. Inače, na ovom dijelu bila je predviđena kompletna rekonstrukcija šina i skretnice, nekih 30 metara. Postavili bismo nove automatske skretnice, ali to košta 550.000 KM, koje mi, a ni Vlada KS, nemamo - rekao nam je direktor za tehniku i održavanje u GRAS-u Safet Bradarac.

Šine predstavljaju kritični dio tramvajske infrastrukture. Pruge kojima prolaze tramvaji su stare, izložene brojnim opterećenjima, kao što su težina tramvaja, neravnine na točkovima i šinama, pa i stalnim vremenskim promjenama, što znatno utječe na njihovu izdržljivost.
Kako bi riješili ovaj problem GRAS je primoran naći alternativu. Planiraju zamijeniti puknuti dio skretnice od 4,8 metara. Problem je što moraju pronaći skretnicu kao što je ona koja je pukla, ali će to biti teško jer se takve kod nas više ne proizvode.

Treba vremena

- Tražit ćemo taj komad skretnice u Austriji i Češkoj da nam naprave. Trebat će dosta vremena, ne znamo ni koliko će koštati, ali mi se nadamo da ćemo za mjesec do dva riješiti ovaj problem. Do tada "šestica" neće raditi jer bismo ugrozili i ostatak šina pa bi se morala ukinuti i "trica" - kaže Bradarac.

Opet problemi...taman mogu pojačati za Željezničku stanicu vožnje
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #193 on: November 13, 2010, 22:51:23 »

...a nek se ima para za glupost od stanice na terminalu Ilidža
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #194 on: November 15, 2010, 19:41:26 »

...a nek se ima para za glupost od stanice na terminalu Ilidža
Akobogda da ta "glupost" bude na svim stanicama. Jedna neće previše pomoći, ali neka malo po malo...
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 24 queries.