bhbus.ba
May 20, 2024, 09:48:42 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24   Go Down
  Print  
Author Topic: BiH Tours, Travnik/Schlieren  (Read 119023 times)
Setra Top Class
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 577



« Reply #210 on: May 06, 2013, 21:26:35 »

Svicarske su table,a firma Bosanska, tako da ti ga na isto dodje Cheesy
A i jesu ga ušarenili Cheesy
Logged
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #211 on: May 06, 2013, 21:42:45 »

Manje više dogodilo se svima da stave kamen po točak ili točkove,ja sam vidio kod Kantića na Citylineru da su bila kamenja i željezna zaštita ili zaustavka kako se već zove.
Logged

allen_A
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 675



« Reply #212 on: May 06, 2013, 22:42:18 »

Pa dobro, ruku na srce i treba reci da jeste bila malo uzbrdica gdje su parkirani ali ne u toj mjeri da rucna nebi drzala ako je priblizno efektivna.
Logged
Ante
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.141



« Reply #213 on: May 06, 2013, 22:50:36 »

Kao što kaže ona poslovica bolje spriječiti nego liječiti pa boje ga je dodatno osigurati da znaš da si poduzep sve što si mogao i da si mirne Savijesti nego nisii osigourao koliko si mogao i bus se sudari a šofer mora platiti štetu tako da je ovo pametan potez svaka čast šofer .  Wink
Logged
AudiEd
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 404



« Reply #214 on: May 07, 2013, 09:09:22 »

Kao što kaže ona poslovica bolje spriječiti nego liječiti pa boje ga je dodatno osigurati da znaš da si poduzep sve što si mogao i da si mirne Savijesti nego nisii osigourao koliko si mogao i bus se sudari a šofer mora platiti štetu tako da je ovo pametan potez svaka čast šofer .  Wink

Prije nego što kamenčine pocnes stavljat , sjeti se kako se vozilo obezbjeđuje na nizbrdici ?
Rucna , prva brzina i namotaš volan u lijevo ,
A pogledaj ovog Ljaljicevog kako je pravilo obezbjedio vozilo još ga naslonio na ivicnjak nema mu njigdje da makne , pa onda nesto nam kazi Wink
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #215 on: May 07, 2013, 11:57:03 »

Hallo vozač, autobus se ne ostavlja parkiran u brzini, nego u neutral-u, a jedan od razloga je što kad vazduha nema, kvačilo je tvrdo kao kamen i ne može se stisnuti. Vazdušna ručna se ne može porediti sa ovim iz automobila, ona je neuporedivo jača i ne bi trebalo biti problema. Razlog zašto je u ovom slučaju postavljeno kamenje samo vozač zna.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Setra Top Class
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 577



« Reply #216 on: May 07, 2013, 16:03:19 »

Kao što kaže ona poslovica bolje spriječiti nego liječiti pa boje ga je dodatno osigurati da znaš da si poduzep sve što si mogao i da si mirne Savijesti nego nisii osigourao koliko si mogao i bus se sudari a šofer mora platiti štetu tako da je ovo pametan potez svaka čast šofer .  Wink

Prije nego što kamenčine pocnes stavljat , sjeti se kako se vozilo obezbjeđuje na nizbrdici ?
Rucna , prva brzina i namotaš volan u lijevo ,
A pogledaj ovog Ljaljicevog kako je pravilo obezbjedio vozilo još ga naslonio na ivicnjak nema mu njigdje da makne , pa onda nesto nam kazi Wink


Bolje nekad šutiti.  Mustafa ti sve fino reče,a i Ante je dobro rekao, bolje obezbjediti, nego misliti hocel se bus odkocit i sl.
Kao sto Mustafa rece, samo vozac zna razlog zasto je stavi kamenje,a vrlo moguce da je upravo zbog ovog sto Ante rece,da covjek bude sigurni Smiley

Nego zanima me usput, ako neko zna naravno, koje je godište ovaj Renualt ?
Logged
asmir centro tours
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 116



« Reply #217 on: May 13, 2013, 10:37:14 »

dobro sad, školski je da se autobus ostvlja u neutralnom polozaju, ali vecinom nije  u praksi (kod klasicnih mjenjaca), ali ni meni nije jasno cemu kamenje, jer autobus kad ostane bez zraka, njemu se rucna sama aktivira.
Logged

mercedes - benz king in each class
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #218 on: May 13, 2013, 15:22:04 »

Vozio sam se sa jako mnogo autobusa i različitih vozača, i nijedan od njih nije ostavljao parkiran autobus u brzini, već isključivo u neutralnom položaju, bilo da se radi o manualcu ili o automatiku. Ne rukuje se isto autobusom i putničkim automobilom.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
asmir centro tours
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 116



« Reply #219 on: May 13, 2013, 15:28:37 »

pogresno sam napisao, Školski je ostavljati autobus u brzini, ako budes polagao rece ti i sam instruktor ili pitaj nekog profesionalnog sofera.
Logged

mercedes - benz king in each class
AudiEd
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 404



« Reply #220 on: May 13, 2013, 23:19:19 »

E sutra cu extra da pitam , INstruktora komsiju Cheesy
kako obezbjediti Autobus pri napustanju vozila Cheesy

Šta mislite da nastavimo o ovom pitanju u Chat temi ?
Logged
svicer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 154



« Reply #221 on: May 15, 2013, 00:49:53 »

Salicu se sa gazdom mozda vec u nedelju zbog ovog, pa za to ima kajla koja uvjek obavezna i pri malim usponima.Autobus se nesmije ugasiti dok se neaktivira rucna kocnica.
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #222 on: May 15, 2013, 14:17:43 »

Kod teretnih vozila ručna kočnica se uglavnom povlači čim se vozilo zaustavi negdje, osim na semaforu kada vozač drži radnu kočnicu.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #223 on: May 15, 2013, 20:52:21 »

aj sad prestanite, otišli ste daleko u off topic.

Nađite novu temu za ovaj tip rasprave.
Logged


Bari
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.939


AUTOTRANS -> Brzo - udobno - sigurno


« Reply #224 on: May 21, 2013, 18:47:09 »

Mislim da krivo piše u prvom postu, onaj što sam ja slikao nije Renault nego Irisbus Iliade.
« Last Edit: May 21, 2013, 18:49:46 by Bari » Logged
Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.049 seconds with 22 queries.